Drošības apsvērumu dēļ slēdz stadiona Daugava ledus halli 

VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions valde šodien, 31.oktobrī ir nolēmusi drošības apstākļu dēļ nekavējoties pārtraukt stadiona īpašumā esošās ledus halles ēkas izmantošanu, informē uzņēmumā.

Zane Atlāce - Bistere, 31.10.2016
1/11

Publicitātes foto

Šāds lēmums tika pieņemts, jo vairāku Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārbaužu laikā tika konstatēts, ka halles tehniskais stāvoklis neatbilst drošības prasībām, bet ledus halles privātais nomnieks SIA Sāgas fonds līdz šim ir izvairījies nodrošināt piekļuvi hallei, lai stadiona administrācija varētu veikt nepieciešamo izpēti un pildīt BVKB norādījumus. Papildus tam 28.oktobrī tika konstatēti nopietni bojājumi ledus halles elektroapgādes tīklos.

«Diemžēl mums kā halles īpašniekam nebija citas iespējas, kā slēgt ledus halli. To, cik drošas ir, piemēram, acīmredzami sarūsējušās halles jumta konstrukciju kopnes, noteiks ekspertīze, taču nevaram neņemt vērā būvniecības uzraugu brīdinājumus par halles drošumu, kaut arī halles privātais nomnieks nereaģē uz mūsu aicinājumiem risināt šo jautājumu. Ledus halles privātajam nomniekam esam gan rakstījuši, gan zvanījuši, gan gājuši pārbaudē ar tiesu izpildītāju, taču neesam pat ielaisti hallē. Pagājušajā nedēļa lietus laikā arī sadega halles elektrības sadalne, kas ir vēl viens faktors, kas norāda uz ēkas slikto tehnisko stāvokli un riskiem apmeklētāju veselībai un dzīvībai» saka Elmārs Martinsons, Kultūras un sporta centra Daugavas stadions valdes loceklis.

«Mēs saprotam, ka ledus halles apmeklētājiem šis lēmums radīs neērtības, taču lūdzu pret šo lēmumu izturēties ar sapratni. Mēs nedrīkstam sporta treniņu nozīmi likt augstāk par cilvēku drošību,» papildina E. Martinsons.

BVKB ir vairākkārt pārbaudījis ledus halli un ir secinājis, ka mehāniskajā stiprībā un stabilitātē ir konstatētas atkāpes no prasībām, kas ietekmē ēkas drošumu. Tāpat konstatēta patvaļīga būvniecība - apsekojot ledus halli, tika konstatēts, ka halles iekšpusē ir izbūvēts papildu līmenis, proti, slodzi nesoša konstrukcija, kas sastāv no tērauda konstrukciju kolonnām un sijām un dzelzsbetona pārseguma. Tāpat BVKB ir konstatējis, ka ledus halles administratīvā korpusa fasādē Augusta Deglava ielas galā ir vērojama pārseguma paneļa pārkares erozija ar atsegtu un korodējošu stiegrojumu, turpat arī konstatēta vertikāla plaisa nesošajā ķieģeļu sienā.

BVKB ar 2016.gada 12.aprīļa lēmumu bija uzdevis ledus halles īpašniekam - stadionam Daugava līdz 2016.gada 12.jūlijam veikt tehnisko izpēti halles konstrukciju kopnēm, tas ir, noteikt izmantoto tērauda klasi nesošajām tērauda kopnēm, veikt precīzu kopnes pārrēķinu, novērtēt kopņu stiprību un noteikt pieļaujamo sniega slodzi. Tāpat ledus halles īpašniekam tika uzdots veikt konstatēto ēkas plaisu monitoringu un tehnisko izpēti plaisai nesošajā ķieģeļu sienā, kā arī novērst patvaļīgās būvniecības sekas.

Lai izpildītu iepriekš minēto BVKB lēmumu, stadions Daugava vēl šī gada jūnijā aicināja SIA Sāgas fonds veikt nepieciešamās ledus halles konstrukciju pārbaudes, bet noteiktajā laikā SIA Sāgas fonds nenodrošināja piekļuvi ledus hallei, ko apliecina zvērināta tiesu izpildītāja akts.

Papildus tam, 2016.gada 28.oktobrī ledus hallei tika pārtraukta elektroapgāde un tika veikta ledus halles galvenās sadalnes apsekošana, kuras laikā tika konstatēts ka elektrības sadalne ir avārijas stāvoklī.  Lai nodrošinātu elektroapgādes atjaunošanu normatīvos aktos noteiktā kārtībā jāizstrādā sadalnes pārbūves vai nomaiņas projektu un tas jāsaskaņo kompetentās institūcijās.

Ledus halles ekspluatācija ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Tuvākajā laikā tiks veikta ēkas tehniskā stāvokļa izpēte, pieaicinot neatkarīgus ekspertus un informējot būvniecību uzraugošās institūcijas. Pēc tam tiks lemts par turpmākajām nepieciešamajām darbībām, lai nodrošinātu ledus halles atbilstību prasībām, kas ietekmē ēku drošumu.

Ledus halle ir slēgta apmeklētājiem no š. g. 31.oktobra.

 

Tevi varētu interesēt

Rumbulā, Lidlauka ielā trešdien tika iebūvēts ledus halles Kurbads pamatakmens. Projekta kopējais...

Kultūras un sporta centra Daugavas stadions (turpmāk: stadions Daugava) jauno tribīņu izbūves...

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Kultūras un sporta centru Daugavas...

Stadiona Daugava rekonstrukcijas rezultāts, kad tajā vairs nevarēs spēlēt Latvijas futbola valstsvienība,...

Stadiona Daugava un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģijas ietvaros ir izstrādāts stadiona jauno...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijā ir vairāki faktori, kas pozitīvi ietekmē nekustamo īpašumu tirgu, - drošība,...

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir atvērusi projektu iesniegumu pieņemšanu...

AS Eiropas Dzelzceļa līnijas drīzumā grasās izsludināt iepirkumu par projekta Rail Baltica...

Iespējas Skanstes tramvaja līnijas izvietošanai pēc pašvaldības SIA Rīgas satiksme...

Modernu vannasistabu vada tehnoloģijas, bet izdaiļo spilgti krāsu akcenti...

Pretstatā ierastajai notikumu gaitai, kad vasarā nekustamā īpašuma darījumu aktivitāte...

Pabeigti ceļa seguma atjaunošanas darbi vienā no četriem remontposmiem uz valsts galvenā...

Lai arī šā gada ceļu būvniecības sezona tuvojas noslēgumam, pateicoties labvēlīgiem laika...

Rīgas pils 2018.gadā netiks atvērta, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas...

2016. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par...