FOTO: Radīts Latvijā pirmais saksofona modelis 

Pūšamo instrumentu meistars Bernds Šille ir izveidojis īpašu Denisa Paškeviča tenora saksofona modeli «Riga Winds Pashkevich Signature», kas ražots Rīgā.

Monta Glumane, 23.5.2018
1/22

Mūziķis Deniss Paškevičs un pūšamo instrumentu meistars Bernds Šille.

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Kā biznesa portālam db.lv stāsta B. Šille, kurš pārstāv kompāniju «Riga Winds Limited (London - Riga)», ideja radusies pirms vairāk nekā trīs gadiem, kad meistars pārcēlies uz dzīvi Latvijā un iepazinies ar mūziķi Denisu Paškeviču. Vēlmei radīt profesionālu mūzikas instrumentu sekoja pārrunu process par to, kādu skaņu mūziķis vēlas dzirdēt un tikai pēc tam sekoja idejas, kā saksofons izskatīsies un cik tas varētu izmaksāt. Pūšamo instrumentu meistars ir strādājis tādās valstīs kā Šveice, Kanāda, Japāna un ASV. Iegūtā pieredze ļāvusi izvēlēties atbilstošāko modeli, materiālu, pareizās kombinācijas un citus faktorus. «Kad prototips bija gatavs, Deniss to izmēģināja. Visas teorētiskās zināšanas bija īstenotas un saksofons skanēja tā, kā mēs vēlējāmies,» viņš atceras.

No pirmās idejas līdz gatavam instrumentam ir pagājuši aptuveni divi gadi, bet šobrīd saksofonu iespējams izgatavot četrās nedēļās. Soli pa solim līdz dienai, kad saksofons ir gatavs. Meistars atzīst, ka šodien zina, ko un kā darīt un no kā izvairīties. «Izgatavotie instrumenti būs ierobežotā daudzumā, jo mēs tos neražojam kā rūpnīcās. Izstrādes procesā tiek ievērotas katra mūziķa prasības un individualitāte.» Arī šis saksofons ir veidots no misiņa. Šim materiālam ir dažādi veidi – mīksts, vidēji ciets, ciets. Šajā – īpaši D. Paškevičam radītajā saksofonā - var redzēt divas atšķirīgas krāsas – zeltaini dzeltenu un sudrabu, kas nozīmē, ka izmantoti divi atšķirīgi materiāli, kas izvēlēti, ņemot vērā akustikas iemeslus.

Instrumenta pamatmateriāls ir atceļojis no Parīzes, daži apstrādes darbi veikti Āzijā, bet savu ceļu saksofons uzsācis un beidzis B. Šilles darbnīcā Rīgas centrā. Meistars šobrīd piedāvā izgatavot divu veidu saksofona modeļus – tenora un alta saksofonus. Mazākais no tiem ir alta, un tā cena sākas no 3000 eiro. «Saksofoni no Āzijas vai Japānas rūpnīcām būs par lētāku cenu, un, protams, ka ne visiem nepieciešami īpaši veidoti saksofoni,» paskaidro pūšamo instrumentu meistars.

«Es domāju, ka šis nav Latvijas mēroga projekts, jo tā ir tikai viena no daļām. Mūzika tomēr ir starptautiska. Mēs šobrīd domājam par kompānijas attīstību starptautiskā līmenī. Šobrīd ir sasniegta rezonanse par šo instrumentu starp maniem profesionālajiem kolēģiem. Tā ir ne tikai skaņa, bet arī materiāls un serviss. Instruments ir pielāgots mūziķa fiziskajām vajadzībām,» saka mūziķis D. Paškevičs.

Pūšamo instrumentu meistars sola, ka turpmāko divu nedēļu laikā tiks izgatavoti nākamie instrumenti, kurus mūziķi varēs apskatīt, taču jau šobrīd saksofonu ir iespējams pasūtīt internetā. «Mana pieredze vairāk nekā desmit gadu garumā ir saistīta ar mūzikas instrumentu izgatavošanas biznesu. Joprojām esmu pasaulē zināmu zīmolu seja. Personīgi ne visai ticu masu produkcijas idejai kā tādai. Mani ieinteresē tikai ierobežota daudzuma produkts, taču diemžēl pasauli ir aprijusi Ķīnas un Taizemes produkcija. Piemēram, metāls šim saksofonam nav ņemts no masu produkcijas, bet tiek pasūtīts no pasaulē slavenākās saksofonu kompānijas «Selmer» fabrikas. Es ticu zīmolam un personiskam piegājienam. Es uzskatu, ka katrai īpašai lietai ir savs gars, sajūta un tas dod īpašu ticību,» saka mūziķis.

Gan mūziķis, gan pūšamo instrumentu meistars sola, ka sekos vēl daudz ar rokām darinātu produktu profesionāliem pūšamo instrumentu mūziķiem.

«Esmu pilnīgi pārliecināts, ka turpmāk spēlēšu tikai ar šo instrumentu. Savu otro instrumentu jau esmu izlicis pārdošanā. Man ļoti interesē tuvākie ieraksti, kā arī tas, kā skanēs šis instruments starp Igaunijas, Lietuvas un Somijas saksofoniem. Mēs visi spēlēsim it kā vienādus tenora saksofonus, bet katram rokās būs cits modelis.»

Tevi varētu interesēt

Meksikas mākslinieks Pedro Reijs (Pero Reyes) radījis mūzikas instrumentus no izjauktu šaujamieroču...

Lielākais mūzikas instrumentu un šovbiznesa aprīkojuma izplatītājs post-padomju teritorijā...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv piedāvā ielūkoties SIA «Skrīveru pārtikas kombināts»...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas AS «Tukuma piens», vērojot zīmola «Baltais»...

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Latraps» reģistrējusi jaunu komercķīlu,...

Valdība otrdien, 22. maijā atbalstīja Zemkopības ministrijas ierosinājumu piešķirt papildus 10...

Šokolādes ražotājs Pobeda Confectionery Ventspils ražotnē ieguldavairāk nekā divus miljonus...

Pārtika Šokolādes ražotājs Pobeda Confectionery Ventspils ražotnē iegulda vairāk nekā divus...

Līdz gada beigām iepakošanas risinājumu uzņēmums «Tetra Pak» plāno prezentēt īpašu papīra...

Zemeņu platības pēdējos gados aug, bet pieprasījumu nevar apmierināt, pirmdien vēsta laikraksts...

Liepājas zivju pārstrādes uzņēmumam Kolumbija Ltd. ierosināts tiesiskās aizsardzības process,...

Biznesa portāls db.lv viesojas kafijas grauzdētavā un kafejnīcā «Rocket Bean Roastery», lai...