FOTO: Vieta viediem un pozitīviem biznesa ļaudīm 

Mārupē ir izveidota Biznesa vēstniecība - satikšanās vieta uzņēmējiem un citiem interesentiem.

Laura Mazbērziņa, 27.2.2019
1/43

Foto: publicitātes

Silva Jeromanova-Maura, SIA SilJa valdes priekšsēdētāja un kādreizējā biedrības Mārupes uzņēmēji valdes priekšsēdētāja, Mārupē īsteno sociālās uzņēmējdarbības projektu Biznesa vēstniecība. Biznesa vēstniecība piedāvā telpas uzņēmējdarbības vajadzībām, kā arī organizē dažādus kursus, seminārus, meistarklases, personību stāstu vakarus un citus pasākumus. Sākotnēji tika domāts par 60 kvadrātmetrus lielām telpām, tomēr šobrīd Biznesa vēstniecība «apdzīvo» 540 kvadrātmetrus.

Biznesa vēstniecības telpas īslaicīgi bez maksas vai par simbolisku samaksu ļauts izmantot pašnodarbinātajiem, tā dodot iespēju nopelnīt iztikai, bet lauku reģionu uzņēmēji aicināti šo vietu izmantot, lai satiktos ar sadarbības partneriem. S. Jeromanova-Maura uzsver, ka projekta mērķauditorija noteikti nav tikai Mārupes uzņēmēji vai iedzīvotāji, bet gan visi Latvijas biznesa vidē strādājošie, kā arī darba meklētāji un tie, kuri vēlas izmēģināt jaunus profesionālos apvāršņus.

Lai gan Biznesa vēstniecība Mārupē aktīvi strādā kopš 2018. gada rudens, idejas pirmsākumi meklējami jau pirms 20 gadiem. S. Jeromanova-Maura savulaik piedalījusies dažādās komisijās un žūrijās, kur vērtēja skolēnu un studentu biznesa plānus, un skumji bijis redzēt, ka ļoti daudzi savas idejas tā arī neīsteno. Piedāvājot telpas biznesa vajadzībām, Silva cer sniegt atbalstu potenciālajiem un jaunajiem uzņēmējiem.

«Es ļoti vēlējos izveidot vietu, kuru var izmantot jaunie uzņēmēji, kā arī skolēni un studenti, kuri vēlas sākt savu biznesu. Biznesa vēstniecība ir atbalsta un kopā sanākšanas punkts, kas palīdz saturīgi pavadīt laiku, piepildīt sapņus un izmēģināt savus spēkus biznesa vidē,» stāsta S. Jeromanova-Maura. Viņai kā pedagogam šķiet īpaši svarīgi, lai skolēni attīstītu savas prasmes biznesa un uzņēmējdarbības virzienā, nevis bezmērķīgi pavadītu laiku.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Jautāta par investīcijām, S. Jeromanova-Maura akcentē, ka Biznesa vēstniecībā ieguldīto nav iespējams izmērīt naudas izteiksmē, tas jāvērtē ar sirdi un ieguldīto darbu. «Kādu biznesa plānu var uzrakstīt sapnim? Tas nav iespējams. Biznesa vēstniecība tika izveidota, lai labvēlīgiem cilvēkiem būtu sava vieta. Mūsdienās cilvēki pārāk daudz ko vērtē tikai naudā. Tas, kas man šobrīd pietrūkst, ir jēgpilna kopā būšana, pozitīvisms, priecāšanās par dzīvi un atvērtība. Es domāju, ka tieši tas mani virzījis uz priekšu biznesā – pozitīvā attieksme, skatoties uz visu,» komentē S. Jeromanova-Maura. Arī Biznesa vēstniecību S. Jeromanova-Maura redz kā vietu, kur tikties viediem un pozitīviem, nevis rūpju nomāktiem cilvēkiem.

