FOTO: Linas Agro Group jauna centra izveidē investējis vairāk nekā 4 miljonus eiro 

Ozolnieku novada Cenu pagastā, netālu no Jelgavas, atklāts Lietuvas lauksaimniecības investīciju holdinga «Linas Agro Group» lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centrs, kuram dots nosaukums «Baltijas Ceļš», informē uzņēmumu pārstāvis Viesturs Strauja.

Zane Atlāce - Bistere, 22.10.2019
1/4

Publicitātes foto

Tagad abas holdinga meitassabiedrības Latvijā - «Dotnuva Baltic» un «Linas Agro» - strādā zem viena jumta.

Līdz šim «Dotnuva Baltic» galvenā mītne atradās Pierīgā - Piņķos, savukārt «Linas Agro» Latvijas vadības un pārdošanas komanda uz Ozolniekiem pārcēlusies no Jelgavas.

Jaunā tirdzniecības un pakalpojumu centra kopējā platība ir 3300 kvadrātmetri, no kuriem ofisa un mācību centra telpām atvēlēti 1700 m2. Servisa zonā vienlaikus iespējams apkalpot 10 traktorus. Tehnikas ekspozīcijai izveidota plaša un ērti pārskatāma telpa divu stāvu augstumā. Blakus iekārtotas telpas sēklu, mēslojuma un augu aizsardzības līdzekļus tirdzniecībai. Te klienti varēs saņemt arī agronomu konsultācijas.

«Dotnuva Baltic» un «Linas Agro» centra būvniecību, kas tika uzsākta 2018. gada novembrī un pabeigta šā gada oktobrī, pēc «Linas Agro Group» pasūtījuma veica viens no Lietuvas lielākajiem celtniecības uzņēmumiem «Panevëžio statybos trestas». Celtniecībā un centra iekārtošanā kopumā ieguldīti vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Centrs būvēts, domājot arī par tā turpmāko attīstību un paredzot pastāvīgas darba vietas 40 līdz 50 darbiniekiem. Plašajā ekspozīciju zālē zem jumta izvietotā traktortehnika dod papildu ērtības gan darbiniekiem, gan klientiem. Plānojot ciešu sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ekspertiem, jaunajā centrā iekārtota funkcionāla mācību telpa, kurā var iebraukt arī traktors.

SIA «Dotnuva Baltic» un SIA «Linas Agro» valdes priekšsēdētājs Rītis Riškus (Rytis Riškus) uzsver, ka iecere Latvijā uzcelt jaunu, modernu un vērienīgu lauksaimniecības tirdzniecības un pakalpojumu centru «Linas Agro Group» bijis jau sen: «Tas mums bija nepieciešams, lai nodrošinātu abu uzņēmumu izaugsmi, kā arī spētu klientiem piedāvāt kompleksu pakalpojumu un operatīvāku apkalpošanu. Pārceļot savu galveno mītni uz Ozolnieku novadu Zemgalē, mēs esam vēl tuvāk zemniekiem. Mūsu tirgotā lauksaimniecības tehnika ar katru gadu kļūst sarežģītāka un produktīvāka, vienlaikus prasot arī atbilstoši sagatavotus speciālistus, lai tie līdzekļi, kurus lauksaimnieki iegulda tehnikas iegādē, tiktu arī maksimāli racionāli izmantoti. Tāpēc arī mēs domājam par savu klientu un sadarbības partneru regulāru apmācību. Tikko no rūpnīcas atgādāts jaunākais traktora modelis ērtā mācību klasē - tā ir iespēja visos sīkumos apgūt moderno tehniku, izpētot katru mezglu un mācoties komfortablā vidē».

Raksts turpinās pēc reklāmas

Zīmola «Case IH» pārstāvis Baltijas valstīs un Somijā Māris Kanderāns investīcijas jaunā centra izveidē novērtēja kā ļoti svarīgu ieguldījumu attīstībā: «Pēdējie četri gadi zīmolam «Case IH» Latvijā ir bijis stabilas izaugsmes laiks, šobrīd aizņemot jau vairāk nekā 10 % lauksaimniecības tehnikas tirgus. Izveidojot jauno centru, ir ņemtas vērā ne tikai uzņēmumu šā brīža vajadzības, bet arī nākotnes prasības. Mums svarīgs ir Jelgavas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes tuvums. Orientējamies uz ciešu sadarbību ar studentiem, jo mums nepieciešami labi izglītoti speciālisti. To diktē arī aizvien pieaugošās biznesa prasības. Tam cilvēkam, ko līdz šim esam raduši saukt par mehāniķi, tagad ir jābūt prasmīgam servisa apkalpošanas speciālistam, kuram ir vispusīgas zināšanas un prasmes. Jaunās attīstības tendences skar arī zemniekus. Tehnika kļūst aizvien sarežģītāka, produktīvāka un arī dārgāka. Lai saimniecības spētu attīstīties, tām ir arī jāspēj pilnvērtīgi izmantot iegādāto tehniku. Jo pretējā gadījumā ieguldītie līdzekļi būs izniekoti».

Zīmola «Case IH» biznesa direktors Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Markuss Agrens jaunā centra izveidošanu Ozolniekos novērtē kā perspektīvu soli biznesa tālākai attīstībai: «Pārceļoties no Piņķiem Pierīgā uz Ozolniekiem Zemgales sirdī, ne tikai mēs, bet primāri jau zemnieki iegūst lielas priekšrocības. Runa ir par attālumu samazināšanos un par laika ekonomiju, kas ir izdevīgi un rada virkni priekšrocību».

SIA «Dotnuva Baltic» ir lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības un servisa uzņēmums, kas dibināts 2010. gadā. SIA «Dotnuva Baltic» ir Lietuvas UAB «Dotnuva Baltic» meitas uzņēmums, kas ietilpst AB «Linas Agro Group» koncernā, apvienojot uzņēmumus, kuri atrodas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Dānijā.

SIA «Linas Agro» pamatdarbība ir sertificētu graudaugu un eļļas augu sēklu, kā arī mēslojuma un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecība.

SIA «Linas Agro» ir AB «Linas Agro Group» meitas uzņēmums. Grupas 35 uzņēmumos Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Dānijā kopumā strādā 2220 darbinieku. Lietuvā un Latvijā AB «Linas Agro Group» ir savs moderns graudu elevatoru tīkls.

AB «Linas Agro Group» attīsta darbību lopbarības izejvielu, kā arī piena un putnu gaļas ražošanā un tirdzniecībā, Latvijā putnu gaļas ražošanā ieņemot līderpozīcijas.

Tevi varētu interesēt

AB Linas Agro Group dzimtene ir Lietuva, bet šai lauksaimniecības kompānijai mērķi...

Pēc Krievijas paziņojuma par embargo lielākajai daļai no Eiropas Savienības importēto pārtikas...

Lietuvas Linas Agro Group meitasuzņēmums SIA Linas Agro refinansējis līdzšinējo aizdevumu...

Mēnesi pēc iepriekšējā veikalu tīkla Ķekavas broileri bankrota šajās dienās darbu...

Lietuviešu holdings Linas Agro Group pēc Latvijas putnu pārstrādes uzņēmumu a/s Putnu...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Lielbritānijas iedzīvotājs Džeimss Maksijs 13 gadu vecumā savu vecāku saimniecībā izveidoja nelielu...

Piecu gadu laikā ķiploku audzēšanas platību apjomi palielinājušies seškārt....

SIA Ķeizarsils iegulda ražošanas iekārtās un novembrī ar zīmolu Ezerkauliņi sāks ražot...

Lietuvas uzņēmējiem piederošā SIA «North East Group» Sēlijā atbalstam no valsts...

Igaunijas piena pārstrādes uzņēmuma «Tere ja Farmi Piimatoostus» vadītājs Ilo Kivine paudis...

Zemnieku saimniecībā Dārznieki piena un gaļas lopu audzēšana ir sabalansēta tā, lai...

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) izplatījusi aicinājumu Pērc vietējo un cīnies...

Olu ražotājs «Alūksnes putnu ferma» plāno ieguldīt līdz sešiem miljoniem eiro divās...

Septiņās elektroniskajās izolēs kopsummā par 1 199 261 eiro pārdoti dārzeņu audzēšanas...

Lai mazinātu finansiālo grūtību slogu lauksaimniekiem, kurus skāra nelabvēlīgi laika apstākļi...