Citadele bankas peļņa augusi 

AS Citadele banka koncerns šī gada trīs ceturkšņus strādājis ar 36,6 miljonu eiro lielu peļņu, kas ir par 57% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā 2015. gadā.

Žanete Hāka, 29.11.2016

Foto: Ieva Lūka/LETA

Pārskata periodā tika atzīti 11,3 miljonu eiro ienākumi no Citadelei piederošo Visa Europe akciju pārdošanas Visa Inc. Neņemot vērā vienreizējos Visa akciju pārdošanas ienākumus, Citadeles koncerna pamatdarbības ienākumi palielinājās par 10%, liecinot par sekmīgu pamatdarbības izaugsmi.

Šī gada laikā banka Citadele ir audzējusi kredītportfeli un piesaistījusi noguldītāju bāzi, lai turpinātu aktīvu uzņēmumu un iedzīvotāju kreditēšanu visās Baltijas valstīs.

Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis: Šogad esam investējuši jaunu produktu izveidē un klientu servisa uzlabošanā – esam vairākus simtus tūkstošus ieguldījuši jaunas mobilās aplikācijas izstrādē; attīstījām „Atbalsta kredītu” produktus, kas dod iespēju uzņēmumiem saņemt finansējumu, balstoties uz naudas plūsmu un bez īpašuma ieķīlāšanas; patēriņa kreditēšanā ieviesām jaunus standartus, dodot iespēju klientiem pārbaudīt savu kredītreitingu tiešsaistē un saņemt kredītu patēriņam īsā laikā. Neskatoties uz to, Citadelei ir arī labi peļņas rādītāji, jo ir pieaudzis klientu skaits. Aktīvi strādājam arī reģionos, jo vēlamies sekmēt visas mūsu valsts labklājību.

Šī gada 3 ceturkšņu laikā Citadeles koncerna neto kredītportfelis pieauga līdz 1,25 miljardiem eiro, kas ir 7% pieaugums salīdzinājumā ar 2015. gada septembri. Citadeles koncerna aktīvu kvalitāte turpināja uzlaboties. Šaubīgo kredītu rādītājs samazinājās līdz 9,2% salīdzinājumā ar 11,6% 2015. gada septembrī.

Kredītportfeļa pieauguma pamatā ir aktīva mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšana visās trīs Baltijas valstīs un privātpersonu kreditēšana Latvijā un Lietuvā.

Latvijas privātpersonu segmentā kredītportfelis uzrādīja 13% izaugsmi pret iepriekšējo gadu, kopējam kredītportfelim šī gada 9 mēnešos palielinoties par 36 miljoniem eiro un sasniedzot 313 miljonus eiro 3. ceturkšņa beigās. Banka Citadele Latvijā patēriņa kredītus iedzīvotajiem šogad piešķīra aptuveni trīs reizes vairāk nekā pērn – šī gada 9 mēnešos kredītos piešķirti 26 miljoni, pērn gadā kopā - 10 miljoni.

Banka Citadele Latvijā kredītos uzņēmējiem šī gada 9 mēnešos ir piešķīrusi 117,7 miljonus eiro, kas ir par 35% vairāk nekā pērn 9 mēnešos. Šogad Citadele vislielākās summas kredītos piešķīrusi transporta, nekustamo īpašumu un tirdzniecības nozaru uzņēmumiem. Skaita ziņā visvairāk kredīti piešķirti lauksaimniekiem – šogad piešķirti 234 jauni kredīti lauksaimniecības uzņēmumiem.

Salīdzinot uzņēmēju kreditēšanas aktivitāti ar iepriekšējo gadu – šogad ievērojami vairāk nekā pērn kreditēti nekustamo īpašumu attīstības projekti. Šajā nozarē jūtama atdzīvošanās, un projekti, kuru attīstība uz vairākiem gadiem bijusi “iesaldēta”, ir atraduši jaunus saimniekus un tiek attīstīti tālākai dzīvokļu pārdošanai. Šis gads jaunu projektu uzsākšanai bijis ievērojami labāks arī lauksaimniekiem, kas ir spējuši piesaistīt savu projektu attīstībai Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu, un kopumā šī nozare ir spējusi kāpināt eksporta apjomus un liecina par ilgtermiņā stabilu nozari. 

Tevi varētu interesēt

Valsts kontrole ir noslēgusi revīziju par to, vai akciju sabiedrības Citadele banka...

Saistībā ar svārstīgo situāciju akciju tirgos un lai pilnībā izvērtētu akciju piedāvājuma...

AS Citadele banka pagarinājusi sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) parakstīšanās periodu...

Pamatojoties uz 30. oktobrī iesniegto kotēšanas pieteikumu, Nasdaq Riga ir uzsākusi kotēšanas...

Parakstīšanos uz AS Citadele banka vērtspapīriem iespējams veikt no 23. oktobra līdz...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Ekonomikas ministrija un Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija Startin.LV parakstījušas...

Konsolidētā kopbudžeta pārpalikums 2016. gada desmit mēnešos bija 236,1 miljons eiro un...

Atalgojuma kāpums turpina bremzēties. Vidējā alga par pilnas slodzes darbu 2016. gada...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā operatīvā informācija par Latvijas...

Pūļa finansējuma kampaņas pirmajās 12 dienās Startup Wise Guys piesaistījuši 30 investorus....

Nekustamo īpašumu projekta attīstītājs SIA Briežu Invest Mežaparkā uzsācis daudzdzīvokļu...

Lielbritānijas izstāšanās var negatīvi ietekmēt ES, tostarp arī Latvijas budžetu, otrdien...

Šodien paziņoti septiņi Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotās grantu programmas Atspēriens...

AS ABLV Bank 2016. gada deviņos mēnešos guva peļņu 61,4 miljonu eiro...

Galvaspilsētas nākamā gada budžets plānots ar gandrīz 29 milj. eiro deficītu; investīciju...