Eksportētāju un inovatoru balvas sadalītas

2012. gada 20. decembris plkst. 8:21
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Foto
Dalies ar šo rakstu

Šogad par labākajiem savā kategorijā atzīti SIA Mikrotīkls, SIA GroGlass, SIA Zabbix, SIA Tilde, AS Dobeles dzirnavnieks un SIA Rīgas krēslu fabrika.

Šovakar Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2012 noslēguma pasākumā balvas saņēma eksportspējīgākie un inovatīvākie Latvijas uzņēmumi.

Par Eksporta čempionu šogad atzīts SIA Mikrotīkls.

Kategorijā Eksportspējīgākais komersants lielo un vidējo komercsabiedrību grupā pirmo vietu ieguva SIA GroGlass, kas ražo stiklu, kas pārklāts ar neatstarojošu nanopārklājumu. Otrajā vietā ierindojās SIA Lauma Fabrics, trešajā – SIA Arčers.

Kategorijā Eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā uzvarētāja laurus plūca SIA Zabbix, kas izstrādājis tīkla uzraudzības risinājumu, ko pazīst vismaz 30 valstīs un kā apgrozījums ir 97,6%. Otrajā vietā ierindojas SIA Pure Chocolate, bet trešajā – SIA Aloja-Starkelsen.

Par Inovatīvāko produktu atzīta SIA Tilde mašīntulkošanas tehnoloģija LetsMT!. Otro vietu nopelnīja AS Spodrība ar ekoloģisku sadzīves ķīmijas produktu līniju Eco Seal for Nature, bet trešo - SIA Madara Cosmetics pretnovecošanās kosmētikas produktu līnija Time Miracle.

Kategorijā Importa aizstājējprodukts uzvarēja AS Dobeles dzirnavnieks ar savu pastu Presto un Dobeles dzirnavnieks. Otrajā vietā ierindojas SIA Evopipes ar plastmasas caurulēm ārējās inženierkomunikāciju infrastruktūras būvniecībai un elektroinstalācijai un trešajā – AS Smiltenes piens ar sūkalu olbaltumvielu koncentrātu Piena spēks.

Kategorijā Rūpnieciskais dizains laurus plūca SIA Rīgas Krēslu fabrikas ķeblītis Bloom, kas jau ieguvis prestižo dizaina balvu red dot, kas liecina, ka šo izstrādājumu novērtē ne vien pašu mājās, bet arī ārzemju eksperti. Otro vietu nopelnīja Hugu runājošais lācis, bet trešo – SIA Daiļrade koks mājas biroja mēbeles Elf.

Konkurss Eksporta un inovācijas balva norisinājās astoto reizi.

Ar uzņēmumiem, kas pretendēja uz Eksporta un Inovācijas balvu 2012 varat iepazīties, klikšķinot šeit.

Dalies ar šo rakstu