Citas ziņas

Db.lv jautā uzņēmumu pārstāvjiem: kāpēc startējat vēlēšanās?

Dienas Bizness, 31.05.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Centrālās vēlēšanu komisijas statistika liecina, ka starp Rīgas domes deputātu kandidātiem atrodams arī liels skaits dažādu uzņēmumu pārstāvju.

Tā vēlēšanās startē gan valdes priekšsēdētāji, gan valdes locekļi, gan direktori, gan citi augstākā līmeņa uzņēmumu darbinieki.

Lūdzām daļai no viņiem sniegt atbildes uz diviem jautājumiem:

1. Vai šis ir Jūsu pirmais starts politikā?

2. Kādēļ izlēmāt iet politikā? Kāda ir Jūsu motivācija un kādi ir plāni?

(Partijas sakārtotas secībā, kādā tās atrodamas cvk.lv)

Atbildes:

- Politisko partiju apvienība Saskaņas Centrs, Partija Gods kalpot Rīgai

Deņiss Jeļizarovs, dzimšanas gads: 1981, dzīves vieta: Rīga, tautība: nav norādīta

Darba vieta un amats: SIA SVM, valdes priekšsēdētājs

Sarakstā - 59.

1. Jā, tie ir mani pirmie soļi politikā.

2. Mana profesionālā darbības sfēra ir saistīta ar IT nozari un ir ļoti skumji redzēt to, cik daudz šīs nozares profesionāļu pamet mūsu pilsētu un mūsu valsti, nespēdami atrast šeit atbilstošu darbu. Tajā pat laikā esmu pārliecināts, ka Rīga var kļūt par līderi informācijas tehnoloģiju jomā Baltijas valstīs. Mums ir visi nepieciešamie priekšnosacījumi - augsti kvalificēti profesionāļi un ātrs internets.

Par savu mērķi politikā esmu uzstādījis novērst IT nozarē strādājošā kvalificētā darbaspēka aizplūšanu uz ārvalstīm. To var paveikt vienīgi ar pārdomātu sociālo politiku. Tādēļ man kā sociāldemokrātam ir tuvi PPA Saskaņas Centrs paustie uzskati. Savas ieceres vēlos realizēt tieši šīs spēcīgās komandas sastāvā, kuru vada Nils Ušakovs.

Db.lv centās sazināties arī ar apvienības kandidātu SIA Sistemserviss direktoru Vladimiru Ivanovu, tomēr viņa viedokli tā arī neizdevās uzzināt.

- Partija Vienoti Latvijai

Rihards Zariņš, dzimšanas gads: 1972, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis

Darba vieta un amats: biznesa inkubatora SIA HUB Riga (apgrozījums 2012. gadā 465 tūkst. Ls; peļņa pēc nodokļiem - 4830 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls) vadītājs.

Sarakstā – 11.

1. Jā, šis ir mans pirmais starts politikā. Vēl pirms pāris mēnešiem man pat prātā neienāca, ka to darīšu. Bet tad nāca piedāvājums no partijas līdera, kuru es ļoti labi pazīstu jau daudzus gadus. Es izpētīju partijas programmu un pamatnostādnes un tā man šķita gana simpātiska, tāpēc pieņēmu lēmumu piedalīties.

2. Pēdējos piecus gadus darbojoties biznesa inkubācijas sfērā un ikdienā sastopoties ar daudziem jaunu biznesu uzsācējiem, es redzu, cik niecīgs šobrīd ir atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai no Rīgas domes puses. Faktiski ir tikai viena reāla programma, kas ir domāta uzņēmējdarbības uzsācējiem – Atspēriens. Tās budžets ir nepilni 100 tūkstoši latu, un gandrīz pusi no šīs naudas dod Swedbank. Manuprāt, tas ir daudz par maz.

Pilsētas attīstības pamatā vajadzētu būt spēcīgai ekonomikai, kā arī saprotamai un sakārtotai uzņēmējdarbības videi – tādai videi, kas veicinātu jaunu uzņēmumu rašanos un attīstību, kā arī investīciju piesaisti. Jo aktīvāka un veiksmīgāka būs uzņēmējdarbības vide, jo vairāk tiks radītas jaunas darbavietas un vairāk naudas ieplūdīs gan iedzīvotāju maciņos, gan valsts un pašvaldības budžetā. Tas, savukārt, palīdzēs risināt socialās problēmas - atbalstīt mazturīgos iedzīvotājus, būvēt bērnudārzus un skolas, atjaunot un papildināt pašvaldības dzīvojamo resursu. Tātad, atbalstot uzņēmējdarbību, tikts veicinātas un aktualizētas arī citas pašvaldībai svarīgas jomas. Ar šiem jautājumiem arī esmu gatavs strādāt.

Edgars Kažoks, dzimšanas gads: 1983, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis

Darba vieta un amats: SIA Financial Bridge Company (apgrozījums 2012. gadā - 29,4 tūkst. Ls; peļņa pēc nodokļiem - 802 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls), valdes priekšsēdētājs, SIA Projektu Vadības eksperti (apgrozījums 2012. gadā 24,7 tūkst. Ls; zaudējumi - 1045 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls), valdes priekšsēdētājs, SIA Izglītības un zinātnes projekti (apgrozījums 2012. gadā 3828 Ls; peļņa pēc nodokļiem - 650 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls), valdes priekšsēdētājs, Rīgas 1. medicīnas koledža, projektu vadītājs.

Sarakstā - 15.

1. Jā, šis ir mans pirmais starts politikā.

2. Politikā vēlējos iesaistīties jau pirms kāda laika, bet nebija politiskā spēka, kurm pievienoties. Politikā izlēmu iet šobrīd, jo tika izveidota jauna partija Vienoti Latvijai, kuras vērtības un ideoloģiju es atbalstu.

Rīgas pašvaldība un pilsēta pēdējos gados ir zaudējusi daudz cilvēku (iedzīvotāju skaits samazinās). Daļa no iedzīvotājiem aizbrauc, jo nespēj atrast darbu vai realizēt sevi. Viens no veidiem, kā atbalstīt iedzīvotājus, ir radīt vidi jauno uzņēmumu izveidei un darbībai pirmajos to darbības gados. Bezdarbnieki un nestrādājošie jāiedrošina un jāatbalsta, lai lai viņi kļūtu par pašnodarbinātajiem. Šobrīd Rīgas domes sniegtais atbalsts ir neadekvāti mazs. Plānojam būtiski palielināt Rīgas domes finansiālo iesaisti jaunos uzņēmējus atbalstošos pasākumos - piemēram, biznesa inkubatori un Atspēriens, Ideju Kauss u. c. darbības, kas saistītas ar starta kapitāla pieejamību.

- Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA

Aļona Jakoba, dzimšanas gads: 1972, dzīves vieta: Rīga, tautība: nav norādīta.

Darba vieta un amats: apģērbu mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA Rītausma-V (apgrozījums 2012. gadā - 25 915 Ls, peļņa pēc nodokļiem - 1713 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls), vienīgā valdes locekle; Politiskā partija Tautas Kontrole, valdes locekle; biedrība Amatnieku un rokdarbu meistaru asociācija, valdes locekle;

Sarakstā - 9.

1. Iepriekš kandidēju Saeimas vēlēšanās, pārstāvot partiju Tautas kontrole.

2. Mana motivācija kandidēt pašvaldības vēlēšanās nav saistīta ar biznesa interesēm, bet gan sociālajiem jautājumiem. Vēlos, lai Latvijā un Rīgā cilvēks varētu dzīvot normāli, sevišķi svarīgi ir tie jautājumi, kas saistīti ar bērniem - viņu izglītību un drošību.

Anatolijs Romaņuks, dzimšanas gads: 1988, dzīves vieta: Rīga, tautība: nav norādīta.

Darba vieta un amats: kravu pārvadāšanas pakalpojumu, izmantojot autoceļus, uzņēmums SIA Auto-Krava (apgrozījums 2012. gadā – 80 677 Ls, zaudējumi pēc nodokļiem - 322,7 tūkst. Ls, pamatkapitāls – 272 tūkstoši Ls), valdes priekšsēdētājs; kravu pārvadāšanas pa autoceļiem uzņņēmums SIA Holdinga Kompānija RABA (apgrozījums 2012. gadā – 491 tūkst. Ls, zaudējumi pēc nodokļiem -131 tūkst. Ls, pamatkapitāls – 47 tūkst. Ls), valdes priekšsēdētājs; apsardzes pakalpojumu SIA Revian (apgrozījums 2012. gadā – 17,8 tūkst. Ls, zaudējumi pēc nodokļiem - 9984 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls), valdes priekšsēdētājs; automobiļu un citu vieglo transportlīdzekļu iznomāšanas un ekspluatācijas līzinga SIA Baltijas Autonoma (apgrozījums 2012. gadā – 43,2 tūkst. Ls, zaudējumi pēc nodokļiem -734 Ls, pamatkapitāls – 50 tūkst. Ls), valdes priekšsēdētājs; zinātniskās ražošanas uzņēmums Jaunais Bioprodukts (apgrozījums 2012. gadā – 0 Ls, zaudējumi pēc nodokļiem - 3174 Ls, pamatkapitāls - 2000 Ls), valdes priekšsēdētājs.

Sarakstā – 5.

1. Šis nav mans pirmais starts politikā.

2. Politikā es eju, lai, izmantojot savu iegūto pieredzi uzņēmējdarbībā, uzlabotu saimniecisko darbību savā pilsētā – plānoju strādāt pie komunālo maksājumu samazināšanas un ceļu stāvokļa uzlabošanas. Vēlos strādāt savas pilsētas labā, rūpēties par to, lai katrs rīdzinieks savā pilsētā justos ērti un komfortabli. Vēlos palīdzēt attīstīties mazajam un vidējam biznesam pilsētā, jo jaunu darba vietu izveidošana ir ļoti svarīga pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas attīstībai kopumā.

- Politiskā partija Alternative

Aivars Daģis, dzimšanas gads: 1963; dzīves vieta: Rīga; tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: kravu pārvadāšanas pa autoceļiem pakalpojumu uzņēmums SIA Bona transports (apgrozījums 2012. gadā – 354 tūkst. Ls, peļņa pēc nodokļiem – 2840 tūkst. Ls, pamatkapiātls – 50 tūkst. Ls), valdes priekšsēdētājs;

Sarakstā – 15.

1. Jā, šī ir pirmā reize, kad kandidēju vēlēšanās.

2. Uz vēlēšanām raugos diezgan mierīgi - ja tikšu ievēlēts, tad darbošos politikā, bet, ja netikšu – tad ne. Nākotnē tomēr redzu sevi vairāk saimnieciskajā darbībā, nevis politikā, jo man pilnībā pietiek darba savā uzņēmumā. Ir grūti raksturot savu motivāciju, kādēļ iesaistījos šajā partijā, bet viens no iemesliem ir tas, ka es pazīstu cilvēkus, kas šajā partijā darbojas.

Felikss Maslobojevs, dzimšanas gads: 1978; dzīves vieta: Rīga; tautība: krievs.

Darba vieta un amats: informācijas tehnoloģiju un datoru pakalpojumu uzņēmums SIA FM alliance (apgrozījums, peļņa 2012. gadā - uzņēmums uzsācis darbību 2013. gada martā, pamatkapitāls - divi lati), valdes priekšsēdētājs; SIA Gerda Plus (apgrozījums 2012. gadā – 25,8 tūkst. Ls, zaudējumi pēc nodokļiem – 1,6 tūkst. Ls, pamatkapitāls – 4000 Ls), valdes priekšsētājs.

Sarakstā – 37.

1. Jā

2. Vēlos mainīt esošo sistēmu, lai būtu labi gan «parastajiem» cilvēkiem, gan uzņēmējiem. Vēlētos pārskatīt nodokļu politiku, lai tā veicinātu uzņēmējdarbību, līdzīgi, kā tas ir kaimiņvalstīs. Patlaban nodokļu politika biznesu gremdē. Kā pilsonis, ne vien tikai kā uzņēmējs, es vēlētos arī mazāku korupciju pašvaldībās.

- Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija

Jānis Kalnačs, dzimšanas gads: 1943, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: Nodibinājuma Latvijas Tehnoloģiskais centrs valdes loceklis, SIA Virsma valdes loceklis

Sarakstā - 15.

1. Tas nav mans pirmais starts un šajā vidē jau kādu laiku esmu grozījies.

2. Izlēmu to jau kā Tautas frontes aktīvists ar motivāciju: Kas gan cits, ja ne es? Bet kopš tā laika esmu tik daudz vīlies un «aplauzis ragus», ka pašreizējais starts uzskatāms par nejaušību un varbūt vēlmi kaut cik uzturēties sabiedrībā. Turklāt apzinos, ka ievēlēšanas iespēja ir vienāda ar nulli, tādēļ mani plāni ir pēc iespējas ilgāk un ražīgāk strādāt savā profesijā, tomēr vērojot politiskos procesus un aktīvi reaģējot, saskaņā ar pārliecību.

Jānis Stradiņš, dzimšanas gads: 1985, dzīves vieta: Krustpils novads, tautība: latvietis

Darba vieta un amats: SIA Japeserviss.lv valdes loceklis

Sarakstā – 30.

1. Šīs ir manas otrās vēlēšanas.

2. Kandidēju, jo visvairāk mani patlaban uztrauc situācija ar darba algām. Patlaban tiek runāts, ka ekonomiskā krīze valstī ir beigusies, taču tas vairāk attiecas uz lielajiem uzņēmējiem, un darba cilvēki to nejūt, situācija pat nereti ir sliktāka nekā iepriekš. Tādēļ ir jādomā par darba algu paaugstināšanu, jaunu darba vietu izveidi, kā arī jaunu rūpnīcu būvniecību pašiem, nevis tikai gaidīt, kad ienāks kāds ārvalstu uzņēmums.

- Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība Par Neatkarīgu Latviju!, Latvijas kustība SOLIDARITĀTE

Renata Daņilina, dzimšanas gads: 1985, dzīves vieta: Rēzeknes novads, tautība: krieviete.

Darba vieta un amats: SIA Royal Lighting (apgrozījums 2012. gadā – 62,8 tūkst. Ls, zaudējumi pēc nodokļiem – 12,6 tūkst. Ls, pamatkapitāls – 10 tūkst. Ls) direktore, SIA Megaluks Save Energy (apgrozījums 2012. gadā – 23,9 tūkst. Ls, zaudējumi pēc nodokļiem – 8860 tūkst. Ls, pamatkapitāls – 2000 Ls) direktore un Megaluks zīmola īpašniece

Sarakstā - 13.

1. Jā, tas ir mans pirmais starts vēlēšanās.

2. Kandidēt nolēmu, jo kā uzņēmuma vadītāja nevaru vairs skatīties, kā cieš uzņēmēji neadekvātu un pārmerīgi augstu nodokļu dēļ. Atbalsta vietā viņi saņem tikai šķēršļus. Tas pats arī ir ar darbiniekiem un pensionāriem. Nākotnē esmu plānojusi attīstīt Eiropas piedāvātos projektus un arī Latvijas biznesu ar Eiropas Savienības piešķirtajiem līdzekļiem.

- Rīcības partija

Normunds Grostiņš, dzimšanas gads: 1964, dzīves vieta: Rīga, tautība: nav norādīta.

Darba vieta un amats: Latvijas Nākotnes Institūts, valdes priekšsēdētājs; Latvijas - Ķīnas apmaiņas korporācija, valdes priekšsēdētājs; Rīcības partija, valdes priekšsēdētājs.

Sarakstā - 15.

1. Par savu startu politikā uzskatu dalību 1987. gada 14. jūnija notikumos pie Brīvības pieminekļa. 1992. gadā panācu no PSRS pārņemto «izbraukšanas vīzu» atcelšanu Latvijas Republikā. Kopš 1998. gada vadu tagadējās Rīcības partiju (agrāk Partija Eiroskeptiķi).

2. Deviņdesmito gadu sākumā biju viens ekspertiem, kuri panāca, ka Ekonomisko Reformu ministrija sāk darbu pie brīvostu izveides. Kā SIA Latvijas - Ķīnas apmaiņas korporācija valdes priekšsēdētājs un Latvijas Nākotnes Institūta vadītājs es saskatu iespēju ievērojami labāk izmantot Latvijas brīvostu iespējas. Daudz lielāka uzmanība politikā jāveltī Latvijas interešu aizsardzībai ES. Par šo tēmu esmu šogad izdevis 120 lpp. grāmatu, kas PDF formātā bez maksas pieejama parlatu.lv. Vēlos dzīvot Latvijā, kas sekmīgi attīstās pēc Skandināvijas valstu parauga. Latvijas interešu aizsardzības programmu piedāvāšu nākamā gada 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Atis Puduls, dzimšanas gads: 1969, dzīves vieta: Rīga, tautība: nav norādīta.

Darba vieta un amats: SIA MCH (apgrozījums 2012. gadā 7353 Ls; peļņa pēc nodokļiem - 2045 Ls, pamatkapitāls - 10 Ls),, valdes loceklis.

Sarakstā – 3.

1. Politikā startēju 1995. gada Saeimas vēlēšanu uzvarētājas Demokrātiskās Partijas Saimnieks jaunatnes organizācijā. Vēlēšanās kandidēju pirmoreiz.

2. Kā SIA MCH valdes loceklis uzskatu, ka jāmazina birokrātiskais slogs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Esmu pievērsis uzmanību pašvaldības uzņēmumu darba zemajai efektivitātei. Jaunajai Rīgas domei tajos būtu lietderīgi veikt saimniecisko auditu.

- Partija VIENOTĪBA

Nils Josts, dzimšanas gads: 1966, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumu uzņēmums SIA Joscom (apgrozījums 2012. gadā - 2 808,00 Ls, peļņa pēc nodokļiem - 1,00 Ls, pamatkapitāls - 5 Ls), valdes priekšsēdētājs;

Sarakstā - 30.

1. Pirmā kandidēšanas reize.

2. Viens no iemesliem, kāpēc pievērsos [politikai] - pievērsos uzņēmēsdarbībai, pabeidzu maģistru uzņēmējdarbības vadībā un nolēmu pats nodarboties ar biznesu, ar ko agrāk nebiju nodarbojies. Tas izraisīja dažādus jautājumus un vēlmi izprast no uzņēmējdarbības viedokļa, kas būtu maināms, uzlabojams nosacīti jauno, nelielo uzņēmēju darbības uzsākšanā, uzsākot šo procesu. Tikai jau tā var kaut ko mainīt, kā iesaistoties kādā politiskajā spēkā, cenšoties meklēt instrumentus, ar kuriem var kaut kādas izmaiņas, uzlabojumus panākt.

Viktors Vilkaušs, dzimšanas gads: 1980, dzīves vieta: Jēkabpils, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: SIA Viko Finance (apgrozījums 2012. gadā - nav ierakstu, peļņa pēc nodokļiem - nav ierakstu, pamatkapitāls - 2 000 Ls), valdes loceklis; SIA Jēkabpils ziņas (apgrozījums 2012. gadā - 635,00 Ls, peļņa pēc nodokļiem - -14 529,00 Ls, pamatkapitāls - 7 000 Ls), valdes loceklis; Biedrība Vecāki Jēkabpilij, valdes loceklis; partija Vienotība, revīzijas komisijas loceklis.

Sarakstā - 61.

1. Ja runa ir par Rīgu, tad Rīgā pirmoreiz. Iepriekš ir bijusi pieredze Jēkabpils pašvaldības vēlēšanās un Saeimas vēlēšanās šīs pašas partijas ietvaros.

2. Sabiedrības līdzdalība - ļoti vienkārši. Nav svarīgi, vai esi uzņēmējs vai skolotājs, vai kādas citas nozares pārstāvis.

- Partija Par Dzimto Valodu!

Iļja Kozirevs, dzimšanas gads: 1966, dzīves vieta: Rīga, tautība: ebrejs

Darba vieta un amats: SIA Regimus (apmaksātais pamatkapitāls 100 LVL), valdes priekšsēdētājs, SIA PP14 (apmaksātais pamatkapitāls 7000 LVL; apgrozījums 12378 LVL; zaudējumi pēc nodokļiem - 795 LVL) valdes priekšsēdētājs, SIA DialTone (apmaksātais pamatkapitāls 4000 LVL; apgrozījums 0.00 LVL; zaudējumi pēc nodokļiem - 162 LVL) rīkotājdirektors, biedrība Tautu Draudzība priekšsēdētājs, SIA Informācijas un telekomunikācijas serviss (apmaksātais pamatkapitāls 3000 LVL; apgrozījums 0.00 LVL; zaudējumi pēc nodokļiem - 10730 LVL), valdes priekšsēdētājs, SIA K-Ofis (apmaksātais pamatkapitāls 3000 LVL; apgrozījums 6099 LVL; zaudējumi pēc nodokļiem - 130362 LVL), valdes priekšsēdētājs.

Sarakstā – 4.

1. Kopš 2007. gada, kad es savā dzimtenē atkal biju saņēmis pilsonību caur pazemojošo naturalizācijas procedūru, esmu piedalījies politikā vienīgi pasīvi, t.i., ar balsošanu. Piederība partijai Par dzimto valodu! un piedalīšanās Rīgas domes vēlēšanās ir mana pirmā pieredze, aktīvi piedaloties politikā.

2. Biju spiests iet politikā, jo atklāju, ka neviena partija neaizsargā idejas, kas man šķiet taisnīgas, un nepārstāv manas intereses tā, kā es uzskatu par pareizu. Saskaņas Centrs to darīt nevēlas, bet PCTVL nespēj. Tā kā es jau sen pielieku pūles tam, lai likvidētu savu biznesu un pārstātu būt par uzņēmēju, esmu ieplānojis nodarboties vienīgi ar politiku. Paredzu, ka tam, lai likvidētu etnokrātiju, kas uz laiku ir uzvarējusi manā dzimtajā zemē, vajadzēs daudz laika.

- Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK

Andris Šillers, dzimšanas gads: 1970, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: SIA JARDI.Partneri (apgrozījums 2012. gadā 6468 Ls; peļņa pēc nodokļiem - 855 Ls, pamatkapitāls - 2100 Ls), īpašnieks; sabiedriska bezpeļņas organizācija Latvijas Okupācijas muzeja biedrība, projekta vadītājs; valsts probācijas dienests Rīgas teritoriālā struktūrvienība, starpnieks; biedrība Mediācija un ADR, valdes loceklis.

Sarakstā - 41.

1. Šī ir otrā reize, kad piedalos pašvaldību vēlēšanās. Pirmo reizi kandidēju un tiku ievēlēts par deputātu Olainē. Tagad jau vairākus gadus strādāju un daudz laika pavadu Rīgā, tāpēc šogad izjutu nepieciešamību būt politiski aktīvam un uzņemties atbildību, ne tikai teikt, ka viss ir slikti.

2. Iestājos partijā un vēlējos kandidēt pašvaldības vēlēšanās, jo esmu ideālists, kas redz Latviju kā vienīgo vietu, kur latvieši var attīstīties kulturāli un emocionāli. Pēdējā laikā Rīga kļūst arvien nelatviskāka. Biznesam mūsdienās nav izteiktu robežu, bet tas nenozīmē, ka latviskumam tajā nav vieta. Mana pieeja uzņēmējdarbībai, politikai un dzīvei kopumā iekļauj latviskās vērtības – valodu, tradīcijas, Latvijas dabu un vēsturi. Turklāt es uzskatu, ka nacionāla valsts ir krietna valsts.

