Tehnoloģijas

Jaunie elektroniķi izgatavojuši kustīgu robota roku un ar saules bateriju darbināmu automašīnu

Dienas Bizness, 12.12.2014

Foto: Ilmārs Znotiņš

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Elektronikas dienā 2014 skolēni demonstrējuši atzīstamas zināšanas elektronikā un izgatavojuši gan kustīgu robota roku, gan saules bateriju darbināmu automašīnu, gan lietošanai gatavu automašīnas videoreģistratoru ar GPS signāla uztvērēju, informē pasākuma organizatori.

«Bērni, jūs esat veikuši pareizo izvēli. Jūs esat nodrošinājuši sev nākotni,» jaunos elektroniķus uzslavēja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola , «jums būs lielāka alga nekā vienaudžiem, jo elektronikas nozare turpina augt un mūsu aplēses rāda, ka līdz 2020.gadam Latvijā pietrūks vairāk nekā 20 tūkstoši matemātikas, informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu, ražošanas un būvniecības speciālistu. Jums būs iespēja strādāt jomā, kur 90% produkcijas eksportē. Jums būs iespēja pašiem radīt inovācijas, dot lietām dzīvību».

Savukārt Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs mudināja jauniešus tēmēt augstāk: «Es aicinu jūs pārlieku neaizrauties ar domu par darba iegūšanu. Darbošanās elektronikas nozarē nozīmē, ka jūs paši varēsiet izgudrot jaunus produktus, dibināt uzņēmumus un paši ražot. Jūs varat kļūt par darba devējiem citiem.»

Elektronikas dienā, kurā konkursos sacentās gan profesionālo skolu audzēkņi, gan arī elektronikas interešu izglītības pulciņu dalībnieki, bija iespēja satikt lielāko daļu savas produkcijas eksportējošo Latvijas elektronikas nozares uzņēmumu pārstāvjus, un no pirmavota uzzināt par karjeras iespējām un nozares perspektīvu Latvijā. Interesentiem bija iespēja klātienē apskatīt uzņēmu SAF Tehnika, Hanzas Elektronika, Schneider Electric, Festo, Volburg, STE-Vikan, Regula Baltija, Arcus elektronika, G4S, Elektronikas un datorzinātņu institūta, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes izgudrotāju veikumu.

Produktu vidū bija pat tādas neparastas tehnoloģijas kā viltotu dokumentu atpazīšanas sistēmas, gudrās mājas vadības sistēmas, audums, kas atceras nēsātāja ķermeņa formu un dažādi roboti.

Elektronikas dienu 2014 rīko LETERA un Profesionālās izglītības kompetences centrs Rīgas Tehniskā koledža, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Rīgas Interešu izglītības metodisko centru, Rīgas Skolēnu pili, Ventspils Jaunrades nama un Tehniskās jaunrades nama Annas2 elektronikas pulciņiem.

Komentāri

Pievienot komentāru