Honda Civic: Racionāls un uzticams ģimenes auto

2017. gada 01. decembris plkst. 9:20
Autors: Aldis Zelmenis
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Desmitās paaudzes Honda Civic sedans ir šarmantāks un cienījamāks auto nekā piecdurvju Civic hečbeks; arī brauc tas plūdenāk

Jauna modulārā platforma, izturīgs karkass un lielāki ārējie, kā arī iekšējie izmēri ir lietas, kas atļauj Civic sedanam startēt ne tikai kompaktklasē, bet ar vienu kāju iekāpt vidējās klases automobiļu dārziņā, tādējādi kompensēt vidējās klases Honda Accord modeļa trūkumu Eiropā.

Neapšaubāmi, Civic sedans ir vairāk mērķēts uz privātpersonu auditoriju kā racionāls un uzticams ģimenes auto ar daudzveidīgu komforta un visādu drošības ekstru pārpilnību. Kaut arī pēc fakta Honda Civic sedanu varēs iegādāties, sākot no 21 200 eiro, salīdzinoši vienkāršākajā Comfort pakotnē, galvenais uzsvars Latvijā būs uz grezni nopakotajām Elegance Navi un Executive Navi versijām. Līdz ar to Elegance Navi «iesaiņojumā» pasniegts Civic sedans ar manuālo transmisiju maksās, sākot no 23 220 eiro, bet Executive Navi – sākot no 26 240 eiro. Ja būs vēlēšanās sešpakāpju manuālās transmisijas vietā kopā ar 182 ZS jaudīgo motoru ieraudzīt CVT pārnesumkārbu, nāksies piemaksāt vēl 3020 eiro. Nav par velti, taču tas noteikti būs tā vērts.

Izbraucot ar glaunāko Honda Civic sedana versiju Executive Navi, atkal var priecāties par jaunā 1,5 litru turbomotora un CVT variatora saskanīgo darbu. Bezpakāpju variators strādā tik filigrāni un precīzi, ka nezinātājam viegli varētu iestāstīt, ka šeit visu saimniecību vada klasiskais automāts. Pats motors ir žirgts un enerģisks, lieliski iekļaujoties kopējā tehnikas «ainavā».

Visu auto apskatu Izmantot Honda Accord prombūtni lasiet 1. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu