Inbox.lv nepārdod, plāno paplašināties Eiropā

2016. gada 24. februāris plkst. 13:39
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas interneta pakalpojumu uzņēmums Inbox.lv šogad plāno veicināt attīstību Baltijas valstīs. Kopumā gan Latvijā, gan Igaunijā, gan Lietuvā mārketinga aktivitātēs plānots ieguldīt aptuveni pusmiljonu eiro, DB norādīja uzņēmuma pārstāvji.

«Mums ir potenciālie pārņemšanas mērķi Bulgārijā, Ungārijā. Mēs vienmēr interesējamies, ko varam nopirkt par savu vai svešu naudu, jo ielikt mākonī vēl vienu vai divus miljonus lietotāju no tehniskā viedokļa neveido nekādas problēmas. Skandināvijā mēs diemžēl nespējam neko atrast, jo tādu pakalpojumu sniedzēji kā Inbox.lv ir beiguši savu eksistenci,» norāda SIA Inbox valdes priekšsēdētājs Andris Griķis.

Jāatgādina, ka 2014. gadā Tele2 Eesti pārdeva Inbox.lv e-pasta servisu Mail.ee, kas ļāva Latvijas interneta portālam izvērst savu darbību Igaunijā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs piebilst, ka pavisam drīz Igaunijā ieguldītās investīcijas būs atpelnījušās. Šobrīd Mail.ee ir 121,55 tūkst. lietotāju, bet inbox.lt, kas kopš 2008. gada darbojas Lietuvā – 94,94 tūkst. lietotāju, bet Latvijā reģistrēti 857,25 tūkst. unikālo lietotāju. Latvijā Inbox sistēmā aktivizēto e-pasta kastīšu skaits pārniedz sešus miljonus. Kopumā ar grupas uzņēmumiem kaimiņvalstīs ir vairāk nekā 1,7 milj. aktīvu e-pasta lietotāju. Krasas auditorijas svārstības gan nav novērotas.

Runājot par uzņēmuma finanšu rādītājiem, jānorāda, ka pagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 3,16 milj. eiro, kas ir par 12% vairāk nekā 2014. gadā, kad apgrozījums bija 2,81 milj. eiro. Šogad iecerēts, ka peļņas pieaugums būs 4% apjomā. Prognozētā peļņa par pērno gadu veido 380,35 tūkst. eiro. Gadu iepriekš tā bija – 172,69 tūkst. eiro. A. Griķis atzīmē, ka straujais apgrozījuma kāpums ir, pateicoties Igaunijas un Lietuvas tirgus attīstībai.

Savukārt uzņēmuma valdes loceklis Jevgenijs Kuzņecovs piebilst, ka Inbox.lv ir jābūt konkurētspējīgam pasaules līmenī, nevis tikai Latvijas līmenī. Tā ir arī viena no veiksmes atslēgām, kas ir ļāvusi uzņēmumam izdzīvot un attīstīties. Uzņēmuma pārstāvji neslēpj, ka ik pa laikam saņem piedāvājumus pārdot Inbox.lv. Tomēr pagaidām vēlmes to pārdot neesot, jo ir skaidra vīzija par sasniedzamo, un, pārdodot uzņēmumu, tas vairs nebūs iespējams. «Piedāvājumus saņemam trīs līdz četras reizes gadā,» smejoties piebilst J. Kuzņecovs. Atzīmējot, ka pagaidām nav apnicis tas, ko uzņēmums dara.
 

Dalies ar šo rakstu