Tehnoloģijas

IKT nozare – par garlaicību sūdzēties nevar

Sanita Igaune, 16.12.2014

FMS izpilddirektors Jānis Bergs

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

FMS pārdošana norvēģu Visma, Latnet un Stream Networks apvienošanās, nedaudz piparu, kā arī datu pārraides uzvaras gājiens

Tādi ir lielākie šā gada notikumi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Kā lielākais šā gada notikums, pēc DB apsekojuma, ir IT uzņēmuma FMS nonākšana ziemeļvalstu IT kompānijas Visma Group īpašumā. Proti, Visma Group ir iegādājusies visas Latvijas IT uzņēmumu FMS un FMS Software akcijas. Darījums palīdzēs FMS tuvāko 2–3 gadu laikā dubultot darbinieku skaitu līdz 300–400 cilvēkiem un audzēt eksporta artavu, tā DB intervijā pēc darījuma noslēgšanas sacīja FMS izpilddirektors Jānis Bergs. Lielu daļu no darījuma summas Visma ir nomaksājusi uzreiz, bet daļa tiks samaksāta atkarībā no FMS nākotnes rezultātiem.

Vasarā par darījumu paziņoja arī viens no Latvijas interneta pionieriem Latnet, kas apvienojies ar telekomunikāciju un IT ārpakalpojumu kompāniju Stream Networks. Abas kompānijas turpina darboties ar līdzšinējiem zīmoliem, Stream Networks kļūstot par apvienotās struktūras mātes uzņēmumu, bet Latnet – par meitas uzņēmumu. Atbilstoši Lursoft datiem kopš šā gada 20. augusta 100% Latnet Serviss īpašnieks ir SIA Stream Networks. Apvienojoties ar Latnet, tas neizslēdz citu uzņēmumu iegādi, plānots papildināt pakalpojumu klāstu, kas labāk palīdzēs konkurēt ar Lattelecom, intervijā DB (21.08.2014.) neslēpa Stream Networks valdes priekšsēdētājs Edgars Ricevs un Latnet Serviss valdes loceklis Gurmans Vladislavs.

Visu rakstu IKT nozare – par garlaicību sūdzēties nevar lasiet 16. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru