FOTO: Mainās Valsts policijas autotransporta trafarējums

2018. gada 11. jūnijs plkst. 14:34
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts policija (VP) prezentējusi savu jauno vizuālo identitāti, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Līdz ar to mainīsies policijas autotransporta trafarējums.

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti gandrīz gadu strādāja pie Valsts policijas uzdevuma – izveidot jaunu trafarējuma dizainu policijas operatīvajam transportam, kas būtu mūsdienīgs. Latvijas Mākslas akadēmijas studentu grupas kopumā izstrādāja sešus interesantus, profesionālus un prasībām atbilstošus piedāvājumus, no kuriem policijas un akadēmijas ekspertu atzinību tomēr guva Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļas studentes Megijas Jurevicas un Sallijas Štāles, doc. Maijas Rozenfeldes un prof. Ingūnas Eleres vadībā, veidotais dizains.

Jaunajā dizainā attēloti likteņupes Daugavas straumes ritmi. Kustība un dinamika, kas izriet no upes steigas, simbolizē virzību uz priekšu nākotnē. Šie elementi stilizētā veidā asociējas arī ar Laimas zīmi jeb Laimas slotiņu. Tā simbolizē mūžību un ritmu, dvēseles sargātāju. Zīme ir veiksmes, svētības un laimes simbols.

Sākumā veikta izpēte, kā policijas automašīnas izskatās citur Eiropā un uzstādīts mērķis Latviju šajā ziņā pietuvināt Eiropas standartiem. Pelēkā krāsa saglabāta, lai parādītu policijas automašīnu vēsturi. Dzeltenā krāsa izvēlēta kā redzamības simbols. Savukārt, zilā krāsa automašīnai piedodot nopietnību un fundamentālo. Jaunās automašīnas būs pamanāmākas visos laikapstākļos, tai skaitā lietū, miglā, tumsā.

Auto jaunā dizaina izveide ilgusi vienu gadu, bet šobrīd tiek izstrādāti jauni policijas formas tērpi.

«Vienas vecās Valsts policijas automašīnas trafarējuma cena bija 400 eiro, taču jaunajām jau cena būs augstāka. Atšķirība strap cenu kādu maksājam šodien un kādu maksāsim rītdien nav būtiska,» komentē Ints Ķuzis, VP priekšnieks.

Iepriekšējais VP trafarējums veidots 1991. gadā, tā autors ir toreizējais Latvijas Mākslas akadēmijas as. prof. Gunārs Glūdiņš. Toreiz Valsts policijai bija svarīgi veidot savu vizuālo identitāti radikāli atšķirīgu no iepriekšējā padomju milicijas laika spilgti dzelteni zilā.

Jauno trafarējumu operatīvajam transportam Valsts policija plāno ieviest pakāpeniski. Vispirms vizuālās identitātes maiņu piedzīvos operatīvais transports, kas saistīts ar ceļu satiksmes kontroli un patrulēšanas funkciju izpildi, bet pakāpeniski trīs gadu laikā tas tiks nomainīts visam transportam.

«Pagājuši 27 gadi. Attīstība notikusi visās jomās gan Latvijā, gan citviet Eiropā un pasaulē. Aizvien būtiskāku nozīmi policijas darbā ieņēmusi tās vizuālā identitāte – praktiski visur pasaulē policijas autotransports kļuvis daudz krāsaināks, spilgtāks un uzreiz pamanāms. Operatīvajam transportam jābūt redzamam gan gaišā dienā, gan arī tumsā. Tas ir drošības jautājums,» stāsta VP pārstāve Simona Grāvīte.

Vērtē eksperts:

Jānis Vanks, Drošas braukšanas skolas vadītājs

«Šis dizains ir ļoti moderns, tas piedod tādu kā svaigumu, pietuvinot mūs Eiropas policijas automašīnām. No drošības viedokļa šīs automašīnas varēs pamanīt daudz lielākā rādiusā, kas noteikti vērtējams ļoti pozitīvi. Uzskatu, ka nākotnē, pateicoties šīm jaunajām automašīnām, notiks mazāk ceļu satiksmes negadījumu.»

Dalies ar šo rakstu