FOTO: RSU atklāj dienesta viesnīcu, kuras izveidē investēti 4,5 miljoni eiro

2017. gada 13. decembris plkst. 17:06
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Rīgā, Dārza ielā 5 trešdien, 13.decembrī atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) dienesta viesnīca, kas ir pirmā no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca studentiem kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, informē mācību iestādē.

Jaunā viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU galvenās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā un piedāvās 220 studentiem labiekārtotus un modernus viesnīcas numuriņus, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkas celtniecībā RSU ieguldījusi vairāk kā 4,5 miljonus eiro no saviem līdzekļiem.

Jaunā studentu dienesta viesnīca ir ēka ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Ēkas kopējā platība ir aptuveni 5400 m2, tur ir izveidoti 135 dienesta viesnīcas numuriņi 220 personām, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienesta viesnīcā ir telpas studentu atpūtai un mācībām, bet pagrabstāvā - veļas mazgātava un sporta telpa. Uzbūvēta ir arī novietne velosipēdiem un autostāvvieta 70 automašīnām, tostarp arī četriem elektromobiļiem.

Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veica SIA Velve. Ēka uzbūvēta aptuveni gada laikā - kapsula ēkas pamatos tika iemūrēta pagājušā gada 12. decembrī, bet spāru svētkus svinēja šī gada 7. jūnijā.

Jaunā ēka nodrošinās iespēju dzīvot universitātes dienesta viesnīcās arvien lielākam skaitam vietējo un ārvalstu studentu no teju 8000 RSU studējošo saimes, no kuriem aptuveni 1900 ir ārvalstu studenti. Dienesta viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā. Līdz ar jaunās ēkas pabeigšanu, labiekārtošanas darbi notikuši arī parkā starp dienesta viesnīcu un RSU centrālo ēku.

Dalies ar šo rakstu