Eiropas automašīnu pārdošanas apjomi 10 gadu augstākajā līmenī

2018. gada 17. janvāris plkst. 9:58
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Eiropas automašīnu pārdošanas apjomi pērn sasnieguši 10 gadu augstāko līmeni, jo ekonomikas izaugsme pasaulē ir uzlabojusi patērētāju noskaņojumu, raksta Bloomberg.

Pieaugumu lielā mērā veicina tādu krosoveru kā Peugeot, Renault, Alfa Romeo un Toyota pieprasījums.

Kopējais reģistrāciju skaits pērn pieauga par 3,3% līdz 15,6 miljoniem transportlīdzekļu, liecina Eiropas Automašīnu ražošanas asociācijas dati. Šis ir lielākais skaits kopš 2007.gada, kad tika pārdoti 16 miljoni transportlīdzekļu. Decembrī gan pārdošanas apjomi sarukuši par 4,8% līdz 1,14 miljoniem transportlīdzekļu.

Visstraujāko izaugsmi pērn piedzīvoja Toyota Motor Corp ar 12%. Aizvadītajā nedēļā Japānas kompānija paziņoja, ka pieprasījums Eiropā pēc tās krosovera RAV4 hibrīda 2017.gadā ir audzis par 31%.

Renault pārdošanas apjomi Eiropā auga par 6,7%, Fiat – par 5,2%, bet Alfa Romeo – par 30%.

Kā liecina Eiropas Centrālās bankas aplēses, eirozonas valstu ekonomika visdrīzāk pērn augusi straujākajā tempā pēdējo desmit gadu laikā, bet bezdarba līmenis sasniedzis zemāko atzīmi kopš 2009.gada.

Prognozes gan liecina, ka 2018.gadā Eiropas autotirgus izaugsme bremzēsies, un Renault paredz 1% pieaugumu, savukārt izpētes kompānija Evercore ISI prognozē, ka apjomi būs tādi paši kā pērn.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi