Apdrošināšana

Ienākumiem augot, apdrošināšanas polises pirks vairāk

Db.lv, 03.01.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoma pieaugumu turpinās virzīt ekonomikas izaugsme, un iespējams, šogad tiks sasniegts vēsturiski augstākais nedzīvības apdrošināšanas tirgus apmērs kopš 2008. gada un ekonomiskās krīzes sākuma, prognozē apdrošinātāji.

Šajā gadā plānotie likumdošanas grozījumi būs vērsti uz patērētājiem skaidrāka pakalpojuma sniegšanu, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šajā gadā apdrošināšanas tirgus pieaugums varētu būt robežās no 7-12%, jo ekonomikā tiek prognozēta izaugsme, lēš Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins, kurš paredz, ka pieaugs investīcijas tautsaimniecībā, un ļoti ticams, ka augs arī transportlīdzekļu skaits un cilvēku spēja uzkrāt. Līdz ar to, visticamāk, 2019. gadā tiks sasniegts vēsturiski augstākais nedzīvības apdrošināšanas tirgus apmērs kopš 2008. gada un ekonomiskās krīzes sākuma, paredz apdrošināšanas sabiedrības Balta Tehniskā departamenta direktors, valdes loceklis Uldis Dzintars.

Nozare ir «izrāpusies» no krīzes bedres daudz veselīgāka un izturīgāka. Apdrošinātājiem ir atbilstošas maksātspējas normas, kā arī spēcīgas mātes kompānijas, nodrošinot attiecīgi nepieciešamo finanšu stabilitāti. Tajā pašā laikā U. Dzintars uzskata, ka pēc straujās izaugsmes līdz ar ekonomikas pieauguma tempa palēnināšanos samazināsies arī temps, ar kādu pēdējos gados audzis nedzīvības apdrošināšanas tirgus, un pēc

AAS Balta vērtējuma tas būs mērāms viencipara skaitlī pretēji pēdējo divu gadu divciparu izaugsmei. Prognozējams, ka tirgus kopumā būs rentabls, neskatoties uz inflācijas radīto atlīdzību apmēru pieaugumu galvenajos apdrošināšanas veidos un pārapdrošināšanas izmaksu paredzamo pieaugumu.

Visu rakstu Polises pirks vairāk lasiet 3. janvāra laikrakstā Dienas Bizness. Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru