Finanses

Idelsons: Pēc ASV rekomendāciju izpildes Latvijas bankas varēs lepoties ar vienu no progresīvākajām NILLNTF sistēmām pasaulē

Žanete Hāka, 01.12.2016

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Esmu pārliecināts, ka pēc visu rekomendāciju izpildes Latvijas bankas varēs lepoties ar vienu no progresīvākajām NILLNTF sistēmām pasaulē, portālam db.lv sacīja Bank M2M Europe valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Regulāru NILLNTF procedūru un procesu audita veikšana ir viens no mūsdienu banku industrijas augstākajiem standartiem, Latvijas finanšu sistēmas gadījumā tas ir arī svarīgiem priekšnosacījums starptautiskās reputācijas uzlabošanai. Tāpēc fakts, ka auditi tiek veikti, nozīmē lielu soli pareizajā virzienā, viņš uzsver.

ASV auditu rezultātā izstrādāto rekomendāciju saraksts bankai ir vērtīgs ieguvums, jo pēc to realizēšanas NILLNTF procesi būs atbilstoši ne tikai Latvijas un ES likumdošanai un normatīvajiem aktiem, bet arī ASV regulatora prasībām un mūsdienīgākiem starptautiskiem standartiem, piebilst R.Idelsons.

Db.lv jau rakstīja, ka novembrī ir noslēgusies neatkarīga pārbaude 12 Latvijas bankās, kuras koncentrējas uz klientu nerezidentu apkalpošanu, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Neatkarīgā pārbaude veikta atbilstoši ASV regulējošajām prasībām ar mērķi pilnveidot šo banku iekšējo kontroles sistēmu darbību noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) jomā. Plānots, ka bankas līdz 2017. gada beigām ieviesīs pārbaudes rekomendācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru