Būve

Atdzims Daugavas stadions un velotreks

Daiga Laukšteina, 07.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākamnedēļ tiks izsludināts starptautisks metu konkurss Daugavas stadiona kultūras un sporta kvartālam; procesu pavada diskusijas par jaunbūvju secību un nepieciešamību atdzimt velotrekam

Primāri tiks pārbūvētas kultūras un sporta centra «Daugavas stadions» fiziski un morāli novecojušās tribīnes, palielinot sēdvietu skaitu līdz 10 tūkst. Tas jāizdara līdz 2018. gada 15. maijam.

Meta projektā būs jāpiedāvā risinājums trim jaunbūvēm – komandu spēļu multifunkcionālai hallei ar 5000 sēdvietām, kas plānota kā basketbola māja, tāpat vieglatlētikas manēžai un velotrekam (vienā ēkā), kā arī hokeja hallei ar diviem ledus laukumiem un četriem kērlinga celiņiem. VSIA Kultūras un sporta centrs «Daugavas stadions» valdes loceklis Elmārs Martinsons cer gan uz Latvijas, gan ārvalstu arhitektu atsaucību dalībai metu konkursā. Tās žūrijā aicināti Eiropas augsta līmeņa sporta infrastruktūras speciālisti, kas vērtēs piedāvātās ēkas un to izvietojumu arī no skaņas, vēju, cilvēku plūsmas un piegāžu viedokļa. Nolikums izstrādāts arī angļu valodā, lai starptautiskam konkursam neradītu administratīvus šķēršļus.

Tiesa, par otrās kārtas secību vēl notiek pārrunas un nav īstas skaidrības, kura halle dienasgaismu ieraudzīs pirmā. «Bez šaubām, notiek neliela cīņa starp federācijām, kuru objektu būvēs pirmo,» teic Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis. Viņš liek uzsvaru uz vieglatlētikas manēžu kā prioritāti, pamatojot to ar akūto problēmu: vieglatlētiem Rīgā īsti nav, kur trenēties un sacensties.

Visu rakstu Atdzims Daugavas stadions un velotreks lasiet 7. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru