Iekurina biokoģenerācijas staciju Liepājā un dod tai vārdu 

SIA Liepājas enerģija biokoģenerācijas stacijas kurtuvē pirmo reizi iedegta uguns. Katlam dots arī vārds - Brencis.

Vēsma Lēvalde, 10.08.2012
1/3

Publicitātes foto

Tā ir daļa no stacijas būvniecības tehnoloģiskā procesa un tas nepieciešams, lai izžāvētu kurtuvi un varētu sagatavot staciju plānotajam biokoģenerācijas procesam – siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai, izmantojot šķeldas dedzināšanu un organisko Renkina ciklu (ORC), informē Liepājas enerģija.

Līdz ar topošās biokoģenerācijas stacijas kurtuves žāvēšanas procesa uzsākšanu var teikt, ka noslēgusies ir aktīvā būvniecība un mehāniskā montāža, norāda stacijas būvētājas, a/s UPB, projektu vadītājs Māris Dzirnieks.

Aptuveni divu nedēļu laikā pēc kurtuves žāvēšanas uzsākšanas plānots iedarbināt staciju un pārbaudīt funkcionālos parametrus. Augustā plānots jauno bikoģenerācijas staciju darbināt dažādos režīmos, mainot slodzes un gatavojot to gala pārbaudei.

Jaunais Liepājas enerģija biokoģenrācijas stacijas katls simboliski pirmo reizi tika iekurts 10. augustā, kas pēc senlatviešu ticējumiem bija Uguns diena. Jaunajam katlam dots arī vārds Brencis, kas allaž rūpējies par labklājību un bagātību.

SIA Liepājas enerģija biokoģenerācijas stacijas būvniecību uzsāka 2011. gada novembrī. Projekta izmaksas ir ap 7,4 milj. latu, tai skaitā ES Kohēzijas fonda atbalsts 2,2 milj. latu. Staciju iedarbināt plānots 2012. gadā, pirms apkures sezonas.

Jaunākais izdevums