Eksperte: Uzņēmumu īpašnieki meklē vadītāju kiborgu

2017. gada 08. novembris plkst. 16:32
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Pašlaik uzņēmumu īpašnieki vadītājā vēlas redzēt ļoti dažādas īpašības, kas sniegtu iespēju atrisināt dažnedažādākās problēmas, būtībā meklējot cilvēku kiborgu, trešdien «Dienas Biznesa» rīkotajā konferencē «Biznesa prognozes» sacīja personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas Fontes valdes priekšsēdētāja Inese Kamarūte.

Pašlaik īpašnieki vēlas redzēt multifunckionālu vadītāju, kurš domā globāli, ir apveltīts ar stratēģisko domāšanu, ļoti labām vadības zināšanām, un ir uz «tu» ar digtiālajiem risinājumiem.

I. Kamarūte, kura strādā ar augstākā līmeņa vadītājiem, zina stāstīt, ka augsta un vidēja līmeņa speciālisti, kuri strādā ārzemēs, vēlas atgriezties Latvijā, bet ne vienmēr viņus var adaptēt Latvijas biznesa vidē, gan attiecībā uz atalgojumu, gan amata aprakstiem.

«Pašlaik realitāte ir tāda, ka cilvēks, kurš strādājis lielā korporācijā ASV vai Krievijā, var aizvietot 2-3 Latvijas uzņēmumā strādājošus cilvēkus. Tas ir bīstami, bet uzņēmējs iegūst gan finansiāli, gan arī prasmju ziņā,» sacīja I. Kamarūte.

Šādi cilvēki vadības līmenī, kuri strādājuši lielās ārvalstu korporācijās, Latvijā nav daudz, bet viņi ir ļoti pieprasīti. «Paradokss gan ir tāds, ka viņi atgriežas, strādā kādu brīdi Latvijā, bet, nesaņemot atalgojumu, kādu saņēma rietumos, pēc kāda laika tomēr aizbrauc atpakaļ. Latvijas uzņēmējiem ir jādomā kā reorganizēt iekšējos procesus, iespējams, arī atalgojuma sistēmu, lai spētu šādus cilvēkus ieintriģēt,» sacīja I. Kamarūte.

Trešdien viesnīcā Radisson BLU Daugava notiek ikgadējā «Dienas Bizness» rīkotā konference «Biznesa prognozes». Uzklausot uzņēmējus, valdības pārstāvjus un dažādu jomu ekspertus, tiek meklētas atbildes uz jautājumiem: Kāda ir Latvijas tautsaimniecības perspektīva? Kurām nozarēm ir nākotne? Kuri tirgi un ārvalstu partneri mums ir un būs svarīgi? Kas ir jādara, lai nodrošinātu ekonomikas attīstību un Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanos?

Dalies ar šo rakstu