Gobzems piedāvā apstiprināt «profesionāļu valdību», samazinot ministru skaitu 

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) ir atsaucis sākotnējo piedāvājumu par iespējamo Ministru kabineta sastāvu un tuvākajās dienās piedāvās partijām atbalstīt «bezpartejisku profesionāļu veidotu valdību», pavēstīja politiķis.

LETA, 2018. gada 07. decembris plkst. 11:21

«Ir savilktas sarkanās līnijas krustām šķērsām, un acīmredzot ir pamats uzskatīt, ka deputāti labprātāk grib saņemt aptuveni 3000 eiro algu, bet nevirzīties uz priekšu, baidīties pieņemt nepopulārus lēmumus, strādāt, veidot valdību,» pēc tikšanās ar politisko partiju pārstāvjiem žurnālistiem sacīja Gobzems. Viņa vērtējumā pašlaik sarunas ir nostājušās pozīcijā, ka atbalsta balsis viņa valdībai ir un vienlaikus to it kā nav.

Līdz ar šādu soli Gobzems Ministru kabinetā piedāvā samazināt ministru skaitu. Tādējādi viņš atgriežoties pie priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem, atsakoties no pēcvēlēšanu laikā īstenotajiem kompromisiem, skaidroja Gobzems. «KPV LV» pirms vēlēšanām solīja ministriju skaitu samazināt līdz sešām.

Šodien viņš ar savu izšķiršanos iepazīstināja vēl palikušos valdības veidošanas sarunu partnerus - tā dēvēto labēji centrisko partiju pārstāvjus no Jaunās konservatīvās partijas, Zaļo un zemnieku savienības, «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK un «Jaunās vienotības». Politiķis norādīja, ka izšķīries par labu profesionāļu valdības veidošanai, jo pēc tam, kad šajā valdības veidošanas procesā bija uzklausītas partiju intereses, atsevišķi politiskie spēki «vilcinās un negrib strādāt Latvijas tautas labā, bet saņemt algu».

Gobzems sola, ka darbam valdībā piedāvās «labākos no labākajiem» kandidātiem, kuri gan nav zināmi. Politiķis akcentēja, ka aicinās Latvijas sabiedrību un sociālos partnerus valdības sastāva veidošanā piedalīties ne tikai vārdos, bet arī ar praktisku iesaisti. Daži cilvēki jau esot piekrituši strādāt Gobzema vadītajā valdībā, politiķis arī esot atradis «ļoti labu finanšu ministra amata kandidātu», stāstīja Gobzems. Daži citi pagaidām vēl neesot snieguši pozitīvu atbildi.

Lai apspriestu iespējamos kandidātus, kurus varētu piedāvāt arī sociālie partneri, politiķim šodien esot sarunātas sarunas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvjiem. Tāpat Gobzems sagaida, ka profesionāļu valdības izveidē iesaistīsies arī plašāka Latvijas sabiedrība.

Gobzems cer, ka politiskie spēki atsauksies uz viņa piedāvājumam, «lai apliecinātu gatavību strādāt valsts labā». Politiķis norādīja, ka sagaida visu 100 deputātu atbalstu savai valdībai. Viņš gan tieši neatbildēja uz vaicājumu, vai tas nozīmētu atbalsta meklēšanu arī partijā «Saskaņa», politiķim norādot, ka turpmāk sarunas varētu veidoties citādākos formātos.

Politiķis precīzi neatbildēja uz jautājumu, kuras partijas mudinās atbalstīt viņa valdību, norādot, ka mēģinās panākt visa parlamenta atbalstu.

Gobzems teica, ka visus darbus - izveidot valdības deklarāciju, vienoties ar topošajiem ministriem - tehniski varētu izdarīt līdz ceturtdienai. Savukārt pirmdien, 10.decembrī, viņš varētu iepazīstināt ar topošās valdības sastāvu.

Gobzems pirmdien pēcpusdienā arī lūdzis tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, taču precīzs tikšanās laiks vēl nav saskaņots. Prezidentam iecerēts izskaidrot situāciju un likt priekšā Gobzema piedāvājumu par valdību.

Gadījumā, ja profesionāļu valdības plāns tiks noraidīts, tad viņš aicinās prezidentu sākt procedūru, lai balstiesīgie lemtu par Saeimas ārkārtas vēlēšanām. Pašreizējā parlamentā cita valdība Latvijā būs iespējama tikai un vienīgi tad, ja deputāti sāks staigāt no partijas un partiju, ja tiks pirktas deputātu balsis. Tas varot nodarīt «milzu kaitējumu» jau tā uzticību nebaudošam parlamentam.

Gobzems šodien ar šo savu «plānu B» iepazīstināja citas partijas, kuru pārstāvji pameta sarunas, sakot, ka tām neesot īsti ko komentēt.

Gobzema piedāvājums faktiski pilnībā sakrīt ar ekspolitiķa Aināra Šlesera pozīciju, kuru viņš šodien izklāstījis «Dienas Biznesā». Intervijā Šlesers mudina veidot profesionāļu valdību, par kuru nobalsotu pat «Saskaņa». Šlesers Gobzemā saskata līderi, «kurš ir spējīgs aiz sevis līdzi aizraut cilvēkus», tāpēc Saeimas deputātiem esot jādara viss, lai Gobzema valdība tiktu apstiprināta.

Gobzems pēc tikšanās ar partiju pārstāvji atzina, ka Šlesers ir izklāstījis viņam līdzīgas idejas par profesionāļu valdību. Gobzems vērtēja, ka šāda intervija apgrūtina viņa iespējas izveidot valdību, tomēr noliedza, ka šo jautājumu būtu pārrunājis ar Šleseru.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 04. decembris plkst. 8:16

Partijas «KPV LV» premjera amata kandidāts Aldis Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par...

2018. gada 04. decembris plkst. 8:09

Šajā nedēļā izšķirsies, vai premjera amata kandidāts Aldis Gobzems spēs izveidot valdību....

2018. gada 04. decembris plkst. 7:33

Partija «KPV LV», kas pašlaik mēģina izveidot valdību, piedāvā koalīcijas padomes sēdes...

2018. gada 03. decembris plkst. 16:40

Valdība jāveido ar smaidu, ar baudu, nevis ar drūmām sejām un drūmiem...

2018. gada 30. novembris plkst. 8:17

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems Ministru kabineta sēdes vēlas padarīt par slēgtām...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2018. gada 07. decembris plkst. 9:00

Vasaras beigās un rudenī veiktajos arheoloģiskajos izrakumos pie Sv.Jēkaba baznīcas Rīgā, «burtiski...

2018. gada 07. decembris plkst. 7:26

Pa telefonu saņemtu spridzināšanas draudu dēļ evakuēts telekompānijas CNN birojs Ņujorkā....

2018. gada 07. decembris plkst. 6:28

No šodienas, 7.decembra ieviestas būtiskas izmaiņas satiksmes organizācijā uzbraucot uz Salu tilta...

2018. gada 07. decembris plkst. 6:02

Aldis Gobzems pašreiz ir tas kandidāts, kurš ir jāatbalsta kā Latvijas Ministru...

2018. gada 06. decembris plkst. 20:13

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) piektdien, 7.decembrī, plāno iepazīstināt...

2018. gada 06. decembris plkst. 16:45

Lietuvas tiesībsargājošo dienestu darbinieki aizturējuši 2,7 kilogramus kokaīna ar melnā tirgus...

2018. gada 06. decembris plkst. 13:15

Bijušais Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Aigars Pečaks šī gada novembrī ticis hospitalizēts...

2018. gada 06. decembris plkst. 10:27

Nogalinātā zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas...

2018. gada 06. decembris plkst. 8:29

Zinātnieki konstatējuši, ka Grenlandes ledus sega, kas šobrīd ir lielākais jauna ūdens...

2018. gada 05. decembris plkst. 13:45

Pirms nedēļas nogalē gaidāmajiem jaunajiem tā dēvētās Dzelteno vestu kustības protestiem opozīcijā...