Īres tirgū nostrādā «studentu faktors»

2011. gada 12. septembris plkst. 20:40
Dalies ar šo rakstu

Kā allaž, tuvojoties mācību gadam, ir palielinājies pieprasījums pēc īres dzīvokļiem. Augustā atkal bija vērojams labu, īrnieku prasībām un vajadzībām atbilstošu īres dzīvokļu deficīts gan Rīgas centrā, gan ārpus tā.

«Beidzoties atvaļinājumu sezonai un tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, aktivitāte Rīgas dzīvokļu īres tirgū augustā būtiski pieauga. Pieprasījumu palielinājuši gan vietējie, gan arī ārvalstu studenti, kas vēlas īrēt dzīvokļus augstskolu tuvumā, kā arī pilsētas centrā. Par labu dzīvokļu īri interesējas arī ģimenes, kas nevar atrast savām vēlmēm vai finansiālajām iespējām atbilstošus mājokļus, vai arī viņu ienākumi neatbilst kritērijiem, lai saņemtu aizdevumu bankā,» skaidroja Latio Īres nodaļas vadītājs Ģirts Krūmiņš. Pēc viņa teiktā, īrnieku rotācija ir samērā neliela, bet jauns piedāvājums tirgu nepapildinot. Joprojām īres segmentā klientu prasībām atbilstošu īpašumu ir ļoti maz, līdz ar to pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, piebalso Ober Haus Real Estate speciālisti. Īres tirgū aktīvs bijis gan jūlijs, gan augusts.

Rīgas centrā pieprasītākie ir kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 m2 par īres maksu līdz 380–600 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem, šādu informāciju apkopojis Latio.

Jauno projektu dzīvokļu vidējā īres maksa mēnesī Rīgas tuvajā centrā augustā atkarībā no mājokļa platības bija 10–11 eiro/m2, tālajā centrā – 6–7 eiro/m2, klusajā centrā – 10–12 eiro/m2. Pirmskara mūra ēkās dzīvokļu kvadrātmetra vidējā īres maksa mēnesī augustā Vecrīgā bija 8 eiro, Rīgas tuvajā centrā – 7–8 eiro, tālajā centrā – 6–7 eiro, klusajā centrā – 7–9 eiro. Normālā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem augustā palielinājās un bija 3 eiro/m2 mēnesī. Jūlijā tipveida dzīvokļu vidējā īres maksa bija 2,9 eiro/m2, ziņo Latio.

Ober Haus Real Estate speciālisti akcentē, ka centrā par dzīvokļu īri aktīvāk interesējušies starptautisku kompāniju vadītāji un darbinieki, starptautisku banku, kā arī vēstniecību darbinieki. Lielākais pieprasījums vērojams pēc divistabu un trīsistabu mēbelētiem dzīvokļiem pilsētas centrā. Mikrorajonos aktivitāti nodrošinājuši topošie studenti no Latvijas. Studenti pārsvarā meklē lētus un ekonomiskus dzīvokļus, izskatot variantu tos īrēt kopā vairākiem cilvēkiem. Īres cenas šajā segmentā augustā ir vidēji 130 eiro mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 180 eiro mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 220 eiro mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem, šādi dati ir Ober Haus Real Estate rīcībā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām