FOTO: Vairums negadījumu mājokļiem izraisa šķidruma vai tvaika noplūdes 

Apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) rīcībā esošie dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Latgales reģionos saņemti kopumā 1244 atlīdzību pieteikumi par ēku bojājumiem un par tiem BALTA atlīdzībās kopumā izmaksājusi 2,569 miljonus eiro.

Žanete Hāka, 15.4.2016
1/7

Foto: Balta

Lielākā daļa no šiem negadījumiem reģionos radušies šķidruma vai tvaika noplūžu (50%), dabas stihiju iedarbību (19%) vai ugunsgrēku (14%) rezultātā. Salīdzinoši mazākais atlīdzību pieteikumu skaits tiek saņemts par īpašumu apzagšanu un tās laikā radītiem ēku bojājumiem (7%) vai īpašumam ļaunprātīgi nodarītiem bojājumiem (4%).

Apdrošinātāja rīcībā esošie dati liecina, ka, lai gan ugunsgrēki nekustamajos īpašumos notiek daudz retāk nekā, piemēram, šķidruma vai tvaika noplūde un dabas stihijas radītie postījumi, tomēr par šī tipa negadījumiem Balta cietušajiem izmaksā aptuveni desmit reizes lielākas atlīdzību summas. Pēdējo trīs gadu laikā par uguns nelaimēm īpašumos Balta atlīdzībās izmaksā vidēji 10 664 eiro par gadījumu, kamēr vidējais zaudējumu apmērs par šķidruma vai tvaika noplūdi ir 1107 eiro, bet vidējā atlīdzību izmaksa par dabas stihiju postījumu radītajiem zaudējumiem - 540 eiro.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

«Baltas reģionu filiālēs jauni atlīdzību pieteikumi, kas saistīti ar īpašuma apdrošināšanu, tiek saņemti teju katru dienu. Lai gan liela daļa no pieteikumiem tiek saņemti par mazākas smaguma pakāpes negadījumiem īpašumā, kad cietusi ir tikai viena telpa vai tās daļa, nereti klientiem nākas piedzīvot pavisam smagus negadījumus, kuru cēlonis visbiežāk ir ugunsgrēks. Ēkas atjaunošana var aizņemt arī gadu, kura laikā klientam ir kaut kur jādzīvo, tāpēc, apzinoties potenciālās neērtības šādās situācijās, mēs kā apdrošinātāji sedzam ne tikai ēkas remonta, bet arī mājokļa aizvietošanas izmaksas,» norāda Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Pēdējo trīs gadu laikā Balta ir atjaunojusi un sniegusi finansiālu atbalstu vairāk nekā simt īpašumiem, kas tika izpostīti ugunsgrēkos. Piemēram, viens no smagākajiem ugunsgrēkiem tika piedzīvots pērn Latgalē, kur kādā šķūnī izcēlās ugunsgrēks. Šajā negadījumā liesmas aptvēra visu šķūni, to pilnībā nodedzinot, kā arī daļēji nodedzinot pirti un dzīvojamo ēku. Šajā negadījumā Balta par zaudējumiem atlīdzināja 90 820,50 eiro. Tāpat pērn īpaši smags gadījums tika piedzīvots Rīgas reģionā, - nodega ēka, kuras atjaunošanai atlīdzībā tika izmaksāti 98 276 eiro. Kopumā apdrošinātāja dati rāda, ka pēdējo trīs gadu laikā visbiežāk ugunsgrēki īpašumos ir notikuši Latgalē, un par šī tipa negadījumiem īpašumos Balta atlīdzībās izmaksājusi vidēji 13 014 eiro par vienu gadījumu.

Tāpat dati liecina, ka visbiežāk šķidruma vai tvaika noplūdes īpašumos, kā arī dabas stihiju radītie postījumi tiek piedzīvoti Vidzemē. Pēdējo trīs gadu laikā par šķidruma vai tvaika noplūdes radītiem zaudējumiem BALTA atlīdzībās Vidzemē dzīvojošajiem izmaksājusi vidēji 619 eiro par vienu gadījumu, savukārt par dabas stihiju radītiem postījumiem īpašumos – vidēji 2 140 eiro par gadījumu.

 

Tevi varētu interesēt

Šogad novērojama straujāks nekustamā īpašuma apdrošināšanas sektora...

Līdz ar īpaši auksta laika iestāšanos janvārī un februārī, salīdzinot ar pagājušā...

Īpašuma apdrošināšanā visbiežāk piesaka zaudējumu atlīdzību par īpašuma...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Būvniecības nozares pārstāvji un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) vērsusies pie Valsts...

Sakarā ar ielas seguma atjaunošanas darbiem no 19.aprīļa līdz 2.maijam tiks ierobežota...

Māja Losandželosā, kas patlaban tiek pārdota par 150 miljoniem ASV dolāru, drīzāk...

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētie tiesā savu vainu viņiem celtajās apsūdzībās...

Rīgas Centrālcietums ir lielākā ieslodzījuma vieta Latvijā. Tas ir izmeklēšanas cietums,...

Pēdējie aprēķini liecina, ka sistemātiski neuzlabojot Latvijā esošos ceļus, vai arī vispār...

No nākamā gada būvniekus varētu iedalīt pēc atbilstības noteiktiem kritērijiem, kas atvieglotu...

Šodien VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) kopā ar Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem...

Mājokļu cenas Latvijā pērnā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo laika...

Ministru kabineta 12.aprīļa sēdē apstiprināta Ekonomikas ministrijas sadarbībā ar būvniecības...