Flika privātfirmas biroju, iespējams, apmaksā airBaltic

Autors: Lelde Petrāne
2010. gada 29. augusts plkst. 21:06

Par Bertolta Flika privātfirmas SIA Baltijas aviācijas sistēmas biroja telpu īri, iespējams, maksā nacionālā aviokompānija airBaltic, kurā 52% pieder Latvijas valstij,  bet 47,2% - SIA Baltijas aviācijas sistēmas, svētdien vēstīja LTV raidījums de facto.

Raidījums pārliecinājies, ka SIA Baltijas aviācijas sistēmu birojs ar divām telpām atrodas HELIO biroju ēkā netālu no lidostas. Kā de facto atzina biroju ēkas pārvaldniece, SIA Baltijas aviācijas sistēmas nekādas telpas no viņiem neīrējot un nekādu līgumu ar šo SIA viņai neesot. Viņa skaidroja, ka līgums esot ar airBaltic, kas tālāk varot savas telpas izīrēt arī citiem.

Tomēr de facto norādīja, ka, visticamāk, Flika privātfirma Baltijas aviācijas sistēmas par telpu izmantošanu valstij daļēji piederošajai aviokompānijai neko nemaksā. airBaltic akcionāru līgums nosaka, ka jebkuram darījumam starp akcionāru un uzņēmumu airBaltic būtu jābūt apstiprinātam uzņēmuma padomē. Tas nozīmē – ja airBaltic izīrē telpas savam akcionāram SIA Baltijas aviācijas sistēmas, tad šim darījumam saskaņā ar akcionāru līgumu būtu jābūt apstiprinātam uzņēmuma padomē.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, kurš ir airBaltic valstij piederošās akciju kontrolpaketes turētājs, intervijā de facto apgalvoja, ka par šādu jautājumu uzņēmuma padome nav lēmusi. Tas ļauj izdarīt secinājumu, ka Flika privātfirma nekādus maksājumus par telpu īri aviokompānijai neveic, norādīja raidījuma veidotāji. Gan airBaltic prezidents Bertolts Fliks, gan viceprezidents korporatīvo komunikāciju jautājumos Jānis Vanags no komentāriem izvairījušies, sakot, ka saimnieciskus jautājumus nekomentēšot. Tieši tāpat no komentāriem atteicies SIA Baltijas aviācijas sistēmas pārstāvis Juris Pētersons.

Matīss, vaicāts vai Fliks varētu zaudēt savu amatu airBaltic valdē, gan bijis visai izvairīgs, norādot, ka par to būs jālemj jaunajai padomei, kura tiks apstiprināta pirmdien, 30.augustā. Tad būs zināmi arī trīs jauno padomes locekļu vārdi, kuri pārstāvēs valsts intereses aviosabiedrībā. Padomes locekļi izvēlēti bez konkursa, aizbildinoties ar steigu.