S. Jeromanova-Maura ir pārsteigta un nobažījusies, ka pēdējo gadu laikā jaunajiem uzņēmējiem ir cits viedoklis par pareizu uzņēmējdarbības uzsākšanu. Viņa aicina ne tikai domāt par savu labumu un ieguvumu, bet arī par to, ko produkts vai pakalpojums dos citiem. Šobrīd uzņēmējdarbībā sastopas dažādas paaudzes, kurām vienai otru jāspēj uzklausīt un izprast.

Biznesa vēstniecības ievērojamākie projekti:

Citāda skola

"20190227-1307-40694580-307931209973528-3"

Citāda skola ir pasākums, kas rosina bērnus un jauniešus nolikt malā modernās tehnoloģijas un praktiski izmēģināt savu veiksmi un spējas biznesā. Pirmais pasākums aizvadīts 2018. gada 1. septembrī un pulcēja plašu apmeklētāju skaitu. Plānots šo pasākumu organizēt katru gadu sniedzot iespēju jauniešiem mācīties un spert pirmos uzņēmējdarbībā, kā arī demonstrēt savus talantus uz Brīvā mikrofona skatuves.

Gaisma no sirds

"20190227-1254-49698447-370512740382041-2"

2018. gada nogalē Biznesa vēstniecība sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību Daile organizēja Ievas Kerēvicas un Segeja Jēgera Gaisma no sirds Ziemassvētku koncertus 4 Rīgas baznīcās. Koncertu organizēšanā tika iesaistīti brīvprātīgie jaunieši no dažādām izglītības iestādēm, kuri vairāku mēnešu garumā, producentes Indras Vilipsones vadībā apguva producēšanas prasmes Biznesa Vēstniecības organizētās apmācībās. Dalība koncertos bija teorētisko zināšanu pārbaude praksē. Paralēli šim koncertam jauniešiem pavērās iespējas gan prakatizēties, gan strādāt arī citos projektos.

Cits bazārs

"20190227-1309-46810541-349181299181852-2"

2018. gada novembrī Biznesa vēstniecība sadarbībā ar Junior Achievement Latvija organizēja reģionālo skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu Cits bazārs, kurā piedalījās skolēnu mācību uzņēmumi no Jaunmārupes pamatskolas, Mārupes pamatskolas, Mārupes vidusskolas, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Olaines 1.vidusskolas un Iecavas vidusskolas.

Tevi varētu interesēt

Mārupe varētu būt interesanta investoriem, kas iegādājas dzīvokļus izīrēšanai - īres cenas...

Nekustamā īpašuma attīstītājs Vastint Latvia, noslēdzot līgumu ar SIA PK Serviss par...

Mārupē ceturtdien, 29.septembrī notika kosmētikas ražotājas SIA Madara Cosmetics jaunās ražotnes...

Mārupes centrā viss ir kompakti un viegli sasniedzams, līdzās novada domes ēkai...

Jūlijā pabeigta rindu māju pārdošana projektā Townhouses Mārupē, Māliņu ielā. Visi 10...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Igauņu nekustamā īpašuma attīstītāji «Estera Development», piesaistot pūļa finansēšanas...

Ventspilī ir pieprasīti neapbūvēti zemesgabali privātmāju apbūvei vidēji no 1000 - 1700...

Konkursam Latvijas Būvniecības gada balva 2018, kuru organizē nevalstiskā organizācija biedrība...

Kopējais nekustamā īpašuma investīciju darījumu apjoms Latvijā 2018. gadā sasniedza 305 milj....

Šodien, 4.febuārī, sasauktajā sanāksmē par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)...

Šogad lielākā daļa darījumu Mārupes novadā notiks pieejamajā privātmāju segmentā, bet premium...

Publicēts 15.ikgadējais starptautiskais mājokļu pieejamības pētījums, atklājot, kurās pilsētās...

Aptuveni 40% milēniuma (tūkstošgades paaudze) paaudzes jauniešu Rīgā un Pierīgā sapņo par...

ASV par 42,5 miljoniem dolāru pārdots īpašums, sasniedzot rekordaugstu cenu šajā valstī, par kādu...

Dzīvojamo namu projektam Krasta kvartāls Maskavas priekšpilsētā trešdien, 30.janvārī svinīgi...