Printful atver ražotni Latvijā

Autors: Lelde Petrāne
2017. gada 16. maijs plkst. 10:17

Draugiem Group drukas ārpakalpojumu uzņēmums Printful attīstīsies Latvijā, šeit atverot jauno Eiropas ražotni.

Šāda informācija publicēta uzņēmuma mājaslapā internetā.

Tā kalpos kā uzņēmuma ražošanas centrs Eiropā. Jaunajā ražotnē tiks nodrošināti gandrīz visi Printful pakalpojumi, tostarp tekstilizstrādājumu ražošana un apģērbu un interjera priekšmetu apdrukas darbi.

«Jau pavisam drīz šīs telpas piepildīs jaudīgi printeri, ātras šujmašīnas un forši cilvēki. Latviešu radītais ASV drukas uzņēmums Printful šeit Rīgā, netālu no Mežaparka, Starta ielā 1 atvērs savu jauno Eiropas ražotni. Kopš 2013. gada no viena printera Laura Liberta [Draugiem Group dibinātājs Lauris Liberts] viesistabā Printful ir izaudzis par vienu no ietekmīgākajiem drukas uzņēmumiem ASV ar ražotnēm Losandželosā un Ziemeļkarolīnā. Un, pēc veiksmīgas pieredzes Amerikas tirgū, laiks iekarot Eiropu. Mēs ticam, ka to vislabāk var izdarīt tieši no Latvijas. Jā, šis būs mums izaicinājums. Iespējams, atvērt ražotni kādā Rietumeiropas valstī būtu izdevīgāk, bet mēs gribam ieguldīt Latvijā,» prezentācijas video saka Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks.

«Atverot šo ražotni, mēs radīsim vismaz 150 jaunas darbavietas, tāpat tā būs unikāla iespēja Latvijas tekstilrūpniecības vārdam izskanēt visā pasaulē. Mēs ļoti gribam, lai Printful Eiropas ražotne attīstās tieši Latvijā,» viņš uzsver.

Savukārt, Printful izpilddirektors Dāvis Siksnāns informē, ka bijušas bažas, vai no ražotnes Latvijā būs iespējams efektīvi veikt piegādes, bet «sarunās ar Latvijas Pastu, DHL, FedEx un citiem piegādes uzņēmumiem mēs pārliecinājāmies, ka ir vērts riskēt». Jau tagad Printful biznesa stratēģiju un galvenās funkcijas, tostarp programmatūras izstrādi, veicot Rīgas komanda, kā arī abās ASV ražotnēs ir vadītāji no Latvijas.

Printful Latvijas ražotnē tiks izveidota profesionāla šuvēju komanda un uzstādītas Kornit drukas iekārtas. Šobrīd tikai 5% no visiem Printful pasūtījumiem tiek veikti Eiropas valstīs, bet, atverot ražotni, ir iecerēts divu gadu laikā šo apjomu palielināt līdz 30%.

Printful patlaban meklē sadarbības partnerus - ražotājus - Latvijā.

Ražotne būs atvērta no 15. jūnija. Tā atradīsies 1500 m2 lielās telpās Rīgā, Starta ielā 1. Ražotnes izveidē kopumā tiks investēts vairāk nekā 1 miljons eiro. Pirmo klienta veikto pasūtījumu no Latvijas ražotnes plānots izsūtīt šā gada jūnijā.

Printful ir drukas ārpakalpojumu uzņēmums, kas sniedz interneta veikalu īpašniekiem iespēju piedāvāt savus drukas produktus, pašiem neieguldot ražošanas iekārtās. Printful piedāvā integrācijas pakalpojumus ar tādām pasaulē zināmām e-komercijas platformām kā Amazon, Shopify, WooCommerce u.c. Printful šobrīd ir 300 cilvēku komanda, no kuriem 60 strādā Latvijā, un vairāk nekā 200 darbinieku strādā divās ražotnēs ASV. Printful ir lielākais un visstraujāk augošais uzņēmums Draugiem Group.