FOTO: Draugiem Group iekārtojas Cēsu birojā 

IT kompānija Draugiem Group atvērusi biroju ārpus Rīgas – Cēsīs

Anda Asere, 30.10.2017
1/10

Fotoattēli skatāmi raksta galerijā

Publicitātes foto

«Te ir ideāla vieta, kur būt. Šī pilsēta ir dzīva. Kāpēc lai mēs ar savu super radošo darbu, inovācijām un attieksmi par to, kādam jāizskatās mūsdienu darbam, nevarētu izveidot pirmo biroju Cēsīs, kurš ir atvērts?» tā saka Agris Tamanis, Draugiem Group īpašnieks. Savukārt Cēsu mērs Jānis Rozenbergs norāda, ka šis ir viens no tiem gadījumiem, kad nostrādāja apstākļu sakritība kombinācijā ar mazliet veiksmes, mazliet A. Tamaņa personisko piederību Cēsīm un mazliet proaktīvas rīcības, kā rezultātā Cēsīs attīstās informācijas tehnoloģiju bizness.

No idejas rašanās līdz biroja atvēršanai pagāja divi gadi. «Esam gandarīti par šo soli,» saka Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs. Vaicāts, vai šis varētu būt kā pamudinājums citiem uzņēmumiem veidot birojus ārpus Rīgas, viņš atbild apstiprinoši.

«2015. gadā Cēsu mērs J. Rozenbergs atbrauca pie mums uz Mārupes biroju ciemos iepazīties, jo viņš bija uzzinājis, ka vairāk nekā 40% mūsu darbinieku ir no Vidzemes,» stāsta J. Palkavnieks. Pēc sarunas Cēsu mērs ierosinājis sadarboties, kā rezultātā pēc kāda laika tapa jauna studiju programma – Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiālē iespējams apgūt programmu Datorsistēmas, kurā liels uzsvars ir uz mobilo lietotņu izstrādi, un kas izstrādāta sadarbībā ar Draugiem Group.

Vēlāk uzņēmums iesaistījās dažādos Cēsīs notiekošos pasākumos, piemēram, sarunu festivālā Lampa un Zinātnieku naktīs. Kad pilsētā tika atvērta kopā strādāsanas telpa, tajā darboties tika piedāvāts arī Draugiem Group. Tur gan šādam mērķim bijis pārāk maz vietas. Vēl pēc kāda laika tika atrastas piemērotas telpas, kurās šobrīd ir astoņas darba vietas un kur jau strādā trīs darbinieki. Tā kā krietna daļa Draugiem Group darbineki ir no šī reģiona, birojs Cēsīs ir iespēja pagarināt ciemošanos pie vecākiem kādu dienu pastrādājot no šī biroja.

Kopš biroja atvēršanas, kas notika nedaudz vairāk kā pirms nedēļas, uzņēmumā ik dienas iegriežoties kāds interesents. J. Palkavnieks domā, ka biroja atvēršana Cēsīs, no kuras netālu ir Valmiera ar Vidzemes augstskolu, varētu palīdzēt attiecībā uz jaunu darbinieku piesaisti. Lai gan kompānija negaida, ka visi spējīgie reģiona jaunieši strādās tieši šajā uzņēmumā, noteiktā periodā konkrētai grupai, kas vēlas atgriezties vai pārcelties uz mazpilsētu, šis varētu būt vēl viens iemesls to darīt.

«Mazpilsētās uzņēmumu biroji parasti atrodas 2. stāvā nevienam neredzami. Mēs vēlamies parādīt – mēs te esam. Gribam, lai cilvēki redz un saprot, kā mēs strādājam,» saka J. Palkavnieks.

Jaunākais izdevums