HansaMatrix virtuālā konferencē stāstīs par kapitāla piesaisti un akciju iekļaušanu biržā

2016. gada 07. jūlijs plkst. 16:22
Autors: LETA
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Pirmdien, 11.jūlijā, augsto un intelektuālo tehnoloģiju ražotāja AS HansaMatrix rīkos virtuālo konferenci, lai interesentiem sniegtu informāciju par neseno kapitāla piesaisti uzņēmumam un plānoto uzņēmuma akciju iekļaušanu Nasdaq Riga biržā.

Virtuālā konference notiks plkst.13 pēc Latvijas laika. To vadīs un uz dalībnieku jautājumiem atbildēs HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis.

Lai piedalītos virtuālajā konferencē, interesentiem iepriekš jāreģistrējas. Interesenti, kas vēlas uzdot jautājumus, aicināti tos iesūtīt iepriekš uz e-pasta adresi «ieva.unda@nasdaq.com» vai uzdot tos portālā naudaslietas.lv.

Pirms tam plkst.11 biržas Nasdaq Riga telpās Rīgā, Vaļņu ielā 1, notiks preses konference, kurā HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Osmanis medijiem sniegs plašāku informāciju par uzņēmuma neseno kapitāla piesaistes procesu un uzņēmuma akciju iekļaušanu Nasdaq Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā. Preses konferencē piedalīsies arī biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne, LHV Pank Institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis un Eversheds Bitāns konsultants Mikus Freimanis.

Kā ziņots, biržas Nasdaq Riga valde nolēmusi no 12.jūlija sākt HansaMatrix akciju kotēšanu Baltijas Oficiālajā sarakstā. Baltijas Oficiālajā sarakstā tiks iekļauta 1 829 381 akcija, to nominālvērtība ir viens eiro.

Patlaban HansaMatrix nesasniedz biržas noteikumos noteikto akciju skaita brīvā publiskā apgrozībā līmeni. Taču, balstoties uz HansaMatrix sniegto informāciju par plāniem attiecībā uz akciju skaita brīvā publiskā apgrozībā palielināšanu, kā arī HansaMatrix noslēgto līgumu par tirgus uzturēšanu ar uzņēmuma akcijām, Nasdaq Riga piemērojusi izņēmumu un nolēmusi iekļaut akcijas Biržas Oficiālajā sarakstā. Ja 12 mēnešu laikā publiskajā apgrozībā esošais akciju skaits neatbildīs biržas noteikumu prasībām, biržai būs tiesības lemt par uzņēmuma akciju pārcelšanu uz Otro sarakstu.

HansaMatrix akciju kotācija biržā tiek sākta pēc uzņēmuma akciju privātā piedāvājuma dažādiem investoriem, tostarp vairākiem Baltijas pensiju fondiem. Pēc akciju privātā piedāvājuma HansaMatrix akciju kapitāls sastāv no 1 829 381 uzrādītāja akcijām, vienas akcijas nominālā vērtība ir viens eiro. Visas akcijas tiks iekļautas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā.

HansaMatrix apgrozījums pērn sasniedza 13,47 miljonus eiro, un tas ir par 26% vairāk nekā 2014.gadā. Uzņēmums pērn guva 1,48 miljonu eiro peļņu iepretim 2014.gadā ciestajiem 1,94 miljonu eiro zaudējumiem, liecina Firmas.lv informācija.

Lielākais no HansaMatrix tirgus segmentiem pērn bija datu tīklu infrastruktūra ar 50% pārdošanas daļu. Nākamais lielākais segments bija industriālie produkti ar 34% pārdošanas daļu, bet trešajā vietā - ierīču internets ar 12% pārdošanas daļu.

Lielākie HansaMatrix akcionāri ir Osmanim pilnībā piederošais uzņēmums Macro Rīga ar 64,83% no pamatkapitāla, komandītsabiedrība FlyCap Investment Fund I AIF ar 22,08%, Swedbank pensiju fondi ar 6,42%.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem HansaMatrix ir vairāki meitasuzņēmumi, tajā skaitā HansaMatrix ir vienīgais īpašnieks uzņēmumā SIA HansaMatrix Ventspils, kas pērn pēc SIA Helico Aerospace Industries pasūtījuma sāka ražot filmēšanai no gaisa paredzētas lidojošās tālvadības platformas jeb dronus AirDog.

Dalies ar šo rakstu