Hanzas elektronika attīsta medicīnas un militārās elektronikas ražošanu 

Augsto un intelektuālo tehnoloģiju līgumražotājas SIA Hanzas elektronika cenšas diversificēt ne tikai klientus, bet arī ražošanas sektorus, lai izvairītos no kāda sektora sabrukuma. Patlaban uzņēmums attīsta divus jaunus virzienus - militāro un medicīnas elektroniku, intervijā aģentūrai LETA atzina Hanzas elektronikas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis.

LETA, 2015. gada 15. janvāris plkst. 8:33

Foto: LETA

«Ļoti stabils un perspektīvs šķiet industriālais bloks, šajā tirgū notiek konstants elektronikas lietošanas pieaugums, ar katru gadu arvien plašākā iekārtu spektrā un lielākā apjomā izmanto elektroniku. Piemēram, mūsdienu automašīnās jau puse no cenas ir elektronika. Arī telekomunikāciju sektors ir perspektīvs - cik daudz ir lietotāju, cik infrastruktūras nepieciešams. Protams, šajā nozarē ir plīsuši dažādi burbuļi, taču kopējā tendence ir apjomiem pieaugt. Šī nozare tagad ir viens no galvenajiem vilcējiem,» sacīja Osmanis.

Uzņēmējs norādīja, ka iezīmēti arī divi jauni virzieni. Viens no tiem ir medicīna, kurā jau ir sākts darbs. Otrs virziens ir aizsardzības joma jeb militāra pielietojuma produkcija.

«Klienti ir abos segmentos, īstenībā jau tie ir bijuši visu laiku. Tagad ir jautājums, kā paplašināt darbību šajos segmentos. Medicīna ir ļoti konservatīva nozare, te esam paveikuši savu mājasdarbu un esam viens no diviem Latvijas uzņēmumiem, kas ir sertificēts ražot elektroniskās iekārtas medicīnas nozarei, būtībā esam vienīgais ražojošais, jo otrs ir sterilizācijas servisa uzņēmums. Latvijā gan pagaidām vēl neviens uzņēmums nav izgudrojis elektronisko ierīci medicīnai, kuru būtu nepieciešams ražot, tāpēc strādājam ar Somijas klientiem, jo Somijā nemaz nav tādu medicīnā izmantojamās elektronikas ražotāju. Piemēram, izgatavojam sastāvdaļas acs tīklenes skenēšanas aparātam,» skaidroja Osmanis.

Jautāts, cik liels ir medicīnas un aizsardzības īpatsvars kopējos ražošanas apjomos, Osmanis sacīja, ka tas pagaidām vēl ir ļoti maziņš, aptuveni 1-2% no kopējā apjoma. Ir doma šo nozaru īpatsvaru palielināt līdz kādiem 10%, bet pamatā tomēr paliks industriālais un telekomunikāciju segments.

«Šīs divas nozares - medicīna un militārā - ir daudz komplicētākas, tajās varam pārdot produktus ar daudz augstāku pievienoto vērtību. Šajās nozarēs ir augstākas kvalitātes prasības, līdz ar to varam prasīt arī augstāku samaksu par to pašu darbu, kas tiek veikts jau pēc daudz sarežģītākiem standartiem," piebilda Osmanis.

Jau ziņots, ka SIA Hanzas elektronika refinansēšanai banka Citadele pērn rudenī izsniegusi 4,7 miljonus eiro, papildus piešķirot vēl 1,5 miljonus eiro kredītu uzņēmuma attīstībai.

Tādējādi uzņēmumam Hanzas elektronika būs iespēja palielināt darba vietu skaitu ražotnēs Ogrē un Ventspilī, kā arī atvērt jaunu inženierijas centru Mārupē. Tā rezultātā uzņēmums varēs veikt lielākas gatavās produkcijas piegādes klientiem Baltijas valstīs, Ziemeļvalstīs un Lielbritānijā.

Hanzas elektronika 2015.gadā plāno meitasuzņēmumā Ventspils Elektronikas fabrika izveidot vēl 25 jaunas darba vietas, kopējo darbinieku skaitu palielinot līdz 110 darbiniekiem. Ogrē plānots paplašināt ražošanas telpas, izbūvējot lielāku noliktavu. Savukārt Mārupe izvēlēta par vietu, kur uzņēmums plāno iekārtot jaunu inženierijas centru. Jau tagad uzņēmums nodarbina vairāk nekā 25 inženierus, un būs nepieciešami vēl jauni šīs jomas speciālisti.

Hanzas elektronika 14 gadus nodarbojas ar elektronisko ierīču līgumražošanu Ogrē un Ventspilī, kā pasaules līmeņa uzņēmums saņemot pasūtījumus savu klientu izstrādāto augsto un intelektuālo tehnoloģiju produktu ražošanai.

Uzņēmums Hanzas elektronika dibināts 1999.gadā un nodarbojas ar elektronisko ierīču - aparatūru telekomunikācijām un internetam, automātiskajai ūdens uzskaitei, bezpilota lidaparātu u.c. - līgumražošanu Ogrē un Ventspilī. Uzņēmums klientiem pārdod automatizētas ražošanas jaudu, konsultācijas un zināšanas, pēcāk līgumpasūtītājiem nodrošinot izgatavoto produkciju ar to zīmolu.

Uzņēmuma Hanzas elektronika apgrozījums 2013.gadā bija 10,39 miljoni eiro, peļņa - 692 164 eiro.

Firmas.lv informācija rāda, ka kopš šā gada augusta uzņēmuma Hanzas elektronika vienīgais īpašnieks ir SIA Macro Rīga, kuras vienīgais īpašnieks savukārt ir Osmanis.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

No šīs sadaļas
2015. gada 14. janvāris plkst. 19:23

Kompānija Prudentia atlīdzību par konsultācijām Liepājas metālapstrādes uzņēmuma Liepājas...

2015. gada 14. janvāris plkst. 14:59

AS Latvijas elektriskie tīkli (LET) akcionāru sapulces laikā veikti grozījumi uzņēmuma statūtos...

2015. gada 14. janvāris plkst. 13:27

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps neto apgrozījums (no 2013. gada 1....

2015. gada 14. janvāris plkst. 12:32

Efektīva reģionālā sadarbība ir būtisks solis ceļā uz Eiropas Enerģētikas savienību, Baltijas...

2015. gada 14. janvāris plkst. 11:39

AS Valmieras stikla šķiedra un Valmieras tehnikuma īstenotajā duālās izglītības programmā...

2015. gada 14. janvāris plkst. 10:54

Viena no lielākajām pārtikas ražotāju grupām Ziemeļvalstīs – Lantmännen ek. för...

2015. gada 14. janvāris plkst. 10:44

Bauskas novada Gailīšu pagasta Uzvarā uzņēmums SIA N-G MIX ražo zivju barību,...

2015. gada 14. janvāris plkst. 10:24

Alus darītava Cēsu alus radījusi jaunu alus zīmolu. Brūža alus sērijā iekļautas...

2015. gada 14. janvāris plkst. 9:59

Finanšu ministrija mazāk svarīgas lietas atrisina,
bet būtiskākās paliek, un jaunas nāk...

2015. gada 14. janvāris plkst. 9:00

Bizness ir kā tango – gan soļi, gan partneris jāatrod tāds, lai...