Investors

Eiropas akcijas buksē

Jānis Šķupelis, 22.03.2018

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vecā kontinenta akcijas nav atguvušās no februāra sākuma izpārdošanas

Atšķirībā no ASV akciju tirgus, Eiropas akcijas tā arī pa īstam nav spējušas izrāpties no šā gada janvāra beigu un februāra sākuma izpārdošanas bedres. Tas ir gluži kā par spīti paredzējumiem, ka vecā kontinenta akcijām šogad vajadzētu klāties labāk. Reģiona Stoxx 600 akciju indeksa vērtība pašlaik ir par 3,6% zemāka nekā tā bija šā gada sākumā. Savukārt ASV Standard & Poor’s 500 indekss šogad palielinājies par 1,6%.

Šobrīd gan joprojām liela daļa analītiķu pauž pārliecību, ka Eiropas akcijām kādā brīdī vajadzētu saņemties un nodrošināt investoriem bagātīgākus guvumus. Tiek vērsta uzmanība uz to, ka ASV S&P 500 indeksa vērtība kopš 2009. gada zemākajiem punktiem ir palielinājusies jau vairāk nekā par 300%. Šajā pašā laikā Stoxx 600 Europe indeksa vērtības kāpums ir bijis krietni mazāk straujš – 130% apmērā. Daži spekulē, ka «taisnības» labad šiem mērījumiem vajadzētu kļūt līdzīgākiem.

Eiropai traucējusi reģiona parādu krīze un ļoti anēmiskā ekonomikas izaugsme. Tiesa gan, nu jau kādu laiku dati apliecina straujāku reģiona tautsaimniecības atgūšanos (ASV atgūšanās vērojama jau kopš 2010. gada, kur Eiropā tā nosacīti sākusies vien 2013. gadā). Neskatoties uz to, Eiropas akcijām savas ASV kolēģes pieauguma ziņā nav izdevies piedzīt. Tā pašā vecā kontinenta Stoxx 600 indeksa vērtība kopš pagājušā gada sākuma ir iespējusi palielināties vien par 2,7%. Šajā pašā laikā S&P 500 indekss pakāpies par 21%.

Visu rakstu Eiropas akcijas buksē lasiet 22. marta laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Pēdējo gadu izpārdošanas ASV akciju tirgū

Papildināta - FOTO: Akciju izpārdošana pasaules tirgos turpinās