Olimpiskais centrs Ventspils – pirmais Latvijā! 

Šogad Olimpiskais centrs Ventspils atzīmē savu 20 gadu jubileju kā pirmais un plašākais sporta komplekss Latvijā. Aizvadītie gadi ir bijuši ļoti dinamiski un sasniegumiem bagāti.

, 11.12.2017
1/19

Olimpiskais centrs Ventspils savu aktīvo darbību uzsāka ar jaunbūvētās sporta bāzes, Basketbola halles, atklāšanu, kas notika 1997. gada 25. oktobrī.

Izveidojot Olimpisko centru, pirmkārt tika domāts par to, lai ventspilnieki varētu labos apstākļos nodarboties ar dažādām sportiskajām aktivitātēm, un šis mērķis neapšaubāmi ir sasniegts. Taču, ejot plašumā un augot, Olimpiskais centrs ir kļuvis par iecienītu dažādu sporta pasākumu norises vietu un visaugstākā līmeņa treniņu bāzi. Tieši Ventspilī trenējas daudzi sportisti, kuri ar panākumiem pārstāv Latviju Olimpiskajās spēlēs, Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās. Pagājušajā gadā uz Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm no 33 Latvijas olimpiešiem, 10 bija Ventspils atbalstītie un šeit sagatavotie sportisti.

Pateicoties sakārtotajai pilsētas infrastruktūrai, jūras un pludmales tuvumam un tam, ka Ventspilī sporta bāzes atrodas vienā kompaktā kompleksā, vasaras periodā Olimpisko centru Ventspils iecienījuši starptautisku treniņnometņu dalībnieki. Gadā šeit norisinās ap 20 treniņnometnēm. Dalībnieku skaita ziņā vislielākās treniņnometņu grupas ir daiļslidošanā un hokejā. Bez pašmāju sportistiem Ventspilī trenējas Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Ungārijas u.c. valstu sportisti. Treniņnometnes notiek gan basketbolā, gan futbolā, gan cīņas sportā, svarcelšanā, vingrošanā, vieglatlētikā. Regulāri Ventspilī trenējas Latvijas izlase bobslejā. 2017.gadā treniņnometni Ventspilī aizvadīja arī Latvijas basketbola izlase. Arī šī brīža Latvijas labākā daiļslidotāja Angelina Kučvaļska Ventspili kā treniņu vietu izvēlējusies tādēļ, ka šeit Ledus halle atbilst starptautiskām prasībām.

Olimpiskajam centram Ventspils valstiski ir uzticēta dalība pilotprojektā par augstas klases sportistu sagatavošanu un koncentrēšanu vienā vietā. Ventspils šo programmu īsteno trīs sporta veidos: šorttrekā, svarcelšanā un vieglatlētikā. Ventspils svarcēlāji Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks tikko godam pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā svarcelšanā, iegūstot attiecīgi bronzas un sudraba godalgas. Olimpiskā centra Ventspils attīstība turpinās: 2017.gadā ekspluatācijā nodots jauns pludmales volejbola stadions, sporta kompleksā “Pārventa” atklāta jauna atlētikas zāle un aerobikas zāle, nomainīts futbola laukuma segums pie šī kompleksa, kā arī veikti citi infrastruktūras pilnveidošanas darbi.

Tuvāko gadu ambiciozākie plāni Olimpiskajam centram ir jauna 50m peldbaseina kompleksa izbūve ar rehabilitācijas centru un viesnīcu, kā arī Piedzīvojumu parka tālāka attīstība.

Olimpiskā centra Ventspils kompleksā ietilpst 16 struktūrvienības: Basketbola halle, Ledus halle, Sporta nams Centrs, Pārventas sporta komplekss, kā arī Piedzīvojumu parks, Ūdens piedzīvojumu parks, Veikparks, airēšanas bāze Dampeļi, BMX trase, stadions, viesnīca, Ielu vingrošanas stadions, tenisa korti, skeitparks, Pludmales akvaparks, Katoļu ielas futbola stadions un Pludmales volejbola stadions. Informācija par šīm bāzēm atrodama mājas lapā www.ocventspils.lv

Olimpiskais centrs Ventspils ir pirmais Latvijā un visus šos gadus ir paplašinājies un saglabājis lielākā un pieredzes bagātākā Olimpiskā centra statusu.