Daugavpilij jaunos tramvajos piegādās Baltkrievijas uzņēmums

2013. gada 11. janvāris plkst. 16:22
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Daugavpils Tramvaju uzņēmums noslēdzis vairāk nekā 4,6 miljonus latu apjomīgo iepirkumu konkursu par pasažieru tramvaju iegādi, kā uzvarētāju Minskā bāzēto uzņēmumu Belkommunaš, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Konkursā par uzvarētāju atzīta piegādātāju apvienība OAO Upravļajušaja kompaņija holdinga Belkommunaš (Управляющая компания холдинга Белкоммунаш) un SIA Agmen Consulting Bureau. Belkommunaš ir valstij piederošs uzņēmums, kas izveidots Minskas Tramvaju un trolejbusu labošanas rūpnīcas (Ремонтный трамвайно-троллейбусный завод) vietā. Belkommunaš dibinājusi Minskas pašvaldības izpildkomiteja. Piegādātāju apvienībā ietilpst arī Latvijā reģistrēta SIA Agmen Consulting Bureau, kas nodarbojas ar juridisku pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmums dibināts 2010. gada decembrī, un tā juridiskā adrese ir Zvaigžņu iela 20-6. Agmen Consulting Bureau valdē darbojas viens valdes loceklis – Jurģis Īvāns.

Jaunu tramvaju iegāde Daugavpilī tiek veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta «Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija» ietvaros. Šoreiz konkursā pieteicās divi pretendenti, taču Minskas uzņēmuma un Latvijas jurdisikās firmas apvienības piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko.

Jau ziņots, ka šis nav pirmais mēģinājums Daugavpils a/s Tramvaju uzņēmums noslēgt iepirkumu konkursu par jaunu tramvaju iegādi. Iepriekšējais tramvaju iepirkumu konkurss tika pārtraukts, jo IUB liedza slēgt līgumu ar Krievijas uzņēmumu Vagonmash, kurš bija tuvu bankrotam un kuram bija uzkrājušies ievērojami parādi. Sūdzību IUB par iepriekšējā konkursa rezultātiem iesniedza Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca. Kopumā iepriekšējā konkursā savus piedāvājumus iesniedza pieci pretendenti.

Dalies ar šo rakstu