Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ALTUM Kapitāla fonds piešķīris aizdevumu 10 miljonu eiro apjomā ekoloģisku higiēnas preču ražošanas uzņēmumam iCotton.

Vīrusa pandēmijā uzņēmums iCotton, kas 98% produkcijas apjoma realizē eksporta tirgos, saskārās gan ar piegādes ķēžu pārrāvumiem, gan loģistikas izmaksu pieaugumu un apmaksas nosacījumu maiņu. Vienlaikus pandēmija veicināja pieprasījumu pēc uzņēmuma ražotajiem higiēnas produktiem.

Kapitāla fonda finansējums stiprinās uzņēmuma naudas plūsmu un veicinās tālāko izaugsmi, ieviešot jaunus, videi draudzīgus produktus no ekoloģiskām izejvielām, uzturot gandrīz bezatkritumu ražošanas procesu. Finansējums paredzēts arī šogad Liepājā atklātās jaunās ražotnes darbības nodrošināšanai, kā arī esošo saistību refinansēšanai, pagarinot to atmaksas termiņu.

"Sadarbība ar ALTUM kapitāla fonda finansējumu ļaus mums iespēju realizēt nākotnes attīstības plānus, turpinot stabili strādāt pie jaunu projektu realizācijas. Mums būs iespēja ražot un attīstīt jaunas produktu tehnoloģijas, uz jaunām, mūsdienīgām ražošanas iekārtām, nodrošinot papildus jaunas darba vietas," komentē ”iCotton valdes priekšsēdētājs Sergejs Binkovskis.

"Uzņēmumu iCotton raksturo mūsdienīga ražošanas bāze un nepārtrauktas investīcijas attīstībā. Esam gandarīti ar Kapitāla fonda finansējumu atbalstīt šo Latvijas eksporta flagmani, palīdzot pārvarēt Covid-19 ietekmi un palielinot tā spēju nākotnē piesaistīt jaunas investīcijas un vēl vairāk kāpināt darbības apjomus. Kapitāla fonda noslēgto darījumu kopējā summa sasniegusi jau 33 miljonus eiro un fonds aktīvi strādā pie nākamo darījumu sagatavošanas," saka ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

ALTUM Kapitāla fonds darījuma ietvaros sadarbojas ar esošajiem iCotton finansētājiem Blue Orange Bank un Polijas mBank.

Uzņēmums iCotton higiēnas preču ražošanu Liepājā uzsāka 2012.gadā, pagājušajā gadā uzņēmuma grupas apgrozījumam sasniedzot 80 miljonus eiro. Grupa ir viens no vadošajiem higiēnas preču ražotājiem Austrumeiropā un tā galaprodukti ietver vates kociņus un citus vates izstrādājumus, mitrās salvetes, kā arī ražo izejmateriālu – neausto kokvilnas audumu.

Lai nodrošinātu modernu un inovatīvu ražošanas bāzi, uzņēmuma ražotne 2016.gadā Liepājā uzbūvēta no jauna, tajā investējot vairāk nekā 8 miljonus eiro, savukārt 2021.gadā darbu Liepājā sāka vēl viena jauna ražotnē. Uzņēmuma klientu vidū ir Eiropas vadošās mazumtirdzniecības ķēdes Roosmann, Carrefour, Rimi, Maxima, Biedronka, Kaufman, u.c.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2021. gada 2. ceturksnī Liepājā reģistrētajos uzņēmumos bija 29 077 darba vietas, kas ir par 1591 vietām vairāk nekā tādā pašā periodā pērn, liecina Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Attīstības pārvaldes apkopotā statistika.

Kopumā Liepājas uzņēmējdarbības vide veiksmīgi atkopjas no Covid-19 izraisītajām sekām – šogad darba vietu skaits gandrīz sasniedzis pirms pandēmijas līmeni – 2019. gada 2. ceturksnī Liepājā bija 29 094 vietas.

Pēdējo divu gadu periodā darba vietu skaits palielinājies četrās tautsaimniecības nozarēs: rūpniecības nozarē, būvniecības nozarē, veselības un sociālās aizsardzības nozarē, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē. Pārējās nozarēs darba vietu skaits š.g. 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, samazinājies.

2021. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 2. ceturksni, vidējais darba vietu skaits palielinājies gandrīz visās tautsaimniecības nozarēs, izņemot zivsaimniecības un mežsaimniecības nozari, siltumapgādes un elektroenerģijas apgādes nozari, ūdens apgādes atkritumu apsaimniekošanas nozari, informācijas un komunikāciju pakalpojumu nozari, nekustamo īpašumu nozari un citu pakalpojumu nozari. Nozarēs, kurās bijis darba vietu samazinājums, galvenokārt bijis uzņēmumu darbības veida maiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru