Citas ziņas

Francijā «dzeltenās vestes» gatavojas jauniem sestdienas protestiem

LETA--THE LOCAL, 04.01.2019

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai gan gada nogalē «dzelteno vestu» protesti šķietami norima, sākoties jaunajam gadam aktīvisti visā Francijā ar jaunu sparu ķērušies pie kārtējo demonstrāciju rīkošanas šīs nedēļas nogalē.

Vairākas «dzelteno vestu» diskusiju grupas sociālajos medijos sparīgi aicina sestdien jau astoto nedēļas nogali pēc kārtas iziet ielās, cerot, ka, beidzoties Ziemsvētku brīvdienām, ļaudis atkal būs gatavi pievienoties protestētāju rindām.

Papildu sparu aktīvistiem devusi arī Ērika Druē aizturēšana. Durē, kas ir viens no neformālajiem «dzelteno vestu» kustības līderiem, tika aizturēts trešdien par protestu organizēšanu bez to pieteikšanas varasiestādēm.

Durē, kas ceturtdienas vakarā tika atbrīvots, aicinājis sestdien pulcēties Parīzes Biržas laukumā.

Savukārt cita «dzelteno vestu» neformālā līdere Priscilja Ludovska aicinājusi protestētājus doties uz viesnīcu «Hotel de Ville» Parīzes centrā, kur viņa gatavojas uzstāties ar atbildes runu prezidenta Emanuela Makrona Jaungada uzrunai. Pēc tam paredzēts gājiens uz Nacionālo sapulci.

Tikmēr citas aktīvistu grupas aicina pulcēties Trokadero laukumā, Republikas laukumā, kā arī citās Parīzes vietās, kas tikšot izziņotas pēdējā brīdī.

Taču satraucošāks ir apstāklis, ka daļa aktīvistu tīmeklī nākuši klajā ar aicinājumiem «atteikties no pacifisma».

Protesti tiek gatavoti arī citviet Francijā, un ieinteresētību katrā no pasākumiem izrādījuši desmitiem tūkstošiem cilvēku, lai gan nepārprotamu gatavību tos apmeklēt pauduši tikai daži simti.

Saskaņā ar policijas aplēsēm ceturtdien uz «dzelteno vestu» rīkotajām akcijām aptuveni 200 vietās visā Francijā kopumā pulcējās 2500 cilvēku.

Savukārt pērnā gada pēdējā nedēļas nogalē, 29.decembrī, kā apgalvo kārtības sargi, Parīzē ielās izgāja tikai 800 cilvēku, bet visā Francijā - 12 000.

Lai gan radies iespaids, ka protestu kustība sākusi izsīkt, ceturtdien publiskotie aptaujas rezultāti liecina, ka 55% francūžu vēlas, lai «dzeltenās vestes» turpina savas akcijas.

Komentāri

Pievienot komentāru