Izmainīs darba devēju un ņēmēju attiecības

2017. gada 20. marts plkst. 13:36
Sadaļa: Darba vide
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumiem, kuri līdz 2020. gadam nekļūs atvērti konkurentiem, inovatoriem un jaunajai neatkarīgo līgumdarbinieku paaudzei, būs grūti veiksmīgi attīstīties atvērtās ekonomikas laikmetā, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Tā secināts tehnoloģiju kompānijas Samsung rīkotajā konferencē The Open Economy Londonā. Laikā, kad notiek pāreja uz atvērto ekonomiku, uzņēmumi visā Eiropā aizvien biežāk atsakās no darbības lielu struktūru formātā, bet izmanto ārštata darbiniekus un ārpakalpojumus. Šīs tendences rezultātā mainās darba devēja un darbinieka attiecības, kā arī biroju iekārtošanas koncepcija.

Jaunā paaudze ir izaugusi digitālajā laikmetā, tā jūtas daudz brīvāka, ko dod attiecīgas zināšanas, kas turklāt ļauj mainīt darba vietas, strādājot ārštatā. Šīs paaudzes ļaudis zina to, ko dara, un mīl savu nodarbi, uzskata Samsung Electronics platformas Knox stratēģiskais direktors Niks Dousons (Nick Dawson).

Viņaprāt, galvenais izaicinājums biznesā būs atrast iespējas, kā droši piesaistīt jaunās paaudzes ārštata darbiniekus. Otra lieta, ar ko uzņēmumiem būs jāspēj tikt galā, – savstarpēji savienotas ierīces. Jau pavisam tuvā nākotnē – nākamajos trīs gados – visā pasaulē savstarpēji būs savienoti aptuveni 7,3 miljardi dažādu ierīču.
 

Dalies ar šo rakstu