Dzīvokļu cenas Baltijā straujāk svārstās Tallinā; Rīgā neliels pieaugums

2011. gada 16. novembris plkst. 10:48
Dalies ar šo rakstu

Šā gada oktobrī starp Baltijas valstu galvaspilsētām dzīvokļu cenas ir palielinājušās Rīgā, bet samazinājušās Viļņā un Tallinā, liecina Ober Haus Baltijas dzīvokļu cenu indekss.

Viļņā indekss ir samazinājies par 0.2% un pašlaik tur dzīvokļu vidējā cena ir 1207 eiro/m2. Gada griezumā – kopš pagājušā gada oktobra – cenas ir vidēji palielinājušās par 1.9% (septembrī – par 2.4%), ziņo Ober Haus Real Estate. Tomēr kompānija akcentē, ka oktobrī cenu samazinājums bijis tikai «vecu» dzīvokļu segmentā, kamēr dzīvokļu cena jaunajos projektos nav mainījušās. Kopš augstākā punkta – 2007. gada decembra – cenas Viļņā ir samazinājušās par 39.2%.

Rīgā cenas ir pakāpušās par 1.8%, un oktobrī vidējā dzīvokļu cena bijusi 956 eiro/m2. Vidējās cenas palielināšanos sekmējis pilsētas centra dzīvokļu cenu kāpums – tur pieprasījums pēc pircēju vēlmēm atbilstošiem mājokļiem pārsniedzot piedāvājumu. Vietējie pircēji interesējas par nelieliem, lielākoties – divu istabu dzīvokļiem jaunajos projektos, informē kompānija. Pēdējos divpadsmit mēnešos vidējā dzīvokļu cena Rīgā ir palielinājusies par 5.3%. Kopš 2007. gada maija, kad ir sasniegts cenas maksimums, tā ir samazinājusies par 58.8%, liecina Ober Haus Real Estate aprēķini.

Šā gada oktobrī mājokļu cenas Tallinā ir samazinājušās par 4.2%. Septembrī savukārt tās bija palielinājušās par 7.4%, atgādina kompānija. Gada laikā tās ir augušas par 8.9%, un šobrīd vidējā cena ir sasniegusi 1082 eiro/m2 atzīmi. Tallinā Darījumu skaits šā gada janvārī – oktobrī ir samazinājies par 1.4%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu. Pašlaik Tallinā cenas ir par 36.6% zemākas nekā 2007. gada aprīlī, kas fiksēts to augstākais līmenis.

Db.lv jau ziņoja, ka kompānijas veidotais dzīvokļu cenu indekss raksturo dzīvokļu ikmēneša vidējo cenu līmeņa procentuālo izmaiņu. Indeksu nepiesaista kādam konkrētam dzīvokļu tipam vai segmentam.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām