Cūku mēra apkarošanai piešķir papildu 165 tūkst. Ls

2012. gada 04. decembris plkst. 15:47
Gunta Kursiša
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Klasiskā cūku mēra mājas cūkām apkarošanai valdība plāno piešķirt papildu 165 tūkst. Ls, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

No minētās summas klasiskā cūku mēra uzraudzības pasākumiem mājas cūku un meža cūku populācijās 43 557 lati piešķirti Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), bet 121 553 lati piešķirti valsts zinātniskajam institūtam «Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts Bior».

Līdzekļi klasiskā cūku mēra apkarošanai piešķirti no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem».

ZM pārstāvji norāda, ka pašlaik tiek īstenoti klasiskā cūku mēra apkarošanas pasākumi, lai likvidētu infekcijas slimību perēkļus mājas cūkām. Infekcijas slimības apkarošanas pasākumi turpināsies, kamēr vairs netiks novēroti klasikā cūku mēra uzliesmojumi. Plānots, ka infekcijas slimības apkarošanas pasākumi var turpināties apmēram sešus mēnešus un neparedzēti izdevumi varētu rasties arī 2013. gadā, informēts ministrijas paziņojumā.

Karantīnas pasākumu nodrošināšanai Iekšlietu ministrija uzdevusi Valsts policijai izveidot kontrolposteņus uz autoceļiem, kas šķērso klasiskā cūku mēra karantīnas zonu un nodrošināt amatpersonu dežūras tajos, kā arī veikt no karantīnas zonas izbraucošo transportlīdzekļu pārbaudes. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam uzdots nodrošināt atbalstu Pārtikas un veterinārajam dienestam dzīvnieku līķu sadedzināšanas gadījumos. Tāpat Iekšlietu ministrija uzdevusi organizēt policijas darbinieku iesaistīšanu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā apkarošanas pasākumu īstenošanas laikā klasiskā cūku mēra skartajās novietnēs, ja to īpašnieki nepakļaujas Pārtikas un veterinārā dienesta veterināro inspektoru norādījumiem, nodrošināt pastiprinātu autotransporta kravu pārvadājumu kontroli pierobežas teritorijā, apzināt atbildīgos valsts materiālo rezervju glabātājus par resursu iespējamu iesaistīšanu.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai valdība uzdeva nodrošināt klasiskā cūku mēra apkarošanas ietvaros nogalināto un nobeigušos dzīvnieku aprakšanas un/vai sadedzināšanas vietu saskaņošanu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām