Tirdzniecība un pakalpojumi

Iepirkšanās centru izaugsme var notikt, atņemot daļu konkurentam

Ingrīda Drazdovska, 24.11.2016

DB 24.novembra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šobrīd izaugsme var notikt nevis uz tirgus palielināšanās rēķina, bet gan atņemot konkurentam tā daļu, intervijā DB atzīst tirdzniecības centru (t/c) attīstītāja un apsaimniekotāja SIA Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvods (Frode Grønvold).

Norvēģijas nekustamā īpašuma attīstītājs Linstow Baltijā darbību sācis pirms 20 gadiem, šajā laikā Latvijā vien investējot ap 450 milj. eiro. Tagad kompānija gatavojas iespaidīgām pārmaiņām Origo apkārtnē, uzskatot, ka esošie iepirkšanās centri arvien ir uzlabojami, arī paplašināmi, savukārt jaunu projektu attīstīšana tirdzniecības sektorā gan būtu ļoti sarežģīts uzdevums.

Fragments no intervijas

Dienas Bizness par Linstow iecerēm paplašināt tirdzniecības centrus Alfa un Origo vēstīja jau pirms laba laika. Kāpēc tās joprojām ir plānu stadijā?

Pagājušajā gadā mainījās Linstow apsaimniekoto t/c Alfa, Mols un Dole īpašnieks. Tas ir nekustamā īpašuma fonda Blackstone atzars Multi Corporation, kas ir ļoti profesionāls un pieredzējis tirgus dalībnieks, viens no lielākajiem t/c īpašniekiem Eiropā. Iepirkšanās centrus turpinām pārvaldīt šī jaunā īpašnieka uzdevumā. Tas vēlējās vēlreiz izvērtēt Alfas paplašināšanas projektu, tad bija jāveic dažas izmaiņas. Taču varu apgalvot, ka tās paplašināšana tiks sākta ļoti drīz. Iespējams, – vēl šogad.

(Uzņēmuma mājaslapā ievietota informācija, ka t/c Alfa platība palielināsies līdz 93 tūkst. m2, neskaitot daudzstāvu autostāvvietas, iznomājamo telpu platība pieaugs par 19 tūkst. m2, kopumā sasniedzot 67 tūkst. m2, – DB)

Vai ir mainīta projekta koncepcija, ideja?

Tā ir tāda pati, kāda tā bija sākotnēji, – tajā būs vairāk modes preču, restorānu, autostāvvietu. Detaļas tiks atklātas, paziņojot par projekta sākšanu.

Savulaik Linstow bija iecere pie Alfas, gar Brīvības ielu uzbūvēt arī biroju ēku. Vai šī doma nav atmesta?

Par to spriedām vēl pirms finanšu krīzes, kuras dēļ visa attīstība aizkavējās, turklāt pēc tās ir mainījušās prioritātes. Linstow joprojām strādā pie šī attīstības plāna, tiesa, sākotnējais redzējums tiek mainīts. Plānojam izveidot daudzfunkcionālu ēku, taču šī projekta īstenošana varētu notikt pēc pašreiz iecerētās t/c Alfa paplašināšanas. Par to plašāk varētu stāstīt, iespējams, pēc gada. Plānojam, ka tur lielāks akcents būs likts uz tirdzniecības sadaļa, mazāk uz birojiem. Tai būtu jāpapildina jau esošais t/c piedāvājums, bet saturs tomēr būs nedaudz atšķirīgs.

Visu rakstu Briedina pārmaiņas tirdzniecības platību tirgū lasiet ceturtdienas, 24.novembra laikrakstā Dienas Bizness!