Pārtika

Food Union godina labākos piena piegādātājus

Dienas Bizness, 06.03.2015

Laureāti nominācijā Piena barons 2014

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas ražotājs Food Union ceturtdien, 5. martā, sveica un apbalvoja labākos AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens piena piegādātājus 2014.gadā, informē Food Union sabiedrisko attiecību pārstāve Linda Mežgaile.

Kopā sešās nominācijās par kvalitatīvākā svaigpiena ražošanu, par lielākā svaigpiena daudzuma piegādi, par veiksmīgu sadarbību, par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā un par lielāko svaigpiena izslaukumu, kā arī nominācijā Latvijas piensaimniecības patriots tika apbalvoti 30 piena piegādātāju. Pasākums kopumā pulcēja teju 350 zemniekus no visas Latvijas.

«Pagājušais gads piena nozarē ir bijis raibs kā Holšteinas melnraibā govs! Gada sākumā sasniegta rekordaugstākā piena iepirkuma cenu atjaunotajā Latvijā, gada nogalē – cenas kritums līdz piena ražošanas pašizmaksas līmenim saistībā ar notikumiem kaimiņos un pasaulē. Taču ir viens faktors, kas piena nozarē ir nemainīgi stabils – stabila attīstība piena ražotāju profesionalitātes, piena kvalitātes un izslaukuma pieaugumā,» stāsta Food Union padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke.

Nominācijā Latvijas piensaimniecības patriots zemniekus sveica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, savukārt par lielāko svaigpiena izslaukumu 2014.gadā piena piegādātājus apsveica Latvijas piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

«Esmu gandarīts, ka arī šajā piensaimniekiem sarežģītajā situācijā Latvijas piensaimnieki nenolaiž rokas un aktīvi darbojas, meklē un atrod aizvien jaunas iespējas saražotā produkta realizācijai, saimniecību attīstībai. Pasniedzot apbalvojumu Latvijas piensaimniecības patriots, nešaubos ne mirkli, ka šo godu būtu pelnījuši gandrīz visi Latvijas piena ražotāji, kas šodien spēj sekmīgi strādāt un ražot kvalitatīvu pienu. Viņi visi ir mūsu valsts un savas nozares patrioti,» sacīja J. Dūklavs.

Par veiksmīgu sadarbību 2014.gadā tika apbalvota Leopolda Zundas a/s Vīļānu SIS Vīļānu novadā, Normunda Kalniņa SIA Sidgunda-2 Mālpils novadā, Silvijas un Jura Miščenko z/s Palejkalni Aizkraukles novadā, Pāvela Melņa SIA Sprūževa M Rēzeknes novadā, Ameļas Jablonskas z/s Cerības-2 Ozolnieku novadā un Jāņa Miezīša SIA Bormaņi Kokneses novadā.

Par kvalitatīvākā svaigpiena ražošanu 2014.gadā tika apbalvota Diānas Vašutas z/s Ceipi Burtnieku novadā, Līgas un Mārtiņa Augstkalniešu z/s Kadiķi M.A. Alūksnes novadā, Ilzes un Viļņa Krasovsku z/s Laimas Kocēnu novadā, kā arī Astras un Ulda Innu z/s Pauguri Priekules novadā.

Par lielākā svaigpiena daudzuma piegādi 2014.gadā un titulu Piena barons 2014 Vidzemē saņēma Jura Gierkena saimniecība Krimuldas novadā. Zemgalē par labāko šajā nominācijā atzīta Edgara Silakalna vadītā saimniecība SIA AF Zelta Druva Dobeles novadā. Par labāko Kurzemē šajā nominācijā atzīta Jāņa Vaļko vadītā saimniecība SIA Pampāļi Saldus novadā, savukārt Latgalē – Valentīnas Sarkanes vadītā saimniecība AS LIS Latgale Viļānu novadā.

Nominācijā par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā pateicības balvas saņēma Sanita un Arta Janeļu z/s Kalnblāķi Mazsalacas novadā, Aismas un Jāņa Ločmeļu z/s Mazdzērvītes, Kocēnu novadā, Māras Jēgeres z/s Zīvāni Kocēnu navadā, Vladislava Butāna SIA Kalnāji Tukuma novadā, Sandras un Viestura Liepiņu z/s Kalndunduri Krimuldas novadā un Vasilija Pravdiveca SIA Agro-Kaķenieki Dobeles novadā.

Nominācijā Latvijas piensaimniecības patriots atzinības rakstus no Zemkopības ministra saņēma pieci saimnieki – Inita un Ēriks Kreitūži no z/s Ūdri Limbažu novadā, Ira un Andrejs Kārkli no z/s Dzintari Kocēnu novadā, Daiga Logina no z/s Avoti Valkas novadā, Vita un Imants Stepāni no IK Lejaskornieši Ogres novadā un Laura un Andris Māliņi no z/s Urdziņas Ķeguma novadā.

Par lielāko svaigpiena izslaukumu 2014.gadā atzinības rakstus no Latvijas piensaimnieku centrālās savienības arī saņēma piecas saimniecības – Leldes un Alda Kļaviņu z/s Ceriņi un Ingas un Aigara Kalvju z/s Kalntontes Rūjienas novadā, Ievas un Ģirta Rutkovsku z/s Vītoliņi Beverīnas novadā, Jolantas un Uldi Onzuļu z/s Renči Ķeguma novadā, kā arī Kristīnes un Jāņa Grasbergu z/s Zilūži Kocēnu novadā.

Komentāri

Pievienot komentāru