Civinity veicis nepublisku obligāciju emisiju 11 miljonu eiro vērtībā

2017. gada 27. decembris plkst. 16:04
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

AB «Civinity», kas dažādās Lietuvas un Latvijas pilsētās pārvalda mājokļu un komerciālo ēku administrēšanas un apsaimniekošanas sabiedrības, nepubliskas izplatīšanas veidā veicis obligāciju emisiju 11 milj. eiro vērtībā.

«Civinity» obligāciju emisiju izpirka neatkarīgas Polijas investīciju sabiedrības «Credit Value Investments» (CVI) pārvaldāmi fondi. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 100 tūkst. eiro, obligācijas tiks izpirktas pēc četriem gadiem.

«Mūsu ilgtermiņa uzdevums — konsekventa paplašināšanās un uzņēmumu grupas izaugsme, tāpēc pastāvīgi meklējam jaunas investēšanas iespējas. Turpmākas »Civinity« uzņēmumu grupas paplašināšanās finansējumam bija apspriestas vairākas finansēšanās iespējamas, tostarp banku. CVI piedāvātie obligāciju izpirkšanas noteikumi bija vislabāk atbilstoši mūsu mērķiem šajā posmā,» sacīja «Civinity» valdes priekšsēdētājs Vitolds Sapožnikovs.

Kā apgalvo V. Sapožnikovs, saņemtie līdzekļi tiks izmantoti «Civinity» aizņemamās tirgus daļas Lietuvā un Latvijā palielināšanai, kā arī grupas investīcijām Igaunijas tirgū. Tas sabiedrībai ļaus mērķtiecīgi sasniegt stratēģisko mērķi, kļūstot par lielāko ēku apsaimniekošanas un administrēšanas grupu Baltijas valstīs.

«Civinity» obligācijas kļuva par pirmo obligāciju emisiju Baltijas valstīs, kuru izpirka investīciju sabiedrība CVI, kas savu darbību veic Viduseiropā un Austrumeiropā. Turklāt tāda veida «unitranche» obligācija, kas ietver visus finansējuma riska līmeņus, ir pirmā Lietuvā un pēc obligāciju emisiju organizējušā padomnieka «Oaklins M&A Baltics» partnera Karoļa Pocjus teiktā prezentē tirgū jaunu parādsaistību un īpašumtiesību riska apvienošanas veidu.

Minētā darījuma juridiskajos jautājumos «Civinity» konsultēja sabiedrība «PwC Legal».

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds