Olimpiskais centrs Ventspils – pirmais Latvijā! 

Šogad Olimpiskais centrs Ventspils atzīmē savu 20 gadu jubileju kā pirmais un plašākais sporta komplekss Latvijā. Aizvadītie gadi ir bijuši ļoti dinamiski un sasniegumiem bagāti.

, 2017. gada 11. decembris plkst. 0:05

Olimpiskais centrs Ventspils savu aktīvo darbību uzsāka ar jaunbūvētās sporta bāzes, Basketbola halles, atklāšanu, kas notika 1997. gada 25. oktobrī.

Izveidojot Olimpisko centru, pirmkārt tika domāts par to, lai ventspilnieki varētu labos apstākļos nodarboties ar dažādām sportiskajām aktivitātēm, un šis mērķis neapšaubāmi ir sasniegts. Taču, ejot plašumā un augot, Olimpiskais centrs ir kļuvis par iecienītu dažādu sporta pasākumu norises vietu un visaugstākā līmeņa treniņu bāzi. Tieši Ventspilī trenējas daudzi sportisti, kuri ar panākumiem pārstāv Latviju Olimpiskajās spēlēs, Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās. Pagājušajā gadā uz Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm no 33 Latvijas olimpiešiem, 10 bija Ventspils atbalstītie un šeit sagatavotie sportisti.

Pateicoties sakārtotajai pilsētas infrastruktūrai, jūras un pludmales tuvumam un tam, ka Ventspilī sporta bāzes atrodas vienā kompaktā kompleksā, vasaras periodā Olimpisko centru Ventspils iecienījuši starptautisku treniņnometņu dalībnieki. Gadā šeit norisinās ap 20 treniņnometnēm. Dalībnieku skaita ziņā vislielākās treniņnometņu grupas ir daiļslidošanā un hokejā. Bez pašmāju sportistiem Ventspilī trenējas Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Ungārijas u.c. valstu sportisti. Treniņnometnes notiek gan basketbolā, gan futbolā, gan cīņas sportā, svarcelšanā, vingrošanā, vieglatlētikā. Regulāri Ventspilī trenējas Latvijas izlase bobslejā. 2017.gadā treniņnometni Ventspilī aizvadīja arī Latvijas basketbola izlase. Arī šī brīža Latvijas labākā daiļslidotāja Angelina Kučvaļska Ventspili kā treniņu vietu izvēlējusies tādēļ, ka šeit Ledus halle atbilst starptautiskām prasībām.

Olimpiskajam centram Ventspils valstiski ir uzticēta dalība pilotprojektā par augstas klases sportistu sagatavošanu un koncentrēšanu vienā vietā. Ventspils šo programmu īsteno trīs sporta veidos: šorttrekā, svarcelšanā un vieglatlētikā. Ventspils svarcēlāji Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks tikko godam pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā svarcelšanā, iegūstot attiecīgi bronzas un sudraba godalgas. Olimpiskā centra Ventspils attīstība turpinās: 2017.gadā ekspluatācijā nodots jauns pludmales volejbola stadions, sporta kompleksā “Pārventa” atklāta jauna atlētikas zāle un aerobikas zāle, nomainīts futbola laukuma segums pie šī kompleksa, kā arī veikti citi infrastruktūras pilnveidošanas darbi.

Tuvāko gadu ambiciozākie plāni Olimpiskajam centram ir jauna 50m peldbaseina kompleksa izbūve ar rehabilitācijas centru un viesnīcu, kā arī Piedzīvojumu parka tālāka attīstība.

Olimpiskā centra Ventspils kompleksā ietilpst 16 struktūrvienības: Basketbola halle, Ledus halle, Sporta nams Centrs, Pārventas sporta komplekss, kā arī Piedzīvojumu parks, Ūdens piedzīvojumu parks, Veikparks, airēšanas bāze Dampeļi, BMX trase, stadions, viesnīca, Ielu vingrošanas stadions, tenisa korti, skeitparks, Pludmales akvaparks, Katoļu ielas futbola stadions un Pludmales volejbola stadions. Informācija par šīm bāzēm atrodama mājas lapā www.ocventspils.lv

Olimpiskais centrs Ventspils ir pirmais Latvijā un visus šos gadus ir paplašinājies un saglabājis lielākā un pieredzes bagātākā Olimpiskā centra statusu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Uzņēmums Stats Serviss mainījis nosaukumu uz STATS RENT, turpina izstrādāt rentomāta projektu...

Nelīdzsvarotā būvniecības attīstība ar straujiem kāpumiem un kritumiem un atkarība no ES...

Lielākā Zviedrijas banka, vērtējot pēc aktīvu apjoma, Svenska Handelsbanken AB, paziņojusi, ka...

Šodien Jēkabpilī AS Virši-A atklās pirmo CNG jeb saspiestās dabasgāzes uzpildes staciju...

Skolēnu ēdināšana kļūst par sociālo uzņēmējdarbību....

Dienas Biznesa lasītāju balsojumā par mīlētāko auto zīmolu ir uzlēkusi jauna zvaigzne –...

No šīs sadaļas
2017. gada 08. decembris plkst. 0:05

Viens no Eiropā vadošo speciālo darba apģērbu ražošanas uzņēmumu grupas Fristads Kansas...

2017. gada 07. decembris plkst. 0:05

Sākām pirms četriem gadiem. Atgriežoties no prakses Amerikā, meklējām tehnoloģiju, kas var...

2017. gada 05. decembris plkst. 0:05

Tuvojoties gada gaidītākajiem svētkiem, lielākais interneta veikals Latvijā 220.lv, turpinot cīņu...

2017. gada 01. decembris plkst. 0:05

Kopš 2007. gada Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu ir izmantojuši simtiem Latvijas...

2017. gada 30. novembris plkst. 0:05

Kriptovalūtas lietotāju skaits pasaulē strauji aug un ir skaidrs, ka šī tendence...

2017. gada 29. novembris plkst. 0:05

Vendon klienti ir vendinga operatori, kam pieder vairāki simti vai tūkstoši tirdzniecības...

2017. gada 28. novembris plkst. 0:05

Parasti liela uzmanība tiek pievērsta produkcijas ražošanas procesam un tās kvalitātei. Uzņēmumu...

2017. gada 22. novembris plkst. 15:13

Sāku kā deviņdesmito gadu viduča pavārs-konditors – tā par sevi saka Valtera...

2017. gada 21. novembris plkst. 0:05

Vēl nebijis notikums: pirmo reizi Latvijā notiks Atvērto durvju dienas maratons, kad...

2017. gada 16. novembris plkst. 0:05

Līdz šim presē diezgan daudz bijusi publicēta informācija par Ministru kabineta jaunajiem...