Ja neesi Vecrīgā, tad nav biznesa 

Vairākas velosipēdu nomas Rīgā orientējas uz ārvalstu tūristu apkalpošanu, līdz ar to savus nomas punktus izvietojušas vecpilsētā

Linda Zalāne, 2018. gada 15. augusts plkst. 8:20

RigaBicycle darbojas kopš 2011. gada, bet pirms diviem gadiem uzņēmuma vadības grožus no iepriekšējā firmas īpašnieka pārņēma Māris Rodins. «Nopirku biznesu no iepriekšējās īpašnieces, jo saskatīju potenciālu, proti, ka ar salīdzinoši nelielu investīciju varētu gūt peļņu. Šis ir mans papildu bizness, ikdienā strādāju diezgan lielā starptautiskā uzņēmumā. Ikdienas operatīvās lietas velonomā uzrauga un organizē divas darbinieces. Klientus neuzskaitām, bet skatos, lai varam strādāt rentabli, netiecamies pēc kvantitātes,» stāsta RigaBicycle (SIA Street Rent) īpašnieks. Viņa vadītā kompānija atrodas Vecrīgā, un līdzās tai vairākus gadus darbojas vēl divas citas velo nomas. M. Rodins atzīst, ka atrašanās vieta ir viens no veiksmes formulas elementiem un Vecrīga ir vieta, kur dzīve mutuļo. Šādu biznesu uzturēt kādā no Rīgas mikrorajoniem būtu nerentabli. RigaBicycle ikdienā operē ar 25 braucamajiem, un šis skaits esot optimāls ikdienas pieprasījumam. Turklāt nākas rēķināties ar faktu, ka Vecrīgā esošajās telpās ir ierobežota platība un nav vietas, kur savietot vairāk divriteņu.

Telpu kapacitātes griestus izjūt arī SIA Riga Event and Tours (Rīgas Pētnieku kluba) līdzīpašnieks Artūrs Ādamsons, norādot, ka tajās var satilpt 50 līdz 60 divriteņi, bet pārējos nākas turēt noliktavā. «Tūrists neiet nekur tālāk par savu deguna galu, un atrašanās Vecrīgā ir noteicošs faktors. Ja neesi Vecrīgā, tad nav biznesa,» ir pārliecināts A. Ādamsons. Sākumā SIA Riga Event and Tours piedāvāja tikai velosipēdu ekskursijas, bet kopš 2013. gada – arī patstāvīgu divriteņu nomu. A. Ādamsons norāda, ka šajā biznesā bez ikgadējām investīcijām neiztikt, jo cilvēki apzināti vai neapzināti bojā divriteņus un tos nākas labot, klientiem prasības pret kvalitāti ir augstas, it īpaši, ja nolemts aizmīties no Rīgas līdz kādai citai Baltijas valstij. «Kopumā Latvijā velosipēdu nomas piedāvājums ir kvalitatīvs, bet klienti mums ir stāstījuši, ka Eiropas dienvidu valstīs viņiem nomā iedoti ļoti nolietoti braucamie. Mums šādas situācijas nav, cilvēku atsauksmes ir labas,» teic A. Ādamsons.

Gan SIA Street Rent, gan SIA Riga Event and Tours ikdienā pārsvarā apkalpo ārvalstu viesus, bet vietējie pēc nomas braucamā iegriežas salīdzinoši reti, jo daudziem jau pašiem ir velosipēdi vai arī vajadzības gadījumā tos cilvēki aizņemas no draugiem vai radiem. Ārvalstu tūristu pulkā, kuriem pie sirds iet izvizināšanās ar divriteni, ir dažādu tautību cilvēki, bet visvairāk šāds aktīvas ceļošanas veids patīk viesiem no Vācijas, Holandes un Beļģijas, kur arī ikdienā velokultūra ir attīstīta augstā līmenī. Tūristi iedalās divās kategorijās – ir tādi, kuri vēlas pa pilsētu braukt kopā ar gidu, lai uzzinātu papildus informāciju par aplūkojamiem objektiem, bet ir arī tādi, kuriem vajag tikai braucamo.

«Gidu piesaistām kā ārpakalpojuma sniedzēju, jo tūres nav katru dienu un savu gidu turēt neatmaksājas. Tāpat šajā biznesā ir svarīgi sadarboties ar tūrisma aģentūrām, jo gaidīt, ka līdz nomai atnāks nejauši garāmgājēji, ir lieki. Tāpat nomu turēt atvērtu visu gadu nav rentabli. Mēs strādājam no maija līdz septembra vidum, bet pārējā gada periodā velosipēds ir iepriekš savlaicīgi jārezervē. Pagājušā gadā pēdējā tūre bija decembra beigās, ko īpaši pieteica pusgadu iepriekš. Nespēju noticēt, ka pasūtījums patiesi notiks, bet notika,» teic M. Rodins.

Visu rakstu Ar ciskudrilli kaut līdz Tallinai lasiet 15. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2018. gada 29. augusts plkst. 7:13

Pavārs Ēriks Dreibants nesen pārcēlies uz dzīvi Pārgaujā starp Lielstraupi un Raiskumu,...

2018. gada 15. augusts plkst. 7:31

No apcietinājuma atbrīvots restorānu tīkla «Vairāk saules» krimināllietā aizturētais restorāna...

2018. gada 15. augusts plkst. 6:46

Omniva plāno 30–40% apgrozījuma kāpumu vēl piecus gadus; grib jaunu loģistikas centru...

2018. gada 13. augusts plkst. 9:29

Lietuvas valsts lidostu operatorkompānija «Lietuvos oro uostai» meklē aviokompāniju, kas veiktu...

2018. gada 13. augusts plkst. 8:54

Rīgas domes noteikumi, kas aizliedz ierīkot spēļu zāles Rīgas vēsturiskajā centrā, ir...

2018. gada 10. augusts plkst. 17:07

Liepājas viesnīcas Promenade Hotel īpašniekam SIA Promenade Hotel ceturtdien, 9.augustā, pievienots...

2018. gada 10. augusts plkst. 9:06

Ātrās ēdināšanas gigants McDonald's atvēris savu jaunāko restorānu Čikāgā, kas vairāk līdzinās...

2018. gada 09. augusts plkst. 12:16

Ēdināšanas uzņēmuma LIDO konsolidētais apgrozījums 2017. gadā bijis 51 miljons eiro, kas...

2018. gada 09. augusts plkst. 9:39

Rehabilitācijas centrs «Līgatne» šobrīd meklē investoru, kurš palīdzētu sakārtot infrastruktūru...

2018. gada 08. augusts plkst. 14:30

Īrijas zemo cenu aviokompānijas Ryanair piloti Vācijā piektdien pievienosies Eiropā paredzētajiem...