Festivāls BILDES 2015 turpinās Rīgas Kongresu namā

Autors: db.lv
2015. gada 20. novembris plkst. 13:49

Pēc pirmajiem četriem 30. jubilejas akustiskajiem koncertiem mūzikas kluba Kaļķu vārti telpās, mūzikas un mākslas festivāls BILDES 2015 ir sasniedzis savas programmas otro daļu. Kā ierasts, tā turpināsies Rīgas Kongresu namā.

No 27. līdz 29. novembrim klausītājiem būs iespēja apmeklēt Jauno grupu un BILŽU veterānu kopprojektu koncertu, BILDĒS sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertu, Koncertu bērniem, kā arī noslēdzošo – BILŽU veterānu koncertu, informē festivāla rīkotāji BILŽU BIROJS.

27. novembrī plkst. 19:00 norisināsies Jauno grupu un BILŽU veterānu kopprojektu koncerts, kam raksturīgi radoši un izdomas bagāti jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti priekšnesumi.

Šogad tajā uzstāsies tādi kopprojekti kā Mitav un Normunds Pauniņš; Rusted Wheel un Aivars Rakovskis; Ron The Star un Atis Zviedris; TRĪS un Jānis Dubavs; FREENIXZ un Edgars Silacērps; Marlēna un Adrians Kukuvass; J.E.E.B un Atis Ieviņš; The Foxtails un DAMBIS; Kristīne Šomase & Attachment un Edvīns Zariņš; The Loudstones un Raimonds Bartaševičs; 45. v-sk. un Aija Vītoliņa; ESPRESSO un Miks Dukurs; NOT YET un Kārlis Auzāns; The Twins Peek un Jānis Bukums; So Lucid Electric Feel un Ainars Virga; Inqognito un Artūrs Račinskis; Wild Detroit Gang un Normunds Jakušonoks; Teleports & Daniels Haitovs un Artūrs Duboks. Koncerta īpašie viesi – grupa Manta. Koncertu vadīs Mikus Frišfelds.

Savukārt 28. novembrī plkst. 19:00 koncertēs festivālā sevi jau pieteikušās grupas sadarbībā ar Latvijā pazīstamiem radošo profesiju pārstāvjiem – Audiokvartāls un muzikaspasaule.lv redaktors Gundars Minalgo; B OPTIMIST un TV režisors Arvīds Babris; Los Daugavas Nens un raidījuma LNT brokastis vadītājs Andris Petkēvičs; Klibs Taurenis un LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis; Kumosiņš un aktieris Jānis Kirmuška; Legacy ID un aktrise Karīna Tatarinova; Oceanpath un diriģents Kaspars Ādamsons; Oranžās brīvdienas un politiķis Ivars Godmanis; Vēja Vārti un Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Kaspars Mauriņš; Flame & The Rolltones un režisors Igors Linga; Gapoljēri un LTV ētera personība Edgars Raginskis; Pussy Rock un Latvijas skautu un gaidu vadītājs Jānis Iklāvs; Voice of Instruments un Latvijas Radio 2 un LNT raidījuma Dzintara dziesmas vadītāja Velga Vītola. Koncertu vadīs Roberts Gobziņš.

Turpretī 29. novembrī BILDES piedāvās divus koncertus – Koncertu bērniem un BILŽU veterānu koncertu.
Pa dienu plkst. 12:00 notiks pozitīvām emocijām bagāts koncerts bērniem, kurā piedalīsies tādas grupas un izpildītāji kā Dzeguzīte; Knīpas un Knauķi; Poppy; Podziņas; Rasa; Tev un man un citi. Koncertu vadīs Igeta Gaiķe.

Tās pašas dienas vakarā plkst. 18:00 notiks festivāla 30. jubilejas gada noslēdzošais – BILŽU veterānu koncerts. Tajā uzstāsies daudzi tautā iemīļoti un festivālā muzikālu rūdījumu guvuši mākslinieki – IGO; Marhils; Guntars Račs; Ainars Mielavs; Colt; Dzidriņas megasistēma; Keksi un Lolita Novikova; Pērkons; Rīgas Viļņi; Olga Rajecka un citi.

Atzīmējot mūzikas un mākslas festivāla BILDES 30 gadu pastāvēšanas jubileju, atvēršanas svētkus piedzīvojis BILŽU mākslas albums. Tajā iekļautas 257 autoru – Latvijā iemīļotu mūziķu un mākslinieku – 798 mākslas darbu reprodukcijas. Darbi tapuši un bijuši apskatāmi festivāla izstādēs no 1985. līdz 2015. gadam.

Albumā redzamo mākslas darbu autori ir festivāla BILDES dalībnieki – mūziķi (Igo, Guntars Račs, Jānis Grodums, Uldis Marhilevičs, Varis Vētra, Ieva Akuratere, Valdis Atāls, Raimonds Bartaševičs, Ingus Baušķenieks, Roberts Gobziņš, Aigars Grāvers, Jānis Jubalts un “Prāta vētra”, Kārlis Kazāks, Arnis Miltiņš, Uģis Prauliņš, Imants Vanzovičs, Dace un Valters Pūces, Olga Rajecka u.c.), mākslinieki (Uldis Baltutis, Marta Krasta, Sigitas Kreivaitis, Inguna Krolle-Irbe, Inese un Ivars Mailīši, Aleksejs Naumovs, Elita Patmalniece, Jānis Straupe, Maija Rezenberga, Vija un Kaspars Zariņi u.c.), fotogrāfi (Jānis Deinats, Valts Kleins u.c.), Rīgas vicemērs Andris Ameriks, diplomāti (Andris Teikmanis un Einārs Semanis, Merģers Krams u.c.), arhitekti un citas radošas personības, kā arī mūziķu bērni.

Albumā ietvertas arī fotogrāfijas no BILŽU radošajām nometnēm, kā arī mākslas darbu autoru domas un atmiņas par BILDĒS piedzīvoto. Vienlaikus albumā apskatāmi visi festivāla logotipi. Tos veidojis mākslinieks Uldis Baltutis.