Nekustamais īpašums

Ekonomikas ministrijas pārcelšanai uz jauno ēku vajadzēs 30 miljonus

Jānis Goldbergs, 24.08.2018

Ekonomikas ministrijas pašreizējā mājvieta Brīvības ielā 55

Foto: Jānis Goldbergs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dārgi vai lēti izmaksās Ekonomikas ministrijas pārcelšanās uz jaunām telpām – uz šādu jautājumu pagaidām nespēj atbildēt būvniecības jomas speciālisti, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Ekonomikas ministrijas (EM) un tās padotības iestāžu pārcelšanai uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, turpmāko piecu gadu laikā vajadzēs 30,8 miljonus eiro, ieskaitot PVN, teikts valdības apstiprinātajā konceptuālajā ziņojumā par ministrijas un padotības iestāžu ēku kopējo stāvokli. Pašreizējās ministrijas ēkas Brīvības ielā 55 saglābšanai vajadzēs 1,86 miljonus eiro.

Ekonomikas ministrijas pašreizējo ēku Brīvības ielā 55 Rīgas dome šā gada sākumā novērtējusi kā B kategorijas graustu, proti, par tādu ēku, kas apdraud cilvēku drošību. Par ēkas nesakārtošanu noteikts palielināts nekustamā īpašuma nodoklis. Valdība, 14.augustā pieņemot Ekonomikas ministrijas konceptuālo ziņojumu par ēkas stāvokli, uzreiz paredzēja 1,86 miljonus eiro 2019.–2021. gada budžetā vēsturiskā nama fasādes, balkonu, pārsegumu un pagrabstāva hidroizolācijas stiprināšanai. Īsāk – var teikt, ka šī nauda jau ir piešķirta, tikai jāieraksta valsts budžetā atbilstoši veicamajiem darbiem.

Bez ēkas Brīvības ielā 55 arī citos ministrijas pakļautības iestāžu namos ir neatbilstības, kas kalpo kā pamatojums ministrijas un tās pakļautības iestāžu pārcelšanai un izvietošanai vienā ēkā citviet. Uz telpām jaunajā ministrijas ēkā Elizabetes ielā 2 pretendē Konkurences padome, Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs, Centrālā statistikas pārvalde, Būvniecības valsts kontroles birojs, kā arī Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs. Iestādēm nepieciešamas telpas klientu apkalpošanai un semināru organizēšanai, tāpat jānodrošina telpas, kas paredzētas ierobežotas pieejamības un valsts noslēpuma informācijas glabāšanai.

Rezultātā visas iestādes varētu veidot vienotu klientu apkalpošanas centru, lietotu vienotas arhīva telpas ar atbilstošu aprīkojumu, izveidotu vienu lielu koplietošanas konferenču zāli, reprezentācijas telpas augsta līmeņa delegācijām u.c. Informācijas tehnoloģiju iekārtas paredzēts pārvietot vienkopus uz telpām Rīgā, Talejas ielā. Līdz ar to pastāv jautājums, kā efektīvāk nodrošināt visa resora darbību, piedāvājot tam atbilstošas telpas, teikts EM ziņojumā valdībai.

Visu rakstu Jaunai Ekonomikas ministrijas ēkai vajadzēs 30 miljonus lasiet piektdienas, 24.augusta laikrakstā Dienas Bizness!