Diskutē par nākotnes tehnoloģijām 

Starptautiskās tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferences laika gaitā mainās un pielāgojas apmeklētāju vēlmēm un tendencēm gan norises veida, gan satura ziņā

Anda Asere, 05.12.2019

Foto: Publicitātes

Tā secina jaunuzņēmumu un tehnoloģiju konferences "TechChill" vadītāja Madara Ermansone.

Viņa novērojusi, ka konferenču apmeklētājiem arvien svarīgāka kļūst vēlme iesaistīties un būt tuvāk runātājiem. Tāpēc konferencēs arvien biežāk parādās apaļā galda diskusiju saturs. "Jebkuram konferences apmeklētājam ir iespēja piedalīties diskusijā ar kādu no pasākuma galvenajiem runātājiem vien desmit cilvēku lielā pulkā, tādā veidā apmeklētājs iegūst daudz personīgāku iespēju iepazīt runātāju un uzzināt interesējušos jautājumus," viņa teic.

Pēdējā laikā lielu uzmanību guvušas tādas tēmas kā blokķēžu risinājumi un ilgtspējas jautājumi, un konferences, veidojot savu saturu, arvien vairāk pievērš uzmanību arī šīm tēmām. Var secināt, ka izņēmumus nav arī nākamā gada februārī notiekošā "TechChill" konference. M. Ermansone norāda, ka šoreiz konferences programmas kodolu veidos piecas galvenās tēmas. "The Big Shift" blokā, kas fokusēsies uz nākotnē svarīgām tehnoloģijām, tiks ietvertas tādas tēmas kā blokķēžu risinājumi, zaļās un 5G tehnoloģijas, bet otru konferences bloku veidos Baltijas reģionam nozīmīgie pārdošanas un mārketinga jautājumi, kā arī dibinātāju pieredzes stāsti.

Tikko kā atklāti pirmie runātāji un to vidū ir filmu recenziju interneta vietnes "Rotten Tomatoes" līdzdibinātājs Patrick Lee, "Vertosa" izpilddirektors Ben Larson, ēdiena piegādes platformas "Wolt" līdzdibinātājs Juhani Mykkänen, bioatjaunojošu ciematu projektētāja "Interstellar Labs" dibinātāja Barbara Belvisi, Ziemeļvalstu riska kapitāla fonda "Crowberry Capital" partnere Helga Valfells, "IBM" blokķēdes akseleratora partneris Jules Miller un e-sporta kompānijas "Cloud9" padomniece Eunice Chen.

Konferences laikā notiks sacensības "Fifty Founders Battle", kurās 50 daudzsološākie un inovatīvākie jaunuzņēmumi no Baltijas, Ziemeļvalstīm, Centrālās un Austrumeiropas valstīm prezentēs savas idejas investoriem, potenciālajiem klientiem, medijiem un citiem konferences dalībniekiem. Tajā aicināti pieteikties agrīnas stadijas jaunuzņēmumi, lai sacenstos par galveno balvu 10 tūkstošu eiro apmērā, kā arī iespēju iegūt ceļazīmi uz lielākajām jaunuzņēmumu sacensībām pasaulē "Startup World Cup 2020" Sanfrancisko. No pieteikumiem tiks atlasīti 50 daudzsološākie jaunuzņēmumi. Pieteikšanās termiņš ir 13. janvāris.

Iepriekšējo gadu "TechChill" jaunuzņēmumu konkursa uzvarētāju vidū ir tādi Baltijas veiksmes stāsti kā "Infogr.am", "Edurio", "Nordigen", "Sprayprinter", kā arī pagājušā gada uzvarētājs "Precision Navigation Systems".

"Uzvara "Fifty Founders Battle" stiprināja mūsu atpazīstamību, uzticamību, kā arī veicināja finansējuma piesaisti. Mēs ieguvām atzinību no jaunuzņēmumu kopienas līderiem, krasi pieauga uzņēmuma atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos, piesaistījām lielu investoru interesi. Piesaistīt Austrumeiropas investorus nav tik viegli, ja nav stabilu ieņēmumu, tāpēc sacensību galvenā balva mums ļoti palīdzēja attīstīt biznesu tālāk," norāda Saimons Litinovs (Simon Litinov), "Precision Navigation Systems" līdzdibinātājs.

"TechChill" konferenci organizē tāda paša nosaukuma bezpeļņas organizācija, kas visa gada garumā rīko aktivitātes, lai palīdzētu Latvijas jaunuzņēmumiem veidot starptautiskus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas un veicinātu Latvijas jaunuzņēmumu atpazīstamību pasaulē. Piemēram, nesen notikušajā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferencē "Slush" Helsinkos "TechChill" sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru rīkoja Latvijas jaunuzņēmumu un investoru brokastis ar mērķi veicināt Latvijas jaunuzņēmumiem iespēju satikt savai jomai saistošos investorus. Nākamajos mēnešos Latvijā un ārpus tās notiks vairāk kā 20 satelītpasākumi.

Bezpeļņas organizācija "TechChill" ir Latvijas jaunuzņēmumu vides pārstāvju iniciatīva. Tās mērķis ir veicināt tehnoloģiju un jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstību, starptautisko atpazīstamību un investīciju piesaisti. Organizācijas nozīmīgākais ikgadējais notikums ir tās organizētā starptautiskā konference "TechChill", kas 2020. gada 20. un 21. februārī norisināsies jau devīto reizi.

Tevi varētu interesēt

Konferences “Slush” ietvaros notiekošo Latvijas jaunuzņēmumu un investoru brokastu mērķis ir...

Magnetic Latvia Startup kopā ar TechChill 22. novembrī starptautiskajā jaunuzņēmumu un tehnoloģiju...

Šonedēļ Rīga kļūs par Baltijas tehnoloģiju galvaspilsētu, pulcējot vairāk nekā 2000 jaunuzņēmumu...

Viena no ikgadējām TechChill tradīcijām ir Fifty Founders battle sacensības, un arī...

Nākamā Latvijas un Baltijas jaunuzņēmumu konference TechChill norisināsies 2019. gada no 21....

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

No šīs sadaļas

3D drukas uzņēmums "Icon" bija pirmais uzņēmums Amerikā, kas 2018.gadā uzcēla 3D...

Saistībā ar apsūdzībām, ka Ķīnas telekomunikāciju gigants apdraud ASV nacionālo drošību un...

Augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" valdes loceklis Aldis Cimoška trešdien, 4.decembrī,...

No ļaunprogrammatūru mērķuzbrukumiem cietušas vairāk nekā 20 viesnīcas Latīņamerikā, Eiropā...

"Google" dibinātāji Lerijs Peidžs un Sergejs Brins paziņojuši, ka atkāpjas no galvenajām...

Latvijas aviokompānija "airBaltic" par 13 miljoniem eiro iegādājusies "Airbus A220" lidojumu simulatoru,...

Igaunijas naudas atmazgāšanas novēršanas tehnoloģiju jaunuzņēmums "Salv" sola desmitreiz efektīvāku...

Japānas policija aizturējusi pensionāru, kurš piezvanījis telefonsakaru operatoram 24 000 reižu,...

Ķīnā paziņots par jauniem noteikumiem, kas regulē video un audio saturu tiešsaistē,...

Liela apjoma datubāze, kurā tika glabātas desmitiem miljonu īsziņas, ko uzņēmumi sūtījuši...