Ražošana

Foto: Printful otrās ražotnes atklāšana ASV

Anda Asere, 16.11.2016

Otras Printful ražotnes atklāšana

Avots: Printful

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nodrukājot miljono t-kreklu, darbu uzsāk Draugiem Group uzņēmuma Printful otrā ražotne ASV

Klātesot Latvijas vēstniekam ASV un Ziemeļkarolīnas štata amatpersonām, darbu uzsāka Draugiem Group uzņēmuma Printful otrā ražotne ASV pilsētā Šarlotā.

«Pirms sešiem gadiem es kopā ar sievu ierados ASV, kas uzskatāms par Printful sākumu, lai gan toreiz mēs vēl nenojautām, ka Draugiem Group veidos drukas uzņēmumu. Mēs esam nodrukājuši vairāk nekā miljonu t-kreklu un pusmiljonu citu apdrukas priekšmetu. Mums ir jau otrā ražotne ASV un gada laikā atvērsim trešo kādā Eiropas valstī. Nākotnes plāns ir kļūt par pirmo Latvijas uzņēmumu, kas tiek kotēts ASV Fondu biržā,» nākotnes plānus atklāj Draugiem Group dibinātājs Lauris Liberts.

Šonedēļ tika nodrukāts arī miljonais Printful t-krekls, kas tika veidots no Printful klientu sociālajos medijos publicētajām bildēm ar tēmturi #1inAmillion.

«Printful un citām Latvijas kompānijām ir kāda lieliska kopīga īpašība - tās ir fleksiblas, ātri reaģē uz klientu nākotnes vajadzībām un spēj ražot labas kvalitātes produkciju. Jaunā ražotne 2018. gadā dos darbu 200 vietējiem iedzīvotājiem, un tā ir skaista dāvana Šarlotai Latvijas simtgadē,» jaunās ražotnes atklāšanā teica Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Jaunajā Šarlotas 9000 m2 plašajā ražotnē tiks izvietotas jaudīgas drukas iekārtas, kas paredzētās t-kreklu, plakātu, krūžu, spilvendrānu, cepuru, somu, legingu un citu produktu apdrukāšanai, kā arī tiks nodarbināti 200 cilvēki, tai skaitā pieci Latvijas pilsoņi uzņēmuma vadībā.

Printful ir drukas ārpakalpojumu uzņēmums, kas nodrošina iespēju interneta veikaliem piedāvāt savus drukas produktus, neinvestējot ražošanas iekārtās. Printful piedāvā integrācijas pakalpojumus ar tādām pasaulē zināmām e-komercijas platformām kā Shopify, WooCommerce, Storenvy u.c..

Printful šobrīd nodarbina 37 cilvēkus Latvijā un vairāk nekā 200 ražotnē Losandželosā. Printful pērnā gada apgrozījums bija 8 746 186 dolāru, tādejādi padarot to par lielāko un straujāk augošo uzņēmumu Draugiem Group. Jaunajā ražotnē gada laikā jau investēti 1,5 miljoni dolāru.

Draugiem Group ietilpst vairāk nekā 10 dažādi uzņēmumi, kuros strādā vairāk nekā 250 darbinieki, no kuriem 150 nodarbināti Printful ASV ražotnē. Šobrīd uzņēmumu grupā ir aktuālas vairāk nekā 10 vakances. Draugiem Group apgrozījums 2015. gadā bija 22,9 miljoni eiro un peļņa - 2,4 miljoni eiro. Printful 2015. gadā apgrozīja teju deviņus miljonus dolāru, bet šā gada plāni ir vēl lielāki – plānotais apgrozījums ir aptuveni 20 miljoni dolāru.

DB jau rakstīja, ka līdz šī gada beigām kompānija būs investējusi 1,5 miljonus dolāru jaunajā ražotnē un nākamā gada laikā ieguldījumi varētu sasniegt miljonus dolāru. «Vairāk nekā 90% pasūtījumu mums nāk no ASV, tāpēc arī otru ražotni mēs atveram tur, turklāt Ziemeļkarolīnā ir senas tekstilrūpniecības tradīcijas,» iepriekš minēja Printful vadītājs Dāvis Siksnāns. Kompānijas radošais darbs - programmēšana, dizains, projektu vadīšana - tiek organizēta Draugiem Group birojā Mārupē. «Mēs vienmēr gribam būt pēc iespējas tuvāk saviem klientiem, tāpēc arī atveram ražotni Šarlotā, jo šeit ir daudz mūsu klientu - mēs ietaupīsim viņu laiku un naudu, samazinot piegādes izmaksas un ātrumu par pusotru dienu,» norādīja D. Siksnāns.

Komentāri

Pievienot komentāru