Db.lv viesojas pirmajā Klīversalas kvartāla ēkā, kurā dārgākais dzīvoklis maksā 1,4 miljonus eiro

2018. gada 11. maijs plkst. 12:51
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Jaunā dzīvojamā ēka Rīgā, Klīversalā River Breeze Residence ir gandrīz gatava uzņemt iemītniekus - pirmie dzīvokļu īpašnieki jau atveduši savas mantas. Biznesa portālam db.lv bija iespēja paviesoties jaunajā projektā ar ekskluzīvo atrašanās vietu. Jāuzsver, ka teritorija ap šo un vēl citām topošajām ēkām nebūs slēgta - tur tiek veidots Klīversalas kvartāls ar mierīgu un zaļu atpūtas zonu visiem pilsētas iedzīvotājiem, kurā iecerēts ierīkot gan bērnu rotaļu laukumus, gan kafejnīcas.

Šī ir pirmā dzīvojamā māja plānotajā kompleksā. Senāk šajā vietā atradusies kuģu remonta rūpnīca, un teritorija bija slēgta. Gadu desmitiem šī teritorija, kas ir pašā Rīgas centrā, bijusi pilnībā izolēta. Tagad plānots to atvērt un atdot pilsētai, jo tā būs publiski pieejama. Kvartālā, kas galvenokārt saskaņošanas dēļ tapis daudzu gadu garumā, būs dzīvojamās ēkas, bet iecerēti arī laukumi ar kafejnīcām, kafejnīcas uz ūdens, piestātnes, bērnu rotaļu laukumi. Galvenais akcents būs laukums, kuram nosaukums vēl tiek domāts, bet izmēra ziņā tas būs identisks Līvu laukumam Vecrīgā.

River Breeze Residence ir 48 dzīvokļi, no tiem vairāk nekā desmit šobrīd ir nopirkti. Kopējais investīciju apjoms River Breeze Residence ēkā ir aptuveni 20 milj. eiro. Pirmie pircēji interesi par dzīvokļu iegādi izrādījuši jau 2015. gadā. Pārsvarā pircēji ir vietējie, kas iegādājas dzīvokļus savām vajadzībām, nevis kā investīciju objektus. Dārgākais ir 300 kvadrātmetrus (iekšējā platība 190 kvadrātmetri plus terase) plašais penthouse dzīvoklis - cena 1,4 miljoni eiro. Mazākajam dzīvoklim mājā ir 59 kvadrātmetri - cena 253 tūkstoši eiro. Cenu politika veidota tā, ka tās aug atkarībā no skata pa logu un stāva. Projekta - gan River Breeze Residence, gan kvartāla kopumā - arhitekts ir Vents Didrihsons, būvnieks - Lnk Industries.

River Breeze Residence atklāšana plānota jūnijā. Nākamajām trīs ēkām ir uzsākti projektēšanas darbi.

Interesanti, ka River Breeze Residence ir divu līmeņu apakšzemes stāvvieta, kas atrodas zem upes līmeņa.

Mājas apsaimniekošanu nodrošinās dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība, iedzīvotājiem pašiem kontrolējot izmaksas - šāds modelis veiksmīgi strādājot arī blakus esošajā pirms desmit gadiem būvētajā daudzdzīvokļu mājā, kas arī pieder Klīversalas kvartāla attīstītājam - A/S Pro Kapital Latvia meitas uzņēmumam SIA Klīversala. Tam ir plaša pieredze bijušo rūpnīcu teritoriju apbūvē, darbojoties arī kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā.

LASI ARĪ:

Klīversalas River Breeze Residence sāks būvēt martā
River Breeze Residence būvniecību Klīversalā sāks jūlijā
Klīversalas projektā River Breeze Residence nosvinēti spāru svētki


Dalies ar šo rakstu