FM pārsūdzējusi spriedumu pret Jakānu un Zaļūksni

2011. gada 31. janvāris plkst. 14:50
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu ministrija (FM) iesniegusi kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru bijušajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ierēdņiem Dzintaram Jakānam un Artim Zaļūksnim atcelti disciplinārsodi.

Iepriekš pirmās instances tiesa abus ierēdņus atzina par vainīgiem, tomēr tiesa norādīja, ka FM pārkāpusi disciplinārlietas ierosināšanas noilguma termiņu, ka arī A.Zaļūksnim piemērojusi pārāk smagu disciplinārsodu.

Apgabaltiesa arī norādījusi, ka FM disciplinārlietas izmeklēšanas komisija nebija pilnībā izvērtējusi visus faktus un apstākļus. Tomēr tiesa arī piebildusi, ka šāda situācija arī radusies abiem ierēdņiem apzināti nesniedzot skaidrojumus un nesadarbojoties ar komisiju.

Jāatgādina, ka 2009.gadā finanšu ministrs Einars Repše piemēroja toreizējam VID ģenerāldirektoram D.Jakānam disciplinārsodu: uz sešiem mēnešiem ieturot 20% no viņa mēnešalgas, savukārt toreizējais VID Personāla un stratēģiskās attīstības pārvaldes Personāla administrēšanas un juridiskās daļas vadītājs Artis Zaļūksnis tika atbrīvots no amata.
Disciplinārlieta tika ierosināta saistībā ar žurnālistes Ilzes Jaunalksnes telefonsarunu noklausīšanās krimināllietā apsūdzēto finanšu policistu Vasilija Kivļonoka un Jāņa Laizāna atbrīvošanu no amata VID.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija konstatēja, ka Dz.Jakāna rīcībā ir saskatāma nolaidīga attieksme pret saviem pienākumiem pārraudzīt visa dienesta darbību. Tāpat komisija secināja, ka Dz.Jakāna argumentācija par savas rīcības likumību un pamatotību ir klaji maldinoša un neatbilstoša, tādēļ pārbaudes rezultātā lemts, ka Dz.Jakāns ir vainīgs un disciplināri sodāms.
Savukārt VID amatpersonas A. Zaļūkšņa rīcībā komisija konstatēja rupjus juridiska rakstura pārkāpumus, jo viņš tieši esot atbildīgs par prettiesisko rīkojumu sagatavošanu
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām