Citas ziņas

Gobzems Vējonim prezentēšot trīs jaunus situācijas redzējumus

LETA, 10.12.2018

Aldis Gobzems

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šodien pie Valsts prezidenta dosies ar trim situācijas redzējumiem, no kuriem neviens nav tāds, par ko mediji rakstīja aizvadītajās brīvdienās, šorīt sociālajā tīklā «Facebook» paziņojis pats Gobzems.

Pēc politiķa domām, šī būšot viena no interesantākajām dienām viņa dzīvē. Pirmkārt, šodien esot sagaidāms mēģinājums šķelt partiju «KPV LV» nolūkā turpināt «veco politiku», taču Gobzems apgalvo, ka tas neizdosies. «Uzreiz varu pateikt - partiju neviens nesašķels ne Meroni, ne Šlesers, ne kāds cits. Nodevējus neciena neviens, tos neciena arī tie, kuru interesēs šķelšanu kāds grib panākt, un to saprot ikviens,» norāda Gobzems.

Otrkārt, diena būšot interesanta tāpēc, ka viņš iešot pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nevis «ar baltu karogu», bet ar trim situācijas redzējumiem. «Un neviens no tiem nav tāds, par ko prese brīvdienās rakstīja, pludinot daža cita greizsirdīga politiķa baumas bailēs no jaunas politikas,» norāda premjera amata kandidāts.

Viņš kārtējo reizi sola, ka ikvienam kalpos par piemēru, ka «ir jācīnās līdz galam».

Kā ziņots, šodien gaidāma gan «KPV LV» valdes sēde, gan arī Gobzema vizīte pie Valsts prezidenta, kurš bija devis viņam termiņu Ministru kabineta izveidošanai.

Gobzems aizvadītajā nedēļā atsauca sākotnējo piedāvājumu par iespējamo Ministru kabineta sastāvu un pauda, ka tuvākajās dienās piedāvās partijām atbalstīt «bezpartejisku profesionāļu veidotu valdību».

Līdz ar šādu soli Gobzems Ministru kabinetā piedāvāja arī samazināt ministru skaitu. Tādējādi viņš atgriežoties pie priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem, atsakoties no pēc vēlēšanu laikā īstenotajiem kompromisiem, skaidroja Gobzems. «KPV LV» pirms vēlēšanām solīja ministriju skaitu samazināt līdz sešām.

Tomēr Gobzema plāns neguva citu partiju atbalstu un sestdien vakarā viņš partijām esot piedāvājis jaunu plānu - turpināt diskusijas četru partiju sastāvā, bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), tādējādi neturpinot uzstāt uz iepriekš piedāvāto valdības izveidošanu no bezpartejiskajiem ministriem.

Aptaujātās partijas norādīja, ka pagaidām neplāno iesaistīties sarunās par jauniem piedāvājumiem, lai gan Jaunā konservatīvā partija (JKP) un partiju apvienība «Jaunā Vienotība» (JV) plāno šo jautājumu izrunāt.

Savukārt nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars sacīja, ka pēc JV un JKP izstāšanās no sarunām Gobzemam nav iespēju piedāvāt vairākumu. Līdz ar to apspriest jaunu versiju pašlaik ir neaktuāli.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija līdz šim nav informēta par iespējamām valdības veidošanas sarunām bez viņu iesaistes, līdz ar to vakardienas piedāvājums ZZS esot pārsteigums, sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Armands Krauze.

Viņš skaidroja, ka ar citu Saeimas frakciju pārstāvjiem, tostarp Gobzemu nav sazinājies nedz sestdien, nedz vakar, tāpēc viņš atteicās komentēt iespējamību, ka Gobzems varētu mēģināt veidot jauno valdību četru partiju sastāvā, no sarunām izslēdzot ZZS pārstāvjus.

Tāpat Krauze norādīja, ka, pirms Gobzema svaigākā valdības veidošanas piedāvājumu izvērtēšanas, nepieciešams sagaidīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumu, kas paredzēts rītdien pēc viņa tikšanās ar Gobzemu.

Tikmēr «Attīstībai/Par!» (AP) līderis Artis Pabriks uzskata, ka Gobzema pašreizējā stratēģija ir izmisīgi neatlaidīga, tādēļ viņam neizdosies izveidot nākamo valdību, lai arī kāds būtu viņa piedāvājums.

Taujāts, vai arī AP pārstāvji saņēmuši aicinājumu atgriezties pie sarunu galda, līdzīgi kā to saņēma citas, Pabriks atbildēja noraidoši, piebilstot, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks pēdējo dienu laikā tikai novēro valdības veidošanas procesu.

Pabriks atteicās komentēt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iespējamo paziņojumu pēc tikšanās, taču apgalvoja, ka joprojām ir gatavs būt premjerministra amata kandidāts.

Komentāri

Pievienot komentāru