Alternatīvās finanses

ExpressCredit otrajā ceturksnī apstiprinājis tikai 13% jauno klientu kredītu pieteikumu

Db.lv, 03.08.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018. gadā 1. pusgadā SIA ExpressCredit apgrozījums sasniedza 9,2 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2017. gada attiecīgo periodu, ir palielinājums par 5,7%, savukārt peļņa bija 2,3 miljoni eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2018. gada pirmajā pusgadā savu darbību veiksmīgi uzsāka SIA «ExpressCredit» grupas uzņēmums SIA «ViziaFinance» ar zīmolu VIZIA. VIZIA darbojas tiešsaistes patēriņa aizdevumu izsniegšanā. Jauna zīmola radīšana atbilst uzņēmuma stratēģijai palielināt savu tirgus daļu distances aizdevumu tirgū Latvijā.

SIA «ExpressCredit» veic patstāvīgus uzlabojumos klientu maksātspējas un kredītspējas noteikšanai, lai izsniegtu tikai tādus aizdevumus, kas ir klientam piemēroti un tiktu ievērotas likumdošanas prasības attiecībā uz maksātspējas vērtēšanu. Uzņēmums ir veiksmīgi adaptējis vairākus tehnoloģisko risinājumus, kas ļauj veiksmīgi pārvaldīt uzņēmuma riskus attiecībā uz kredītspējas vērtēšanu. Uzņēmums izsniedz patēriņa aizdevumus tikai tādiem klientiem, par kuriem aizdevuma izsniegšanas brīdī ir 100% pārliecība, ka klients varēs segt savas saistības saskaņā ari aizdevuma līguma nosacījumiem. Attiecīgi 2018. gada 2. ceturksnī ir apstiprināti tikai 13% jauno klientu kredītu pieteikumu, savukārt atkārtotiem klientiem – 78%.

2018. gada 2. ceturksnī uzņēmums aktīvi līdzdarbojās LAFPA (Latvijas Alternatīvo Finanšu Pakalpojumu Asociācija), kas veica izglītojošu un informatīvu darbu saistītu ar nozares likumdošanas iniciatīvām. Uzņēmums iestājas par tiesisko paļāvību un pārdomāti regulētu nozari. Kā vienas no nozares attīstību sekmējošām iniciatīvām uzņēmums saskata mērķi nodrošināt plašāku informācijas apmaiņu starp tirgus dalībniekiem, kas nodrošinātu uzņēmumam plašāku informāciju, vērtējot klientu maksātspēju.

Salīdzinot ar 2017. gada 1. pusgadu, 2018. gada attiecīgajā periodā rentabilitātes rādītāji ir uzlabojušies. Papildus pozitīva ietekme uz finanšu rādītājiem bija saistīta ar nodokļu regulējuma izmaiņām attiecībā uz reinvestētās peļņas neaplikšanu ar uzņēmuma ienākuma nodokli.

Komentāri

Pievienot komentāru