Eksperts māca, kā atšķirt Latvijas rozi no importētās?

2017. gada 19. septembris plkst. 10:16
Dalies ar šo rakstu

Šobrīd aptuveni 80% no Latvijā nopērkamajām rozēm ir vestas no Holandes, 10% - no Ekvadoras un 10% ir vietējās, turklāt Latvijā audzēto rožu īpatsvars samazinās, laikrakstam Dienas Bizness stāsta SIA Ezernieku zieds izpilddirektors Andris Knops.

«Ir daži vietējie ražotāji, kuri ziemā piedāvā iegādāties Latvijas rozes, bet tas nav iespējams, jo ziemā Latvijā audzētu rožu pašizmaksa būtu ļoti augsta,» spriež A. Knops.

Latvijā audzēt rozes nav rentabli

Viņš atzīst, ka par Latvijā audzētām rozēm var priecāties daudz ilgāk – līdz pat 4 nedēļām, kamēr no Holandes importētās puķu karalienes jau nokar galvas pēc nedēļas vai divām. «Holandes rozes jau nav sliktākas par Latvijā audzētajām, taču tās nonāk veikalos nebūt ne pirmā svaiguma, - nedēļa pusotra paiet, kamēr tās tiek rezervētas un iepirktas izsolēs, tad tās mēro garu ceļu līdz Latvijai,» stāsta A. Knops.

Valsti, no kuras vestas rozes, var noteikt pēc tā, cik lielas ir rožu galvas, kā arī pēc to lapām un kāta. «Jo lielākas tām galvas, jo tālāku ceļu tās ir atceļojušas. Ekvadoras rožu galvas ir līdz pat 7 centimetriem lielas, tām ir resni kāti. No Holandes vestajām lapas ir matētas vai pat nedaudz saburzītas, bet vietējām lapas parasti ir skaistas un svaigas,» zina stāstīt rožu eksperts.

Plašāk par rožu biznesu lasāms 18. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu