Iegādājoties luksusa automašīnas, personu grupa legalizē, iespējams, noziedzīgi iegūtus naudas līdzekļus 

Valsts policija aizturējusi četru personu grupu, kura tiek turēta aizdomās par neskaidras izcelsmes naudas līdzekļu legalizāciju, iegādājoties luksusa klases automašīnas.

Lelde Petrāne, 28.11.2016

No novembra vidū aizturētajām personām, divām tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Lai precīzi skaidrotu, iespējams, nelegālās naudas izcelsmi un iesaistīto personu atbildību notikušajā, pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieku redzeslokā nonāca kāda četru personu grupa. Organizētās grupas dalībnieki tiek turēti aizdomās par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, iegādājoties luksusa klases automašīnas par neskaidras izcelsmes naudas līdzekļiem laika posmā no šā gada jūlija līdz novembrim. Lai precīzi skaidrotu notikušā apstākļus un iesaistīto personu atbildību tajā, Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā organizētā grupā.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētās grupas dalībnieki ekskluzīvās automašīnas iegādājušies no oficiāliem Latvijas dīleriem, par tām maksājot skaidrā naudā. Zināms, ka katras automašīnas tirgus vērtība ir ne mazāka par simts tūkstošiem eiro. Tāpat, zīmīgi, ka ekskluzīvie transportlīdzekļi sākotnēji reģistrēti fiktīvu firmu īpašumā, kuru īpašnieki ir personas bez noteiktas dzīvesvietas. Pēcāk automašīnas «oficiāli» izpirktas no šo firmu īpašuma par samazinātu cenu.

Novembra vidū likumsargi Rīgas reģionā aizturēja četras aizdomās turētās personas – 1972., 1958. un 1971.gadā dzimušus vīriešus un 1968.gadā dzimušu sievieti. Sievietei un 1971.gadā dzimušajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Tāpat izmeklēšanas gaitā Rīgas reģionā veiktas vairākas kratīšanas, kuru laikā izņemtas divas luksusa automašīnas – Mersedes un BMW, skaidras naudas līdzekļi aptuveni simts tūkstošu eiro apmērā, vairāki zelta stienīši, kā arī dažādi dokumenti un elektroniskie datu nesēji, kas apstiprina saistību ar fiktīvi veidotajām firmām.

Par šādu noziegumu Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un nosakot probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Jaunākais izdevums