Viedierīces

Huawei dibinātājs: Huawei nekad nesniegtu piekļuvi klientu datiem

Lelde Petrāne, 17.01.2019

Rens Žengfejs

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saistībā ar nesenajiem publiskajā telpā esošajiem apgalvojumiem, kas saistīti ar Huawei ierīču drošību un uzņēmuma saistību ar Ķīnas valdību, Huawei dibinātājs Rens Žengfejs (Ren Zengfei) ticies ar medijiem, sniedzot atbildes uz vairākiem šobrīd aktuāliem jautājumiem.

«Huawei korporatīvajā politikā un biznesa pamatprincipos esam skaidri norādījuši, ka mums ir jāievēro visi likumi un normatīvie akti valstīs, kurās strādājam, tostarp visas piemērojamās eksporta kontroles un sankcijas attiecībā uz ANO, ASV un Eiropas Savienības regulējumiem,» stāsta Huawei dibinātājs Rens Žengfejs.

«Uzņēmuma prioritāte vienmēr ir bijusi klientu datu drošība, uzņēmums nekad neveiktu darbības, kas varētu kaitēt kādam indivīdam,» viņš apgalvo.

Viņš uzsver, ka Ķīnas Ārlietu ministrija ir oficiāli apstiprinājusi, ka Ķīnas likumdošana neparedz piekļuvi citu lietotāju datiem, un ne Žengfejs personīgi, ne uzņēmums nekad nav saņēmis lūgumu no Ķīnas valdības iesniegt klientu datus. «Huawei ir privāts uzņēmums un, saņemot šādu pieprasījumu, mēs vienmēr to noraidītu,» piebilst R. Žengfejs.

Runājot par 5G tīkla risinājumiem R. Žengfejs norāda, ka Huawei šobrīd ir parakstījis līgumus ar vairāk nekā 30 valstīm un apmēram 25 tūkstoši 5G bāzes staciju jau ir nosūtītas klientiem. Huawei turpināšot darbību pie 5G attīstības šajās valstīs, kas vēlas izmantot uzņēmuma ražotās ierīces, lai pierādītu, ka Huawei ir uzticams uzņēmums un viņu ražotās ierīces ir pilnībā drošas.

Pēc Rena Žengfeja apgalvotā, Huawei ierīces izmanto aptuveni 3 miljardi lietotāju 170 pasaules valstīs. Pirms ierīču palaišanas tirgū tās iziet īpaši stingras starptautiskas pārbaudes un sertifikācijas testus, saņemot nozares un neatkarīgu ekspertu slēdzienu.

Uzņēmuma pārdošanas rādītāji esot stabili un 2019. gadā ieņēmumu pieaugums tiekot prognozēts līdz 20%.

Komentāri

Pievienot komentāru