Gundars Ūdris, dzimšanas gads: 1971, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: SIA Upes Kuģis (apgrozījums 2012. gadā 40 tūkst. Ls; zaudējumi pēc nodokļiem - 26,8 tūkst. Ls, pamatkapitāls - 94 tūkst. Ls), valdes loceklis, SIA Show Event Group, komercdirektors.

Sarakstā - 19.

1. Jā, šis ir mans pirmais starts politikā.

2. Visa mana uzņēmējdarbība jau 20 gadus ir saistīta tieši ar pilsētu Rīga. Iekšēji jūtu, ka ir pienācis laiks ar savu pieredzi dalīties, jo man nav vienaldzīga šī pilsēta, kurā aug un skolojas mani 3 bērni, dzīvo mana māte un mani draugi, un paziņas. Mana lielākā vēlēšanās ir, lai šī pilsēta top par sapņu pilsētu tās iedzīvotājiem un viesiem. Un, lai cilvēkiem gribētos braukt gan dzīvot, gan viesoties šeit, un lai mūsu tautieši pēc iespējas ātrāk atgrieztos mājās, un mēs kļūtu par miljonu pilsētu pēc iedzīvotāju skaita un bagāta pēc saviem finanšu rādījumiem.

Pirmkārt, ir jāsakārto uzņēmējdarbības vide mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, jādod NI atlaides Rīgas Domes īpašumā esošajām telpām uzņēmējiem neaktīvajā sezonā.

Otrkārt, noteikti jāpagarina tūrisma sezona reālos darbos, nevis tikai kaut kādos mistiskos skaitļos. To var panākt ar koncertu, festivālu, svētku un citu pasākumu organizēšanu pilsētā, nevis ar tūristiem, kuri atbrauc tranzītā uz dažām stundām un labākajā gadījumā nopērk kādu suvenīru.

Treškārt, pilsētā jābūt drošībai un investoram labvēlīgiem apstākļiem. Nedrīkst darboties nelegāli masāžas saloni, nelicencēti naktsklubi, pēc 22.00 nopērkams alkohols un taksisti ar dīvainiem izcenojumiem pilsētas viesiem. To visu redzot, investoram ir viena doma - mafija un korupcija valda šajā pilsētā! Tas īsumā!

- Latvijas Zaļā partija

Vilnis Birznieks, dzimšanas gads: 1961, dzīves vieta: Saulkrastu novads, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: A/s MFS (apgrozījums 2012. gadā - 86,7 tūkst. Ls; zaudējumi pēc nodokļiem - 6638 tūkst. Ls, pamatkapitāls - 25 tūkst. Ls), padomes priekšsēdētājs, SIA BIVIKON (apgrozījums 2012. gadā - 24,9 tūkst. Ls; zaudējumi pēc nodokļiem - 9,2 tūkst. Ls, pamatkapitāls - 18 tūkst. Ls), valdes priekšsēdētājs.

Sarakstā - 19.

1. Savulaik piedalījos arī uz pašvaldības vēlēšanām dibinātajā partijā Latvijas KALVE, kur gan nebiju deputātu kandidātu sarakstā. Toreiz un daļēji arī šoreiz man tas ir vairāk komandas aicinājums - piedalīties ar savām zināšanām, pieredzi un laiku darboties spējīgas komandas darbā, nekā paša individuāli, konkrēti mērķi politikā.

2. Motivācija: Krīzi «pārziemoju», pamatā darbojoties Baltkrievijā, pagājušajā gadā atgriezos un šobrīd neesmu iesaistījies nevienā nopietnā pasākumā, kas prasītu «full-time», līdz ar to ir brīvāks laiks, lai paskatītos apkārt, kur tad tam «Lācītim» ir tas veiksmes stāsts.

Atgriezies no Baltkrievijas iesaistījos «jezgā» ap jauno Būvniecības likumu - esmu pret būvspeciālistu sertificēšanu un, jo īpaši, pret būvuzņēmēju klasifikāciju. Šai sakarā saskaroties kā kārtējo reizi likumdošanā tiek nekaunīgi mēģināts «iestumt» kādas noteiktas grupas intereses un arī redzot, runājot Gunta Belēviča vārdiem, «kāds sviests ir ne uz maizes, bet valda mūsu politisko darboņu galvās», rodas 2 vēlmes: vai nu braukt prom, vai mēģināt tomēr kaut ko ietekmēt un vērst par labu.

Uzskatu, ka kaut ko vispār mainīt mūsu valstī var tikai konkrēts, ar izcila prāta spējām un enerģiju apveltīts, harizmātisks līderis, kādu pazīstu Gunti Belēviču. Pie kam, šai gadījumā tā nav «ārsta diagnoze» vai savtīgi mērķi, bet ikvienam saprotama vēlme nodrošināt mūsu bērnu nākotni ne kaut kur Briselē, bet tepat uz vietas. Līdz ar to esmu gatavs, kā jau minēju, ar savām zināšanām, pieredzi, veltot laiku, darboties konkrēta līdera Gunta Belēviča komandā.

Kā arī jau minēju, man nav personīgu, konkrētu mērķu politikā, bet cerība iekļauties - dot «savu artavu» kopējā komandas darbā, lai sasniegtu gan LZP kopējos, gan konkrētā līdera uzstādītos konkrētos mērķus.

Kaspars Purlācis, dzimšanas gads: 1976, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: SIA Green-PIK LAT (apgrozījums 2012. gadā - 70 Ls; zaudējumi pēc nodokļiem - 40 tūkst. Ls, pamatkapitāls - divi tūkst. Ls), valdes priekšsēdētājs, SIA Iecava B (apgrozījums 2012. gadā - 24,9 tūkst. Ls; peļņa pēc nodokļiem - 9,6 tūkst. Ls, pamatkapitāls - tūkst. Ls), valdes loceklis.

Sarakstā - 45.

1. Kandidējis neesmu, bet esmu ļoti sens Zaļās partijas biedrs, ikdienā mēģinu dzīvot pēc iespējas «zaļāk» un citiem to labrāt iesaku.

2. Man ir netradicionāla veida uzņēmējdarbība - bioloģiskā zemes mēslojuma ražotne, slieku audzēšana. Pēc būtības esmu zaļais zemnieks. Produktu, kuru es ražoju pārsvarā izmanto cilvēki, kuri nav lielie zemnieki, bet mājsaimnieki, mājražotāji, mazdārziņu īpašnieki, siltumnīcu saimniecības, bioloģiskās pārtikas ražotāji. Ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā es zinu, kā Rīgas pašvaldība un tās iedzīvotāji var atbalstīt vietējos ražotājus, taču pašvaldībai ir jāpasaka priekšā, kā to var panākt. Tas ir veids, kā Rīgu padarīt zaļāku un Latviju ekonomiski plaukstošāku.

- Reformu partija:

Jānis Briedis, dzimšanas gads: 1971, dzīves vieta: Rīga, tautība: latvietis.

Darba vieta un amats: SIA Interneta socioloģija (apgrozījums 2012. gadā - 17 tūkst. Ls; zaudējumi pēc nodokļiem - 17,6 tūkst. Ls, pamatkapitāls - tūkst. Ls), valdes priekšsēdētājs; Ventspils Augstskola, lektors; Rīgas Latviešu biedrība, valdes loceklis.

Sarakstā - 59.

1. Jā, līdz šim neesmu bijis iesaistījies nevienā politiskajā partijā. Lai gan kopš studiju laika esmu sociāli aktīvs, arī piedalījos Latvijas ceļa savulaik organizētās konferencēs, vairāk gan ar interesi iegūt zināšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru